Poslední dům nalevo (2009)

Po delší době se do kina dostal horor, u kterého jsem neměl chuť vrátit vstupné. Pomalejší rozjezd vystřídá detailní brutalita následovaná poměrně syrovou scénou znásilnění a napětí ve filmu vzroste na nervydrásající úroveň. Škoda občasných akčněji laděných scén, strhávaly úroveň filmu dolů a ta finální ve mne vyvolala nepochopení..

Vánoční zlo (1980)

Tenhle film je zkrátka už tak úchylný, že nechápu jediný smysl jeho vzniku. Jeffrey DeMunn hraje svou roli přesvědčivě, ale sledovat nalepování vousů s téměř orgastickým výrazem a jeho vývoj s odpověďmi typu dobré/špatné, dárky/smrt..eh.. Tento film je buď už takové umění, že by jej docenilo snad jen studio Kroměříž, či spatlanina, na kterou se zkrátka nedá koukat:)

Kripozoidi (1987)

Film mne zezačátku bavil, i když hned při prvním zjevení monstra jsem dostal záchvat smíchu. Bohužel i přes svoji délku mne začal nudit, boje s plyšáky a neustálé záběry na prolézání větrací šachty všemi hrdiny tam i zpět bylo neskutečně otravné. Vkládal jsem naděje alespoň do konce, ale to byla nejstrašnější část celého filmu..

Pátek třináctého (1980)

Průměrná vyvražďovačka s pomalým rozjezdem, ale dobře zvládnutým koncem. Nádechů mysteriózna mohlo býti víc, filmu by to jen prospělo. Rovněž je škoda, že mladý Kevin Bacon nedostal větší prostor :)

Frightmare: Legenda hororů (1983)

Musím uznat, že mě se Frigtmare líbil. Pokud pojmu díry ve scénáři, dějová linka je zajímavá, Ferdy Mayne se vysloužilého hororového gurua zhostil přesvědčivě, což se bohužel nedá říci o ostatních (ne)hercích. Kdyby vraždy měly větší spát, stříkalo více krve a vyhřezlých střev, rozhodně bych pozvedl palec, i hodnocení. :)

Na dotek (2004)

Neuvěřitelně nesympatické postavy ve mne nedokázaly vyvolat jakýkoliv náznak pochopení, proč jednají tak, jak jednají a spletenec nesmyslných dialogů ještě umocňoval celkovou nesmyslnost důvodu, proč jsem proboha tento film dokoukal. Měl jsem sto chutí pustit si jakýkoliv Allenův film.. Jedna hvězda za Natalii Portman při striptýzu :)

Father Ted (1995) (seriál)

Feck, proč tady není šest hvězd?!

Hale and Pace (1988) (seriál)

Stručně řečeno geniální! Spolu s Monty Pythony nejvtipnější seriál všech dob :)

Repo: Genetická opera! (2008)

Pro mne jednoznačně nejlepší filmový muzikál - nikde jinde totiž neběhají goticky oděné lepé černovlasé děvy, a nehraje k tomu výborná hudba:) Škoda jen zbytečně dlouhé stopáže, protože kdyby se vyškrtlo pár scén, filmu by to jen prospělo a ještě by to ani nenarušilo děj. Po dlouhé době originální počin.