Psycho (1998) odpad!

Fuj, takhle se przní dílo krále hororu? Tohle je jeden z nejvážnějších filmových zločinů, a měl by se trestat. Jak? Insipraci bych hledal ve snímku Clockwork Orange, viník by však vstřebával to nejhorší: všechny díly seriálu Tak jde čas pěkně za sebou, on by si pak pan režisér ještě dobře rozmyslel, co má zfilmovat:)

Quando Alice ruppe lo specchio (1988)

Tato Fulciho šílenost mne už od začátku fascinovala. Decentní čtyřicátník poslouchající svoje kýčovité symfonie obědvá kus mrtvolky, jež mu tleje ve sklepě, a sleduje přitom dovádění své oběti na videu. Když dá najíst i kocourovi, přesune se do sklepa za vzletného tančení a začne rozjuchaně rozřezávat motorovou pilou vousatou slečnu. Potom už jen stačí ze zbytků udělat mleté maso a dát pojíst i prasatům, které zahladí všechny stopy. Téměř dokonalý zločin, kromě zábavy ještě spousta peněz, nakonec není tak těžké ve městě najít další bohatou vdovu. Takhle absurdně-morbidně zábavný je snímek bohužel jen na začátku, dál už vám nabídne jen nudu, stupiditu, a Fulciho ve své nejslabší podobě.

Re-Animátor (1985)

Lovecraftovy povídky jsou pro filmaře vskutku vděčné, málokterý však jim dokáže vtisknout duši, či alespoň připomenout atmosféru jeho děl. Stuart Gordon to však naštěstí dokázal. Tuším, že insipraci čerpal nejvíce z povídky Case of Charles Dexter Ward, ale nejen z té, a výsledek dopadl nadmíru dobře. Správně temná atmosféra zde nechybí, Lovecraftovské nechutnosti jsou zde dotaženy téměř k dokonalosti a příběh skvěle graduje, naštěstí zde není nouze ani o překvapení. Škoda jen, že si neodpustil pokračování.. Parazitování na vlastním úspěchu možná přinese peníze, ale táhne do pekel.

Repo: Genetická opera! (2008)

Pro mne jednoznačně nejlepší filmový muzikál - nikde jinde totiž neběhají goticky oděné lepé černovlasé děvy, a nehraje k tomu výborná hudba:) Škoda jen zbytečně dlouhé stopáže, protože kdyby se vyškrtlo pár scén, filmu by to jen prospělo a ještě by to ani nenarušilo děj. Po dlouhé době originální počin.

Rok ďábla (2002)

Zelenka si stále drží vysoký standard, ale Rok ďábla už je trochu překomplikovaný, a pokud ho srovnáme s Happy Endem, jakoby mu místy docházel dech. Přehlídka absurdit je ovšem výtečná, Nohavicův rozbor alkoholika a samovznícení si zakládám do sbírky nejlepších filmových okamžiků:)

Seber prachy a zmiz (1969)

V tomto případě budu značně nekritický, protože tohle je pro mne trefa do černého. Do dokonalosti dotažený absurdní humor, kterého zde můžete hltat plnými doušky, až byste se zadusili:)

Sejmi je všechny (2007)

Sice nenávidím akční filmy, ale jelikož mám rád mrkve, hodnotil bych skoro i za čtyři. :)

Shutter (2004)

U Shutter si není těžké všimnout sympatií k podobně laděným hororům. Za vše mluví scéna, kdy vylézá zduchatělá dívka s vlasy ladně spouštěnými z umyvadla plného vody. Pokud nepočítám nezbytné lekačky a závěr, který jako by z oka vypadl Sixth Sense, či Los Otros, zjišťuji, že mi toho vlastně moc nezbylo..

Sid a Nancy (1986)

Sid Vicious je sice zajímavá postava alternativní kultury, nicméně hudebně, ani ideově pro mne přesto Pistole nejsou tím pravým punkem. Gary Oldman se však své role zhostil na výbornou, jak už u něj bývá dobrým zvykem a téměř přesně vystihl, jaký Sid skutečně byl. A to byl přesně ten důvod, proč se mi tenhle film nelíbil.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Sice zbožňuju horory a v jisté míře i filmové násilí, ale když škrtí otec svého syna, zvedá se mi z toho kýbl a tu žlutou břečku musím vypnout. Ale díky bohu Simpsonům za to, že je díky nim na světě i Futurama, proto ten druhý bod ;)