Poslední dům nalevo (2009)

Po delší době se do kina dostal horor, u kterého jsem neměl chuť vrátit vstupné. Pomalejší rozjezd vystřídá detailní brutalita následovaná poměrně syrovou scénou znásilnění a napětí ve filmu vzroste na nervydrásající úroveň. Škoda občasných akčněji laděných scén, strhávaly úroveň filmu dolů a ta finální ve mne vyvolala nepochopení..

Repo: Genetická opera! (2008)

Pro mne jednoznačně nejlepší filmový muzikál - nikde jinde totiž neběhají goticky oděné lepé černovlasé děvy, a nehraje k tomu výborná hudba:) Škoda jen zbytečně dlouhé stopáže, protože kdyby se vyškrtlo pár scén, filmu by to jen prospělo a ještě by to ani nenarušilo děj. Po dlouhé době originální počin.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Další ze série Forestů Gumpů, Shawshanků a dalších vděčných hollywoodských děl. Originální námět, výtečný scénář, skvělé herecké výkony, rád tento film ještě uvidíme, ale.. Na pět to zkrátka není.

Tráva (2005) (seriál)

Kvalitní seriál - téma, jež mi blízké, krásná Mary-Louise Parker a překvapivě dobrý vývoj charakterů i u vedlejších postav. Škoda jen, že je tento seriál tak málo o "weed", víceméně jen v první sérii. Nakonec bych byl ale možná i raději, kdyby pátá série nebyla, s postupem seriálu mne začala postava Nancy vytáčet, přeci jen pokud se vám nevede, všechny problémy se nedají vyřešit brekem, smutnýma očima a velkým výstřihem..

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Přestože nejsem přílišný fanoušek upířích témat vyjma klasických děl, tenhle seriál mne velmi zaujal. Slibný rozjezd a zajímavý vývoj postav mne u tohoto seriálu držely jako Billa flaška True Blood servírovaná Sookie, ale byla to právě ona, díky níž jsem byl rád za současný konec první série. Po shlédnutí mi nebylo jasné, pro koho je vlastně seriál určen, protože vypjaté erotické scény spolu s hororovými prvky si jasně protiřečí s naivitou Sookie.. Takhle ve mne zůstává rozpačitý pocit a nechuť do dalších dílů, ale.. uvidíme.

Hezké sny (2007)

Po How to Lose Friends & Alienate People jsem si spravil chuť. Martin Freeman zde výborně přispívá k celkové melancholii snímku budované taktéž díky snům a pomalé kameře. Vztah hlavních hrdinů je převážně mrazivý a o to víc mne potom na konci zasáhlo sblížení, nikoliv přehnaně rozmáchlá nereálná gesta. Se sklenkou morgana skvělé přemýšlení o zkyslém světě :)

Karneval duší (1962)

Dlouho jsem se na tento film těšil, díky Řitkovi mám možnost vlastnit tento film originálně a určitě to stojí za to. Kam směřuje příběh mi bylo jasné hned od počátku, za to ale můžou filmy, které se inspírují právě Carnivalem of Souls. Nejvíce oceňuji varhanní hudbu, která je mírně znepokojivá až doomová a hlavně pak expresionistické blackmetalisty brázdící potemnělý dům a pláž :)

Días sin luz (1995)

Nápaditý temný kraťas, už ubylo fetišismu a přidáno na scénáři. Lepší poměr, už zde poznávám Balaguera a vidím zde zrod jednoho z nejlepších hororových režisérů současnosti.

Královna Margot (1994)

Za každé prso Isabelle Adjani a Asii Argento jednu hvězdičku :)

Hrůza na jevišti (1987)

Deliria je opravdu výtečný slasher a v lítém boji překonává i Argenta. Pečlivě gradující vraždy vrcholí v monstrózní snové finále, kde se dostává již od začátku pronikající výrazná vizuální složka do popředí a zahalí vše. Zastaví se i čas, když se pod hledištěm plazí křehká italka hledající klíč a její dech je přiškrcen stejně tak, jako ten váš. Pro přátele italských hororů povinnost. A třikrát hurá panu Řitkovi, protože vydáním tohoto klenotu mi natrhnul řitku :)