• Krátkometrážní

Velcí bratři (2008)

Konec byl děsně kýčovitě americkej, ale kvůli tomu, že tomu došla šťáva na konci, nemůžu zapomenout, že jsem se zbytek filmu mrtě bavil. Všichni herci byli libový, jen Seann W. Scott by konečně mohl vypadnout z jedný škatulky a nehrát všude stejnýho retarda. Vlastně jsem si film sehnal kvůli "McLovinovi" (Mintz-Plasse), ten herec je takovej správně divnej nerd a nezklamal. A že tam hrála Elizabeth Banks je vůbec pecka, absurdně moc jí to sluší. Vlastně se divim, že nedostává "lepší" role v pořádnejch blockbusterech, asi má špatnýho agenta. Není to žádná povinost vidět tenhle film, ale je to slušnej nadstandard. A vlastně přesně taková nenáročná komedie, na kterou má člověk jednou za čas náladu. Ještě 4*

Red Dwarf: Bodysnatcher (2007)

Podle mě by to byla skvělá epizoda! Svým stylem a zápletkou výborně sedí do první série Trpaslíka. A přestože bylo několik vtipů z totoho nenatočeného scénáře použito v jiných dílech seriálu, zbytek je vážně super a vrátil mě alespoň částečně do časů, kdy jsem Trpaslíka viděl prvně. Což byl vždy jeden z mých nerealizovatelných snů, abych na vše z Červeného Trpaslíka zapomněl a mohl se na něj podívat "poprvé" :)

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Nebyl jsem tak nadšenej a unešenej, jak jsem doufal, že budu, ale jsem moc rád, že jsem film viděl v kině a ještě před udílením Oscarů. Do příběhu jsem se ponořil poměrně brzo, i díky možná až přehnané syrovosti a brutálnosti filmu. DiCapriovi jsem tuhle roli opravdu nezáviděl, když jsem si teď přečetl, v jakých podmínkách natáčení probíhalo a co musel on i celý štáb protrpět. Obzvlášť v té ledové vodě bych nic natáčet nechtěl. Ale o tom jsem přemýšlel až po skončení, jinak jsem byl do filmu vtažen a nezáviděl jsem to Glassovi. Indiáni byli jak z jiného světa, prostředí vypadalo vážně nádherně (nejvíc se mi asi líbil les porostlý zeleným mechem lehce po začátku filmu) a navíc bylo v každém záběru trochu jiné a něčím nové. V hlavě jsem to ale hodně porovnával s Hateful Eight od Tarantina, která se odehrává taky v zimě asi 50 let po tomto snímku, a osmička ve mně zanechala silnější dojem. Takže se trochu divím tolika (dvanácti) nominacím pro Revenant, ale fandím mu. Byl to prostě masakr. Nemůžu hodnotit jinak, než pěti hvězdami, ale úplně stoprocentní to nebylo. Uvidíme, co si o tom myslí oscaroví kritici. Za mě 86% edit 6.3.2016: Tak udílení Oscarů proběhlo a já jsem moc rád, že Iñárritu byl oceněn za režii a Leo za hlavní kerecký výkon. Oba si to určitě zaslouží, ale snad nyní neusnou na vavřínech.

Girls (2012) (seriál)

Dal jsem tomu šanci, především kvůli Adamu Driverovi, ale jelikož je spíš vedlejší postavou a hlavní hrdinka je bohužel přinejmenším nezajímavá, vlastně spíš dost nesympatická, pravidelně na to koukat nebudu. 45%

Na hraně zítřka (2014)

Slušnej blockbuster, ale zasáhlo mě to mnohem míň, než jsem doufal. Miluju žánr sci-fi a hrátky s časem obzvlášť, ale ani Cruise, ani Blunt mi k srdci nepřirostli a znovu už se Na hranu zítřka asi nepodívám. Těžko říct, jestli by mi sympatičtější herci zvýšili úroveň zážitku. Možná vlastně jo, technický zpracování filmu bylo neskutečný a příběh taky nebyl vůbec špatnej, ale i tak mě to prostě minulo. Přesnější hodnocení, než současných přehnaných 86%, by bylo podle mě tak 70%.

Le Mans (1971)

Atmosféra byla skvělá, ale chybělo tomu pořádné finále, gradace a jakékoli dialogy. Tak málo rozhovorů mezi hlavními postavami jsem neviděl snad nikde jinde. Auta ve fillmu jsou krásná a pro tak syrové připomenutí té doby by člověk asi těžko hledal lepší snímek, ale z pohledu moderní kinematografie už je to trochu málo, že má film pěkné záběry z kokpitu a z výšky. Na jedničku se ale podařilo ozvučení filmu. Ticho střídá hasité zvuky motorů, smyčce jsou střídány bubny a tlukot při začátku závodu vás perfektně natěší na to, aby už auta konečně vyjela. Já osobně bych dal více prostoru charakterům a nějaké dějové lince, ale tvůrci evidentně milují hlavně pohledy na závodící vozy a brát jim to nebudu. Pokud má někdo ještě tu možnost, tak ať se podívá prvně na Le Mans a až poté na Rivalové. Já to měl obráceně a kvalita, s jakou se natáčí současné vysokorozpočtové filmy, mi v Le Mans chtě nechtě chyběla, i když vím, že je to 45 (!) let starý fim. Celkové hodnocení mám na hranici 3 a 4 hvězd, ale přikloním se k vyšššímu hodnocení - film ve mně zanechal vážně silný dojem. 79%

Ona (2013)

Jsem rád, že jsem si o snímku Her nic nepřečetl a šel jsem do něj jako tabula rasa. Filmy o budoucnosti mě vždy fascinovaly, každý autor si budoucnost interpretuje jinak, a obzvlášť díla z doby po vzniku internetu jsou často úžasně kreativní v tom, jak by mohla být celá společnost propojená a technika intuitivní. A nejinak je tomu i v případě tohoto nenásilného klidného dramatu. Z počátku (vlastně skoro celý film) jsem měl problém s představitelem hlavní role, s tím jeho knírem a možná nedostatečně charismatickým vzezřením, ale ke konci jsem si na něj zvykl a vlastně už mi to zpětně nevadí, že vybrali na castingu právě jeho. Ostatní byli skvělí od začátku, jmenovitě Rooney Mara má skvělou mimiku a neskutečně jí to slušelo a Amy Adams v roli kamarádky byla přesně taková nenápadná, ale přitom důležitá pro Něj. Bál jsem se jen, že bude film trpět neduhy svých horších romantických příbuzných v žánru, že bude mít hluchá místa, že bude zbytečně patetický, ale opak byl pravdou, a přestože jel hodně na romatické vlně, nebylo mi to proti srsti. Když lidé ve filmu přijali Operační Systém jako rovnocenného partnera na vztah, vžil jsem se do té role také a též jsem Samanthu (o níž jsem chvílemi mimovolně přemýšlel jako o Scarlett) přijal. Na můj vkus to bylo málo technické, bavilo by mě, kdyby více rozebírali jak přesně OS funguje a evolvuje, proč reaguje tak, jak reaguje a podobně. Ale přestože byly nějaké prvky post-moderního života v Her hodně "sci-fi", nic mi nepřišlo tolik nereálný a absudní, aby mě to vytrhlo z děje. Spíš mě to nutilo přemýšlet, jak by to bylo technicky proveditelný, což je sranda. Po zhlédnutí jsem nebyl zklamaný, že to končí, ale že někdo podobné snimky točí. A dokonce s tak skvělým (minimálně ženským) obsazením! Není to film všech dob, ale jsem moc rád, že jsem se na něj podival a možná ho i doporučím dál. To se ještě rozhodnu v budoucnu. 82%

Ano, trenére! (2015) (pořad)

Po prvním díle: Na tenhle pořad jsem byl fakt natěšenej, ale takhle amatérsky sestříhaný, nezáživný a bezobsažný jsem to vážně nečekal. Strakovi to před kamerou ve vlastním pořadu nějak nejde. Neumí pořádně mluvit a táhnout to, neumí diváka zaujmout. Navíc tomu týmu ze Slezský prdele nedal prakticky nic, jen jim na začátku sezóny řekl, ať jsou pátý v tabulce, vůbec s nima netrénoval, a když byli po sezóně dvě místa od sestupu, tak jim dal fotbalový taštičky a zase odjel. V postprodukci ten pořad taky někdo solidně pokazil. Scény na sebe moc pěkně nenavazovaly, neustále byla v záběru mikrofonní tyč, hudební doprovod nijakej. Ach jo. Možná tomu dám ještě šanci, ale první díl se hrubě nevyvedl. 20%

Paper Heart (2009)

K Charlyne bylo velmi těžké si udělat jakýkoliv vztah. Prostě není vůbec zajímavá. Ze začátku to vypadalo jako příjemný dokument, ale postupně se to zvrhlo v nudu. Nejlepší bylo, když se tam konečně objevil Cera a začal do příběhu výrazněji zasahovat. I tak to bylo ale hlavně o Charlyne a spíš nuda. Debut průměrného studenta FAMU bude pravděpodobně lepší než tohle. 35%

Pojedeme k moři (2014)

Film samotnej je skvělej. Vtipnej, výborně vymyšlenej, velmi originální a chytrej. Ne vždy jsem hercům věřil jejich výkony a mělo to pár (vážně jen pár) hluchejch míst, ale celkově to bylo tak milý překvapení, že jsem až čuměl. 90%