Bill Bailey: Part Troll (2004) (pořad)

Bill Bailey je pro mě jeden z nejlepších komiků vůbec, jeho stand up není jen kritika a vulgarity, je to show. Jeho muzikálnost je fenomenální.

Návrat idiota (1999)

Vztek, smutek, pobavení u jednoho filmu a k tomu neuvěřitelný výkon Pavla Lišky. Smekám.

Manželské etudy (1987) (seriál)

Tato časosběrná záležitost nenechá srdce chladné. Říkám vau...

Nedotknutelní (2011)

Krásný sympatický film, co diváka chytne za srdce. Nudou a blahobytem přejedený Philippe hledá nového asistenta pro svůj od tragické události, monotematicky probíhající život. Nalezne ho překvapivě v nejnepravděpodobnější duši co se honí po ulicích stíhaných chudobou, Francie. Film vás jak pobaví, tak dojme. Vše tomu nasazuje korunu naprosto briliantní hudební doprovod od zlatých ručiček Ludovica Einaudi a předvede vám, že štěstí má mnoho podob svého zadostiučinění.

Schindlerův seznam (1993)

K tomuto filmu jsem byl tehdá za mých telecích let přemluven asi v půl dvanácté večer. Ulehl jsem do postele s domněním, že černobílý snímek se 195 minutovou metráží prostě nemůžu vydržet. Po hodině koukání mě nejen zvedl z postele, ale poté mě jako magnet přitáhl k obrazovce na nejmenší viditelnou vzdálenost a na konci jsem v záplavě slz a dojetí chtěl nahlas tleskat a řvát! Tehdy jsem se naprosto zamiloval do Liam Neesona a už nikdy mě to nepustilo. Kdybych mohl všem tvůrcům tohoto veledíla bych s neuvěřitelnou pokorou podal ruku a vyjádřil svůj dík.

Forrest Gump (1994)

A je to tady, dlouho jsem si počkal na komentář tohoto kinematografického skvostu a pořád nenacházím ta správná slova a asi je ani nikdy nenajdu. Vždy u něj brečím, vždy se u něj směji, vždy mi trhá srdce a klidní mojí duši. Výkon Toma Hankse je nepopsatelný, ten film prostě nemá chybu. Forreste běž!!!

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Film jsem viděl jako malý a jsem strašně moc a moc rád, že jsem se na něj po uplynutí té správné doby koukl znova. Příběh je naprosto fenomenální. Jen málo filmů ze mě při sledování udělá tvora co jen zírá s otevřenou pusou a neschopností polykat, natož dýchat. Nikdy neříkám, že tenhle film je nejlepší,ale s hrdostí křičím "tenhle film je jeden z těch nejlepších!!" SMEKÁM