Pustina - Epizoda 7 (2016) (epizoda)

Trochu prekvapil skok v čase, ale zaujalo natoľko, že sme si hneď museli zapnúť aj záverečnú epizódku.

Úplně cizí lidé (2021) (seriál)

Nine Perfect Strangers je dosť zvláštna a miestami úplne crazy miniséria. Začala som to pozerať hlavne kvôli Nicole Kidman. Celé to hodnotím na také slabšie 4*. Prvé tri epizódy ma bavili, neskôr tam už bolo priveľa halucinácií. Myslím si, že to možno mohli skrátiť na 5 hodín. Vrátim sa ešte k Nicole Kidman. Masha z Ruska? To nebolo nevyhnutné, mohla byť napríklad z Wisconsinu, tam tiež majú snehové vločky. Ten jej ruský prízvuk mi dosť vadil a aj tak bol iný. A celý vzhľad Mashe aj účes a štýl obliekania, jej gestá, konanie, vzťahy, všetko na nej bolo maximálne čudné a prapodivné. Asi to bol zámer tvorcov. Pripomínala lesnú žienku a miestami vyzerala ako z iného sveta. Ostatné postavy boli sympatické, najmä Tony a Frances, ale aj Zoe a Jessica. Najnesympatickejšia mi bola Carmel, to bola vlastne jediná nesympatická postava pre mňa. Casting podľa predpisov dnešnej doby, 100% diverse. Je to miniséria o tom, že každý človek sa musí vyrovnať so svojou minulosťou, či už so stratou blízkej osoby, s utrpením rôzneho druhu, s neúspechmi a musí odpustiť sebe aj druhým, ak chce ísť ďalej. Len si celkom nie som istá, čo s tým majú spoločné drogy. Veľmi sa mi páčilo prostredie, hlavne exteriéry, zaujala ma aj hudba a kamera. Herecké výkony tiež veľmi fajn. SPOILER: Čo sa mi nepáčilo, bolo až priveľa halucinácií, snov, predstáv, mŕtvych duchov a nakoniec sa nikomu ani nič nestalo, hoci od začiatku to vyzeralo tak, že niečo zle sa stane. Ešte dodatok alebo taká zaujímavosť: Nakrúcalo sa to v Austrálii, mne sa zdalo, že to príliš nevyzerá ako California. Update: Slabšie 4* som sa rozhodla zmeniť na lepšie 3*. 70%.

Úplně cizí lidé - Na věky (2021) (epizoda)

Niečo medzi 3 a 4 hviezdičkami, finále mohlo byť silnejšie!! Myslím si, že druhá séria už nebude, ale aj tak mi ostali nejaké otázky nezodpovedané... Pozor SPOILER: Celý čas som čakala, kto tam zomrie alebo, že sa niečo zle stane, a nakoniec ešte aj mŕtvi ožili! Ako ste pochopili ten koniec so žltým kabrioletom? Trochu divné celé, hmh. Hostia si zakúpili 10 dňový pobyt, končí sa to ôsmy deň a čo 9 a 10?!!!

The Morning Show - Velká oslava (2021) (epizoda)

Tentokrát dávam slabšie 4* a možno ešte zmením na 3. Možné SPOILERY: Bradley a Laura? Tak toto sa im nepodarilo. Pôsobí to celé maximálne neuveriteľne!!! Keď už to muselo byť, tak radšej Bradley a Stella, tá je aspoň mladšia, hoci rovnako nesympatická ako Laura. Asi to súvisí s tou smutnou politickou korektnosťou, paradoxne, je to jedna z hlavných tém tejto minisérie, prečo však robiť z Bradley v druhej sérii lesbu? Zvláštny krok. Tiež ma nebaví Mitch v Taliansku a všetko okolo toho, je to najslabší článok seriálu. Všetko ostatné super. A stále verím, že Cory a Bradley si k sebe nájdu cestu, a že Alex nezostane navždy sama.

The Morning Show - Laura (2021) (epizoda)

Jennifer Aniston je tu fakt skvelá. To ako zvládla to interview a potláčať všetky emócie, wow! Dúfam, že dostane Golden Globe!!!!

Úplně cizí lidé - Kola autobusu (2021) (epizoda)

Konečne to nabralo "wheels on the bus" a niekam to smeruje. Pre mňa to bola zatiaľ asi najlepšia epizóda. Nechýbali emócie a konečne sa niečo dialo a niečo zaujímavé sme sa dozvedeli.

The Morning Show - Je to jako chřipka (2021) (epizoda)

Wow! Ešte lepšie ako prvá epizóda, dokonca som zvažovala dať 5*. Opäť a už neviem po koľkýkrát chválim herecké výkony Reese a Jennifer. Pre Jennifer Aniston je toto, myslím si, životná rola!

Pustina - Epizoda 5 (2016) (epizoda)

Veľmi veľmi dobré a veľmi veľmi ponuré. Zatiaľ najlepšia epizóda. 4 a pol*