Plaque

okres Trnava

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 6.7.2018  23:44

Zopár vtipných momentov, za ktoré si Albín zaslúži jednu hviezdu, inak to bola krutá vykrádačka Transformerov, Avangerov a Godzilly, v ktorej najviac otravným článkom bol Rampage Johnson a jeho besniace mimické svalstvo.

• 6.7.2018  18:50
    Dark River (2017)

Strašne artovo sa tváriaca kokotina! Hodina a pol sa vliekla ako celý deň, pri sledovaní mindrákov jednej vidláčky a jej brata tragéda sa za celý čas nič zaujímavé neudialo. Predvídateľné scény pôsobili ako nudná výplň v príbehu, ktorý nemal nič, ani - originálnosť, nápad, výnimočnosť ani netradičné spracovanie. Tisíc krát požutý námet vyrovnávania sa s pedofilnými chúťkami vlastného otca sa zadrhával na absolútne zbytočných scénách - a la britská kuchárka a príprava paprikášu s detailným postupom vykuchania králika. Tento film bol samá vata!

• 5.7.2018  00:18

Kvíííík, kvííííík, nie, nestraší ti vo veži, to len počuješ moje krochkanie! Slastne kvičím nad absolútne bravúrnym spracovaním nápadu plného nelogičnosti. Tlieskam, ochkám, achkám, slintám, už dávno som sa tak dobre nebavil a netŕpol, hoci som veľmi jasne tušil, kam sa celý príbeh poberá a čo bude nasledovať v ďalších záberoch.

• 5.7.2018  00:14
    Noční hra (2018)

Vedľa toho, čo v posledných rokoch vyprodukoval Hollywood v komediálnom žánri, by aj Snouborďáci ašpirovali na Oscara, takže latka je tak nízko, že sa ľahšie preskakuje, ako podlieza. A predsa sa väčšine amerických komédií darí presviedčať, že stále nie je dostatočne nízko, aby nemohla ešte klesnúť. No a preto srdce zaplesá, keď sa zrazu objaví čosi, čo ju trošičku zdvihne a pričom sa dá normálne pobaviť, zasmiať a pritom sa netreba cítiť trápne a nepríjemne sa hmýriť na sofe s pocitom hanby za aktérov, ktorých sleduješ. Preto tlieskam a nekriticky sa teším, že v Američanove sa podarilo konečne objaviť Ameriku a prísť aj s niečím zaujímavým.

• 4.6.2018  11:28
    Tomb Raider (2018)

Uponáhlané a osekané natoľko, že akcia nestihla byť akčnou, dobrodružstvo dobrodružné a príbeh neodrozprávaný. Miestami som mal pocit, že to chcelo byť epicky veľkolepé a pritom to nemalo poriadny úvod, jadro a ani záver. Prvoplánové zápletky a ešte prvoplánovejšie rozuzlenia. Skutočne zaujímavé to začalo byť až v hrobke a tu by som rád vyzdvihol, že sa to nezvrhlo na paranormal activity, ale udržalo si to svoju úroveň. Na záver teda nemôžem povedať, že by som sa nudil, ale určite som nezostal zaklincovaný v sedačke a tak hovorím - sivý priemer, ktorý rýchlo zapadne prachom.

• 28.5.2018  11:53

Clint nám na staré kolená akosi zmäkol. Také tie klasické patriotistické témy, prvky, hlboké príbehy, na to je človek zvyknutý, to by som mu vôbec nevytýkal. Jednoducho, ak to niekomu prekáža a nevie sa nad to povzniesť, nech radšej jeho filmy nepozerá. No tu to bolo také, akoby som to, jednoducho slabučké. Po hereckej stránke je to mizerné, ale aj rozprávačsky sa to príliš nepodarilo a tak tu človek sleduje spleť nejakých nezaujímavých príbehov troch bukanírov, ktorí rozdávajú smoothie pre uniformu a hrajú sa na vojakov v lese. Des a hrúza, nuda a zase nuda. A keď človek vytrpí nezáživný eurotrip, v očakávaní eastwoodovského konca, dostane tú riedku hmotu bez chuti a farby zakončenú trapáckymi rečami francúzskeho prezidenta. Toš, aj majster tesár sa môže...

• 22.5.2018  08:17

Film o tom, ako sa burgeržrúti snažia vydrbať s vodkomilmi a naopak, aby so všetkými nakoniec pozametala štátom vytrénovaná ščetka. Nedobrovoľné filmové abstinovanie trvajúce už skoro 2 mesiace som hodlal ukončiť niečím epickým, čo mi nadobro vyrazí dych a nakoniec som dostal večne zdutú Lawrencku a 2,5 hodiny neskutočne zapletenej zápletky... Toš, čo narobíš(?) Ak by som bol vo forme, asi by som to poriadne vyhejtoval, ale keďže nie som, ďakujem za každý moment, keď môžem usadnúť k filmu a vychutnať si trochu tej ňuňu hollywoodskej atmošky. Preto aj hodne preceňujem s hviezdičkami, ale čo narobím, som rád, že som ešte neklesol tak, že musím pozerať a hodnotiť Búrlivé víno. PS: otočená pyramída Slovenského rozhlasu je tam ešte nechutnejšia, než keď pred ňou originál stojím...

• 26.3.2018  09:27

Silnejšie dve alebo slabšie tri... Nápad je za milión, vynikajúci a s patričným presahom, len tá zápletka tam akosi kľaje oči. Vskutku zaujímavý minisvet tu tak nejak nedostáva priestor, aby sa ukázal v plnej paráde. Najprv sledujeme Mattove manželské trampoty, ktoré zožerú cca pol hodinu, aby sa zistilo, že to je slepá ulička. Ďalšia pol hodina je maximálny nihilizmus v minimálnom svete, ďalšiu pol hodinu škrieka (aj bez zmenšenia) malá aziatka: "Ty nebyť kokot, ty byť sem!", aby sa to v ďalšej pol hodine zvrtlo na lovefuck a celkom nezmyselný útek do útrob krtkovej nory, keď apokalypsa ešte poriadne ani nezačala... Normálne som si kúsal hánky, že čo tam tie deti kvetov riešia?! Ešte stále žijú v panenskom fjorde a roztopený ľadovec k nim pripláva asi tak o pol generáciu, ale oni sa už teraz preventívne zahrabú pod zem! Logical! No a potom titulky. A tak sa zo skvelého filmu stal krutoprísne premárnený potenciál.

• 26.3.2018  09:17
    Pompeje (2014)

Možno by to nebolo také strašné, ak by tam digitál nesvietil z každej riti. Jednoducho povedané, nechápem týpkov, ktorí nevytiahnu päty zo štúdia, aby stočili aspoň čo to v normálnom prostredí. Radšej sa obalia do zeleného postelného prádla a myslia si, že cez počítač vyrobia kasový trhák. Nie, nie, tak tudy cesta nevede...

• 26.3.2018  09:13

Veľmi podarený remake/aktualizácia a dokonca aj 7 mimických svalov deda Rocka tentokrát úplne stačilo. Oceňujem, že k pôvodnej dobrodružno-rodinnej žánrovke sa pridalo veľa vtipu a výraznejšia akcia, čím sa šťavnaté Jumanji okorenilo tým správnym spôsobom.

• 12.3.2018  09:25
    Já, Tonya (2017)

Toňka bola teda riadna čúza a občas som mal pocit, že dokázala tak perfektne skákať, pretože prázdny lebečný priestor ju riadne nadľahčoval. Ale teraz k veci... Film to bol veľmi hutný, tragizábavný a hlavne zaujímavo poňatý. Spojenie hraného filmu s dokumentom nie je síce nič nové a predsa tu pôsobí sviežo a neopozerane. Viac ako športové zápolenie či adrenalín z pretekov, tu dokonale funguje neustále fuckovanie, domáce násilie a primitivizmus, ktorému bezkonkurenčne kraľuje matka roka. No a teraz vážne. Toňka si zaslúži absolutórium už len preto, že dokázala normálne chodiť na záchod, keď vyrastala v takom prostredí... Vynikajúco som sa bavil a užíval si každý okamih.

• 12.3.2018  09:18

A stále dokola... Obohraná platňa. Patetický a beznápadný gýč plný absolútne otrepaných obrazov. Bez akéhokoľvek inovatívneho prístupu alebo štipky čohosi zaujímavého. Clint to so svojim Americkým ostreľovačom dotiahol v tejto kategórii zlomených vojakov z Iraku k vrcholu a ďalšie podobné balasty už nie sú vôbec nutné. Ale tak vydojiť trochu zelených prezidentov sa vždy podarí, stačí, že sa miestami vo vetre zatrepoce pruhovaná vlajka s hviezdami...

• 7.3.2018  07:55
    Coco (2017)

Tak trochu som si zvykol, že súčasné animáky suplujú aj komédie a ak sa chce človek naozaj z chuti zasmiať - animák to väčšinou istí. Coco posunulo latku zase o stupeň vyššie. Morbídne vtípky, ale aj tie neškodné (a že ich nebolo málo) sa vo filme o svete mŕtvych ponúkajú samé, ale tentokrát to bolo aj o skvelej zápletke, dokonalom scenári, vynikajúcich odkazoch a hodnotách, jednoducho perfektné po všetkých stránkach. Zaslúžený Oscarko, klobúk dole.

• 5.3.2018  12:47
    Megan Leavey (2017)

Zase ten americký patetizmus natlakovaný hviezdami a pruhmi do prasknutia... Američania to asi považujú za strašne cool záležitosť, ak sú všetci v armáde hrdinovia, kamaráti, bratia v zbrani a ešte aj americký pes je viac ako neamerický človek. Zvyšok sveta môže akurát tak krútiť hlavou a občas hodiť šabľu, že film, ktorý mal slušný potenciál rozbili tie správňácke pózy, reči a vlajky, ktoré sa tlačili pred kameru ako cigánčatá v osade na Spiši.

• 5.3.2018  12:42
    Mečiar (2017)

Veľmi trefný dokument o monstercapovi detských rokov nášho Bananistanu. Chronologicky, priamočiaro, jasne ozrejmuje kto bol Mečiar, čo znamenal pre vtedajšie Slovensko, prečo bol pre vtedajších ľudí poloboh a ako (prípadne čo všetko) nakoniec dodrbal. Celková paralela a záverečné prepojenie na dona Fizzina je dokonalou bodkou s nadčasovým odkazom filmu. Bravó! Takéto filmy potrebujeme na Slovensku viac než soľ.

• 2.3.2018  07:56
    Borg/McEnroe (2017)

Pinkanie loptičky na tenisovom kurte môže byť zábavné(?) Áno, môže, ale potrebuješ k tomu kvalitnú réžiu, najznámejšiu dvojicu v histórii hry a takmer dve hodiny na vyrozprávanie ich príbehov. A že sa to severanom zase podarilo, o tom niet pochýb. Športová biografia nie jedného, ale rovno dvoch Federerov bola úplne skvelá. Tých, mimochodom, hlavní predstavitelia stvárnili dokonale a pri záverečných titulkoch som chvíľu premýšľal, prečo je skutočný McEnroe vedľa toho herca, čo hrá Borga? Nemala to zbesilé tempo, ako Rivalovia, ale to sa k tenisu ani príliš nehodí (nie, že by bol pomalá, ale predsa je to hra gentlemanov). Zato však to bola vynikajúca exkurzia do psychiky vrcholových športovcov, ktorých počas dospievania deptali rodičia, tréneri, okolie alebo keď nebol zrovna nikto po ruke, tak si vystačili masochisticky aj sami so sebou. Za mňa určite môže byť a s čistým svedomím tento film odporúčam.

• 27.2.2018  07:53

Slušný casting obvykle nezaručuje aj slušný film, ale v tomto prípade mu určite skôr pomohol, ako uškodil. Snímok nemá toľko ultra vtipných scén a hlášok, ako by komédia potrebovala, na druhej strane však oceňujem, že priestor nevypĺňajú primitívne pády alebo potknutia. Všetko má tú správnu atmosféru a aj hlavný ťah vyšiel - do čela tvorcovia postavili nie super premakanú skupinku zlodejov verbovaných Dannym Oceánom, ale bandu sedlákov z amerického vidlákova, ktorá ukázala, že nesúď obsah podľa obalu. Takže hej, za mňa môže byť, celkom som sa bavil a slušné tri hviezdy sú akurát.

• 26.2.2018  10:36
    Tvář vody (2017)

Dokonalá rozprávka s darkness prvkami a originálnou myšlienkou, že jeden z milencov nebude, hold, zrovna tak celkom človek. Trochu mi to pripomína, ako sa kedysi všetci pohoršovali nad bozkami dvoch chlapov na plátne a dnes je to normálka. Možno Del Toro konečne pomohol preraziť novému prúdu, kde budeme sledovať medzidruhovú lásku bez pridaného odvádzania pozornosti vo forme útoku na veľký strom v strede Pandory. Shannon je bombový a jeho bezohľadná drsnosť je úplne dokonalá. Mňa maestro Del Toro nesklamal a skvele som sa bavil.

• 26.2.2018  10:27
    Exorcista (TV seriál) (2016)

Nestíham sa čudovať nad tým, ako dokáže jeden samozvaný hororový expert (že Psychor?) vyprdnúť na pohľad neuveriteľne erudovaný komentár k seriálu a to na základe pilotnej časti. Na to treba skutočne dlhé roky štúdia na Univerzite života, to sa musí nechať. Ale poďme k podstate. Súhlasím, že horor je v súčasnosti (popri komédii) asi najviac ohrozeným žánrom vôbec. Nemyslím si, že je to len pre jeho náročnosť, ako to pomenoval magister hororus expertus. Horor zabíjajú hlavne samotní tvorcovia, ktorí takmer každým svojim "dielom" ponižujú svojich divákov. Servírujú im bububu strašidlá, ktorých sa zľaknú len násťroční, vytvárajú strach na základe lacných ľakačiek, pointujú príbeh do detailov, vytvárajú zápletky, ktoré sami porušujú - za všetky spomeniem Dianu, ktorá neznáša svetlo iba dovtedy, kým sa jej to samej hodí... Takto by som mohol pokračovať ďalej, ale veď načo. The Exorcist je dobrý thriller, ale zlý horor. Prvá séria vykráda hlavne klasiku z roku 1973. Druhá séria si už na pomoc berie aj všetky conjuringy, insidiusov, annabellky a pod. A ani tak to nie je hororové. Práve naopak. Všetky tie pasáže vymetania, ktoré sú, ako uvádza Psychor, stávkou na istotu, boli tým najväčším kameňom úrazu. Hneď ako tam niekoho povalili na posteľ a začali po ňom fŕkať vodu a s pľuvancami mu revali do ksichtu šamanské popevky z biblie, tak to išlo do hovien. Nuda, nuda, preukrutná nuda. Démon sa iba uchechtol, prehodil zreničku doľava a operným baritonom predniesol nejakú hlbokú myšlienku na spôsob bla bla bla. Exorcisti sa najprv zhrozili, záber na slzy v očiach a potom ďalej revali nejaké kokotiny, ktoré zneli ako dlhšie bla bla bla. Vtedy to strácalo aj všetku tú thrillerovú atmosféru, ktorá inak seriál celkom zdobila. Takže seriál išiel od toho lepšieho až k tomu (naj)horšiemu a v oboch sériách sa kazil s každou ďalšou časťou. No, ale čo ja o tom môžem vedieť, že? Ešte som sa nestihol pasovať za odborníka na horor na základe počtu filmov, ktoré som videl ;)

• 26.2.2018  10:04
    matka! (2017)

Prekombinované až za hranice únosnosti. Ono asi všetci vieme, že Aronofsky je trochu magor a nemôžeme od neho čakať nič iné, ale tu sa sám zamotal vo svojich šialenostiach. Pritom nápad a aj spracovanie nebolo vôbec zlé. Len, jednoducho, menej je niekedy viacej. Ak by prvú časť filmu nezameriaval toľko na jednu stranu, aby to v druhej polovici stočil na druhú a potom sa to snažil nejako vypointovať, mohlo to byť absolútne dokonalé. Teraz sa v tom divák topí, tápa a hľadá odkazy, snaží sa spájať obrazy a vytvárať myšlienky. Síce je to super mentálny tréning, kde musí byť pozornosť a myslenie napnuté na maximá (čo skutočne oceňujem), ale aj tak je to v konečnom dôsledku chaotická kopa ontologických hovien.

• 26.2.2018  09:57

Myslel som, že to bude mučo popiči a ono to bolo mučo na piču. Na to, že išlo o 1,5 hodinový film, sa mi čas dosť vliekol. V podstate sa tam všetci len vykecávajú o kokotinách alebo čurácky zazerajú jeden po druhom. Do toho tie flashbacky do minulosti, ktoré dej nikam neposúvajú a nič neodhaľujú, len dokola ukazujú akého despotického tatina tie chúdence deti mali. No grc. A nakoniec to vyvrcholí v strašnej rodinnej dráme na spôsob ja viem, ty vieš, on vie, ale oni nevedia a preto sa tu vzájomne postrieľame kvôli... No grc. Celé zle. Nenechajte sa, tak ako ja, odrbať zaujímavým oxymoronom v názve, naozaj to za to nestojí.

• 26.2.2018  09:47
    Blok 99 (2017)

Surový a dokonale vyrozprávaný príbeh, v ktorom má Vinco úplnú dominanciu. Tu nie je veľmi čo vytknúť, snáď až na tie záverečné plastové atrapy, ktoré znetvorili drastické bitky. Tie mi tam akosi nepasovali. Pripomínali mi trochu tarantinovský nadhľad nad vecou, čo by nebolo na škodu, lenže v tom duchu sa príbeh neodvíja. Preto mohli trochu viac zapracovať nožnicami a stačilo by mi, aby som videl ako Vinco dupne na zem, čosi praskne, čosi zaskučí a čosi zachrčí a ostatné si domyslím. Nepotreboval som záber na (očividne) umelú bábiku, ktorej zliezla koža z ksichtu. Detaily, viem, ale mňa v závere celkom rušili z inak mľaskavého pôžitku.

• 26.2.2018  09:39

No čo ti mece? Veď ja by som ich normálne vytrieskal hadicou po krížoch. Do puče, to som neveril, že budem dve hodiny pozerať na absolútny nihilizmus partičky zbohatlíckych intelektuálov, ktorá nerobí iné, než žerie, serie, honí a kúpe sa. Mám pocit, že scenár sa vytváral na spôsob - ak tam nebudeme mať čo dať alebo ako posunúť dej, tak ich jebneme do bazéna, jazera, potoka, jednoducho ich dáme okúpať. Homosexuálna tematika dnes už nestačí na kvalitný film. Časy, keď sme všetci hýkali nad Skrotenou horou pre jej originálnu tému, sú už minulosťou. Romantika medzi gaymi a lesbami už nie je taká šokujúca a ak má byť film v čomsi výnimočný, nemôže postaviť svoje rozprávanie len na tom. Takže skutočne chceš, aby som ti dal tvoje pravé meno? Ok. Tak potom je to nuda!

• 26.2.2018  09:31
    Admirál (2015)

Veľkolepo spracovaný pamätník nizozemského obchodníka s čiernym mäsom, len čo je pravda. Námorné bitky trochu jednotvárne, ale vo svojej veľkoleposti sa vyrovnajú aj Pirátom z Karibiku, kostýmy a dobová atmosféra úplne precízna, akurát postavy sa správajú akoby z dnešnej doby... Takže áno, zopár kozmetických úprav by to znieslo, ale pre mňa sú to naozaj len kozmetické záležitosti, ktoré chýbajú k dokonalosti.

• 26.2.2018  08:54

DC ešte nedospelo do bodu, v ktorom si už Marvel dávno hovie. Jednoducho partičku keketov v elesťákoch a legínach nie je možné brať vážne. Nič na tom nemenia ani drsné pohľady, silácke reči a patetické odkazy. Banda superhrdinov bude buď vtipná alebo trápna. Stredná cesta neexistuje. A pozitívny výsledok sa nedosiahne ani keď vykradnete už desať krát recyklovaný odpad.

• 24.2.2018  13:48

Nebudem sa tu okolo toho dlho ondieť a poviem iba toľko, že to bolo zaujímavé, vizuálne premakané, herecky obstojné a aj myšlienku to malo... Akurát... Akurát... Keby to bolo tak o hodinu kratšie, no, to by bolo fajn.

• 24.2.2018  13:46
    Který je ten pravý? (2017)

Poznáš ten pocit, keď robíš čosi, čo by si nemal, aj tvoj vnútorný hlas ti doslova vreští do ucha, že by si to robiť nemal a predsa to vo svojej nadutosti spravíš nehľadiac na nič a nikoho? A potom máš chuť viniť všetkých okolo, nad tebou, pod tebou a aj za tebou, dokonca samotného Boha, že ti nezoslal znamenie... Pritom ti Jeho anjel kričal do ucha - "Nestláčaj, kurva, ten play!" - tak silno, až ti brnela hlava... Tak to sa mi stalo pri tomto filme. Povedal som si, že až tak hrozné to hádam nebude a stlačil prehrávanie. Ale bolo - hotová kataklizma nevkusu. Hodinu a pol sa mi z obrazovky valila lavína sračiek a čerpadlá hovnocucov takmer zhoreli, kým to všetko odčerpali. Moja duša zostane do smrti poznačená a zistenie, že tento film môže dostať aj nejakú hviezdu a dokonca má aj svoj päťčlenný fanklub mi nedovolia spať. Začínam sa skutočne obávať o budúcnosť ľudstva...

• 24.2.2018  13:34
    The Ritual (2017)

Ajajáj, čože sa to stalo? Spočiatku sa nám tu odvíja slušná paranoja uprostred švédskeho Blair Whitch plná nevypovedaných obvinení, výčitiek a kamaratšákov. A potom to niekde v polovici cesty (cca po 20 minútach) stratí dych. Od toho momentu je to hotové utrpenie hrajúce sa na hrozne cool príručku modernej škandinávskej mytológie, ktorú úplne dorazí ten hybridne nedokončený sob. Od momentu keď sa prestane len tak mihať lesom, ale stane sa plnohodnotnou súčasťou vizuálu, som sa nestačil chytať za hlavu. Záverečné finále som si už trhal vlasy a kričal dosť! Jednu hviezdu dávam za ohľaduplnosť tvorcov, ktorí toto trápenie vtesnali do 1,5 hodiny hnusu.

• 24.2.2018  13:21

Tak sa mi zdá, že tu niekto zabudol vyšťaviť citrón do poslednej kvapky. Úplne ma rozhodí, ak sa žlté polovice hádžu do koša a pritom by sa s nimi mohli dochutiť ešte viaceré šálky čaju. Sámska krv je presne tento druh ovocia. Kyslá a na pohľad nepríjemná hlavná hrdinka dodala skutočne zaujímavú príchuť, ale jej príbeh jednoducho nestačil na vyvolanie potrebnej emócie. Tak som si len tak sedel a pozoroval pubertálne blúznenie mladej šťandy, ktorá už nechcela byť mačkou, ale silou mocou sa chcela stať psom. A celé to vrcholí v hlbokom uvedomení, že aj keď máš štyri nohy, jeden chvost a srsť ako pes, raz keď si mačka, mačkou zostaneš. A to je dosť malá pointa na tak dobre rozohranú partiu.

• 24.2.2018  11:47

Problém artových filmov spočíva zväčša v ich artovosti. Majú dobrý nápad, zaujímavú myšlienku, obstojné herecké výkony a aj nejakú tú pridanú hodnotu v podobe kamery, hudby, scenára alebo čohosi iného, akurát... Utopia sa vo svojej artovosti. Cez dlhé, nudné zábery, ktoré zväčša asociujú filozofické odkazy, morálne hodnoty alebo výlev emócií sa vygrcajú z vlastnej podoby do nejakej hnusnej, nekonzumovateľnej podoby, nad ktorou väčšina híka nie preto, že by sa im snímok páčil, ale preto, že híka sused z vedľajšieho sedadla... Toto, našťastie, nie je ten prípad. Dlho som si to myslel, veľmi pozorne a skepticky som hľadal každú pičovskú artovinu bez funkcie (áno, jelene sa mi tak dlho javili), ale nakoniec som musel sklopiť uši a ponížene priznať, že tentokrát moja krížová výprava proti pózerom nevyšla. No nič, tak nabudúce ;)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9