Dokud jsi se mnou (2020)

Jeeeej tesim sa, ze este v kinach premietaju aj taketo pekne krestanske filmy. I Still Believe je skutocny pribeh, romanticky a zaroven hudobny film s krestanskou tematikou. Mam velmi rada skutocne pribehy, ktore cloveka inspiruju. Tiez si rada pozriem pekny romanticky film, hudba a tema Boh su este peknym bonusom k tomu, aj ked krestansky rock nie je zrovna moj zaner. Britt Robertson zvladla svoju rolu na vybornu, okrem toho vo svojej 30ke stale vyzera na 20. Velmi ma potesila aj moja milovana Shania Twain ako Jeremyho matka, ale mohli jej dat trosicku viac priestoru a keby si tam zaspievala duet so svojim filmovym synom, mozno by som este zvysila hodnotenie. Film neposobi originalne, to je pravda, uz tu bolo tolko podobnych filmov, ale ide o skutocny osud, skutocny pribeh a nie je zivot kazdeho cloveka originalny? Mne tento film velmi pripomina A Walk to Remember s Mandy Moore, kedysi davno to bola moja srdcovka a videla som ho viackrat. Pekny zazitok v kine a ano, davam 4*. Nehodnotim len kvalitu filmu, ale beriem do uvahy aj to, co vo mne dany film vyvola, ake pocity...takze dajme tomu 75% (Cineplex Mannheim).

Aladin (2019)

Tak toto bolo fenomenalne!!! Velmi milo ma to prekvapilo, cakala som priemerny film a nakoniec to bol filmovy zazitok. Krasne muzikalove cisla, choreografia, vyprava, vsetko to hyrilo farbami, bolo to aj vtipne, aj romanticke a hlavne rozpravkove. Animovaneho Aladina som videla len pred par mesiacmi, tak aspon mozem porovnavat. Musim povedat, ze toto je prvy pripad, kedy sa mi hrany film pacil este viac ako povodna kreslena disneyovka! S velkym potesenim davam Aladinovi plny pocet hviezdiciek a vobec nechapem, preco ma len priemerne hodnotenie, mne sa to pacilo este viac ako Popoluska s Lily James ci Kraska a zviera s Emmou Watson. Kde nabrali taku peknu a sympaticku herecku, ktora vie aj spievat? S vyberom som spokojna :-). A este jedna vec. Ide o rezisera, myslim si, ze je super, ak nam reziser vie podat rozne zanre, tym narazam na gangsterku The Gentlemen. Kdesi som totiz citala komentare typu "ten Ritchie konecne natocil nieco poriadne po Aladinovi" ja si myslim, ze je obohacujuce, ked sa nerobia filmy vsetky na jedno kopyto, ja ho za Aladina chvalim! Do kina som na to nesla, kedze som necakala, ze to bude az take dobre, skoda. 85% mozno az 90%. A ak mate nahodou zly alebo tazky den, pozrite si film ako tento. Alebo prave tento.😀

Pojedeme k moři (2014)

Rezisersky debut Jiriho Madla som videla az tento rok a milo ma to prekvapilo. Nie tak davno som na filmovom festivale v Nemecku mala moznost vidiet jeho masterpiece (moj nazor) Na streche (2019), to bol tak uzasny film, ze som si musela pozriet aj Pojedeme k mori. Urcite to nie je komedia, hoci ma vtipne momenty, ked uz tak skor komedia/drama. Neda sa to porovnat s povrchnymi ceskymi a slovenskymi filmami sucasnosti. Pojedeme k mori je taky hlboky a ludsky a este k tomu originalny film. Film o rodine, laske, snoch, nadeji a rozobera rozne problemy, ale nechcem prezradzat viac. Skratka je tam toho viac, akoby si clovek pomyslel, ze sa moze zmestit do jedneho filmu. Je o zivote. Je o ludoch. Aj svet dietata byva niekedy tazky. Je v tom krasa. Trosku mi vadili take malickosti ako product placement (ale chapem to) a babickina parochna. Sympaticky Ondrej Vetchy je snad v kazdom ceskom filme, chichi. Detski herci super. Fandim. 75%. P.S. Dufam, ze postupne sa tento film dostane na csfd do farby cervenej. Zasluzi si to.

Koruna - Lisabon (2017) (epizoda)

Keby bol Oscar za seriál, dala by som ho Claire Foy! Táto epizódka bola zimomriavkyspôsobujúca!!! Verím, že seriál nemôže priamo ukázať, že Philip bol neverný, pochopiteľne všetko je len v náznakoch, ale viem si predstaviť, aké to muselo byť pre kráľovnu ponižujúce, už len tie pochybnosti a reči, o realite nehovoriac. Byť neverný kráľovnej, to je sila...a všetko Philippovi tolerovať, to ešte väčšia!!! A ešte niečo z webu...Eillen Parkerová, manželka tajomníka, sa skutočne s manželom rozviedla, no ako dôvod uviedla, že bol málo doma. To, že ju podviedol, dokázala až o rok neskôr. Parker sa voči tomu nebránil a v roku 1958 sa za 15 minút rozviedli. Neexistoval však list, ktorý Parker písal do klubu, ani čašníčka, ktorá jej ho mala zohnať. A na rozdiel od seriálu to bol sám Parker, ktorý sa rozhodol odstúpiť z postu tajomníka princa Philipa (ale až o rok neskôr, než ukazuje seriál), kráľovský pár na to oficiálne netlačil...

Tohle jsme my - Pilot (2016) (epizoda)

Wow, vyzera to na paradny serial! Za tych 40min som mala niekolkokrat zimomriavky, co je dobre znamenie. This is Us ma oslovilo, ked som kedysi sledovala Golden Globes, ale hlavny dovod je moja oblubena Mandy Moore.😀 Jej a uz sa tesim na dalsie epizodky...zatial vaham, 4 alebo az 5*? Mam take dva body, ktore povazujem za nelogicke a nerealne a to: po prve, kedze islo o trojcata, cisarsky mal byt samozrejmostou a po druhe, adopcia zo dna na den? V realnom zivote by to trvalo niekolko mesiacov. Ale aj tak super!

Koruna - Mezi muži (2017) (epizoda)

Hmmh táto epizódka niečo medzi 4 - 5*. Parádna okružná plavba, počas ktorej máme možnosť trošku lepšie spoznať aj Philippa. Dokonalá hudba, nádherné exotické prostredie...trošku oddych od politiky :-). A ešte toto by vás mohlo zaujímať, info z webu: Je to jedna z najkontroverznejších častí. Ukazuje, ako sa princ Philip so svojím tajomníkom a najlepším priateľom Mikom Parkerom plaví na otvorenie olympiády do Austrálie v roku 1956. Parker píše z cesty listy, v ktorých naznačuje, že si užívajú s krásnymi domorodkyňami. Listy písané pre členov Thursday clubu, kam chodili priatelia na obed, sú zrejme výmyslom scenáristov. Rovnako nie je dokázané, že si muži užívali radovánky počas plavby kráľovskou jachtou (v seriáli sa tvrdí, že to bola päťmesačná rozlúčka so slobodou s prostitútkami v každom prístave). Overiteľným faktom je, že si na lodi nechali narásť brady...

Yesterday (2019)

Od Yesterday som toho cakala viac. Dopozeravala som to na 3x, co svedci o tom, ze ma to az tak nebavilo a keby tam nehrala Lily James, ktovie ci by som si vobec prave tento film pozrela. Druha polovica uz bola lepsia, najprv som si myslela, ze viac ako dve hviezdicky urcite nedam. Davam teda tri, ale aj to s prizmurenymi ocami. Yesterday nie je nicim vynimocny film, obycajny priemer s troskou hudby a romantiky, teda tej hudby je tam viac, dokonca bonusovy Ed Sheeran. Lenze ani rozkosna Lily James, ani oblubeny Sheeran a ani pesnicky Beatles film nezachrania, ani ako komedia to nie je najvtipnejsie. Neviem, ale problem vidim asi v scenari, iste veci akoby neboli dotiahnute, dovysvetlene, konkretne mam na mysli tu nehodu a zmiznutie Beatles, Coca-Coly, atd. Potencial v tom urcite bol, ale nevyuzity dostatocne. Pesnicky od Beatles spievane niekym inym sa mi nepacili, Beatles je Beatles. A hlavny hrdina sa mi zial vobec nepacil a co je horsie, nebol mi ani sympaticky a uz vobec, ale vobec sa nehodil k Ellie. Mozno ak by tam hral iny herec, hmh? Ale to uz je moj problem. A ta managerka z L.A. mi tiez bola strasne nesympaticka. Najviac sa mi pacilo, ked Jack prisiel za Johnom Lennonom. Aj vtipne to bolo, ale nie som si ista, ci to malo byt vtipne. Ta myslienka bola najzaujimavejsia z celeho filmu! Ako by si asi zil dnes John Lennon, keby nebol nikdy slavny? A dozil by sa staroby? Zit v domceku na plazi s tym pravym clovekom, aj ja by som bola spokojna, chichi. A zivot bez cigariet a Harryho Pottera by som si uplne vedela predstavit. Celkom funny bola aj scenka v kuchyni s Edom Sheeranom, ale velmi nerealna...55%.

Maudie (2016)

Wow👍 no ani neviem, kde zacat. Maudie je krasny film!!! Umelecky zazitok, pohladenie duse :-). Ma co ponuknut. Je to presne to, kvoli comu mam rada filmy. Je to nielenze skutocny pribeh, ale zaroven filmove umenie. Mne sa to velmi pacilo. Hned po skonceni filmu, som musela googlit a nedalo mi, aby som link na tento film neposlala aj vsetkym svojim priatelom! Sally Hawkins ma dar od Boha, neuveritelny herecky talent!!! Ako to, ze za rolu Maud nedostala Oscara? Bola taka presvedciva, ze by som jej dala rovno aj dve zlate sosky. Ethan Hawke ako cudak cudesny tiez velmi dobre. Inspirujuci pribeh, perfektne az dokonale herecke vykony, krasna kamera, vyprava a hudba. A nadherna kanadska priroda. Hoci nakrucane v Newfoundland, vyzera to uplne ako Nova Scotia, prekrasne prostredie. Kanada je moja srdcovka, kvoli nej by som dala aj plny pocet, ale aby to bolo fer, nechavam 4*. Film vrelo odporucam. Maud obdivujem nielen ako umelkynu (doteraz som o nej nepocula), ale aj ako cloveka. Obdivujem jej pokoru, skromnost, optimizmus! Aj zo starej rozpadavajucej sa chatrce dokazala vytvorit utulny domov. Klobuk dole. Len jedna malickost sa mi nepacila a to make-up. Na konci filmu vyzeraju herci len o trosku starsi, v skutocnosti presli desiatky rokov, ale ten skok v case nebol poznat. 85%.

Gentlemani (2019)

O Gentlemenoch som skoro nic nevedela, a predsa to bol pre mna najviac ocakavany film roka! Vedela som, ze ma vynikajuce hodnotenie a znamych hercov. Nepovedala by som, ze sa jedna zrovna o akcny krimi zaner, ja by som to nazvala skor ciernou komediou a niecim mi to pripomenulo gangsterku The Irishman. Pre mna bol hlavny dovod, preco som sa tak na Gentlemenov tesila, naopak dama :-) Michelle Dockery, ktoru povazujem za vybornu herecku a skoda len, ze nedostala viac priestoru. Nedavno zaziarila v Defending Jacob (ak ste to este nevideli, vrelo odporucam) a predtym bola tou dokonalou Lady Mary v Downton Abbey. Jasne mam rada aj Matthewa McConaugheyho a aj Hugha Granta, ale v tejto role mi az tak nesedel, Matthew ano a s Michelle tvorili krasny par. Zaner filmu zrovna nie je ten moj, preto davam slabsie, ale stale pekne 4*. Na moj vkus sa to strasne dlho zamotavalo, potom velmi rychlo rozmotalo, miestami som mala problem sa v tom orientovat a vadilo mi to mnozstvo nadavok. Kazdopadne rafinovany film, urceny skor muzom, myslim si.

Koruna - Nedopatření (2017) (epizoda)

Až ma to prekvapuje, ale ten Churchill mi tu normálne chýba! Jeho nástupca vôbec nie je zaujímavý. Páči sa mi, že každý diel tohto skvelého seriálu rieši nielen politické dianie, ale vždy aj osobný život jednotlivých postáv. Manželská kríza je tu (aspoň pre mňa) zaujímavejšia ako Suez Canal...Claire Foy musím vždy znova a znova pochváliť! Hm, ktovie či kráľovna Alžbeta sleduje The Crown?😀 A ešte niečo z webu...Druhá séria sa začína príhodou, keď v taške princa Philipa nájde kráľovná Alžbeta fotografiu ruskej baletky Galiny Uľanovovej. Obáva sa, že princ má s ňou aféru. Táto žena skutočne existovala a bola najlepšou svetovou baletkou tej doby. Do Londýna prišla s baletným súborom z divadla Boľšoj teatr, ktorý vôbec po prvýkrát účinkoval mimo Sovietskeho zväzu. Kráľovná navštívila predstavenie, kde Galina tancovala. Samozrejme, v skutočnosti sa nič nevie o tom, že by princ Philip nosil fotografiu baletky so sebou. Nie sú ani indície, že by niečo spolu mali, keďže 46-ročná baletka bola v Londýne iba krátky čas, sprevádzal ju manžel a mala náročný program.