• Pohádka

Děda je lotr (2016)

Drtivá většina snímku se odehrává daleko za hranicí vkusu. Pár povedených gagů to nespasí. Když už jsem si říkal, že už snad brzo bude konec, s hrůzou jsem zjistil, že zbývá ještě půl hodiny!

Agatha Christie's Poirot - Němý svědek (1996) (epizoda)

Trochu mě otravovalo to zdůrazňování role psa (že by zrovna Poirot projevoval takové city?!), nicméně vrah je dost nečekaný...

Agatha Christie's Poirot - Smrt lorda Edgwara (2000) (epizoda)

Bohužel jedna z nejslabších berliček při vysvětlování... slušný okruh podezřelých, více podrazů naráz, ale vysvětlení dost zklame NELOGIČNOSTI (SPOILERY!!!) - tady snad poslední zavražděný nepotřeboval Paridův soud, aby zjistil, že tady něco nehraje - s tím načasováním, že Poirot přijde herečce říct, že manžel s rozvodem souhlasí a ona se rozhodne jít na party přece nešlo počítat

Agatha Christie's Poirot - Zlo pod sluncem (2001) (epizoda)

zajímavé, ale naplánovat takovýto zločin, to chce tedy opravdu koule... nešlo by to jinak a jednodušeji? baví mě, že poirot vždycky už od začátku vypadá, že všechno tuší a že je mu všechno jasné, přitom se vražda vždy stane a na rozuzlení přijde po nějaké nejapné poznámce Hastingse... ale tak to k tomu asi holt patří, jinak by to nebyla zábava :-) NELOGIČNOSTI (SPOILERY!!!) - že by v jeskyni zůstal parfém někoho, kdo tam byl cca 20 minut, je vážně hloupost - jak mohl vrah vědět, že s ním ta žena pojede na loďku a že nebude chtít u mrtvoly zůstat ona? - ano, házet předmět doličný z okna je vážně meganenápadné :-) - co ten kněz tam? zajímavá postava, ale jeho přítomnost na místě moc nedává smysl

Agatha Christie's Poirot - Nástrahy zubařského křesla (1992) (epizoda)

Jako dívalo se na to dobře, rozuzlení je překvapivé, ale (jako u mnoha jiných Poirotů) by mě zajímalo, kdo by takovýto zločin byl schopen naplánovat a provést. Zde je motiv trochu slabý oproti náročnosti provedení.