Divoch (1953)

GilEstel to vystihl přesně, lépe bych to nenapsala.

Úlovek (2009) (seriál)

Syrové a brutální, plné zoufalosti a šílenosti, super soundtrack, ve 4 dílech hodně dlouhý časový úsek, všichni herci super, Tom Hardy neskutečnej, jak už někdo napsal, Hardy patří do ústavu, tak jako určitě! 5*

Doktorka Fosterová (2015) (seriál)

Dramatický seriál, který mě bavil od začátku až do konce, výborná hlavní dvojice Suranne Jones a Bertie Carvel - Bertie Carvel hraje charizmatického a nenapravitelného darebáka dost dobře a sluší mu to. 5*

Anglický pacient (1996)

Moje nejoblíbenější - VELKOLEPÉ, dojemné, romantické drama s nádhernou krajinou, úžasnou hudbou a perfektními herci. Velmi silný příběh. Nechápu hodnocení 3* a méně, asi je to snímek pro "náročnějšího" diváka, který má trochu hlubší smysl pro vše, co může být s filmem/příběhem/láskou/touhou/vášní/životem/smrtí spojeno. Pro mě naprostá dokonalost ve všech ohledech. 5*

Krajinou domova (2014) (seriál)

jak se tohle může někomu nelíbit opravdu nechápu

Cesta do Ameriky (1988)

Jak bylo už vícekrát napsáno...jedná se, ještě se Záměnou, o nejlepší komedie s Eddiem Murphym, miluji tuhle komedii od malička a pouštím si ji dodnes, vždycky mi zvedne náladu. Zajímavá paralela mezi Záměnou (když Eddie dává balík peněz těm 2 bezdomovcům, kteří se jmenují Randolph a Mortimer - stejně jako ti dva byznysmeni v Záměně a hrají je stejní herci)5*

Smrt jí sluší (1992)

jedna z mých nejoblíbenějších komedií s perfektním hereckým obsazením, tenhle film prostě miluju a vždycky se k němu budu vracet. 5*

Bod zlomu (1991)

Bod zlomu (Pointbreak) – srdcová záležitost, na tohle se můžu koukat pořád dokola…Keanu a Patrick tvoří mojí nejoblíbenější akční krimi. Adrenalin, spirit, surfování, moře, slunce, láska, zrada…i krimi zápletka funguje. Přitloustlý Gary Busey skvěle doplňuje hlavní dvojici.

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

krásná fantasy po Lipsku, miluji spoustu filmů od tohoto úžasného režiséra (a také miluji fantasy), ale Tajemství Hradu v Karpatech je mým nejoblíbenějším. Kouzelná atmosféra probuzující fantazii, kterou nepocítíte jen tak u nějakého filmu. Představa o tajemných komnatách (a ještě k tomu ve zřícenině ) mě vždycky obrovsky fascinovala. Herci – Kopecký, Dočolomanský, Brodský, Hrušínský…filmový požitek