Druhá nebo první (1998)

Stepmom je jeden z mojich obľúbenych filmov s Juliou Roberts a Susan Sarandon. Videla som ho najmenej dvakrát. Vlastne vôbec nechápem, prečo je na čsfd v modrej a nie červenej farbe. Príbeh je vcelku jednoduchý, ale myslím si, že zo života. Herecké výkony Julie a Susan sú skvelé. Za zmienku stojí krásna hudba Johna Williamsa, ktorého som si práve pridala k obľúbeným skladateľom. Film vrelo odporúčam. Jediné, čo sa mi nepáčilo bol výber partnera pre Juliu Roberts, akosi mi to nešlo dokopy, ona a plešatý chlap, ale pre dej filmu je to nepodstatné a nie každý chlap vyzerá ako Hugh Grant či Richard Geere. SPOILER: Vzťah matky a nevlastnej matky, ono je to tu naozaj zaujímavo podané, človek sa vie vžiť ako do jednej tak aj do druhej a sympatizovať s obidvoma ženskými charaktermi. Rieši sa vzťah oni a deti, Stepmom a deti, nové okolnosti a deti. Nechcela by som byť v koži ani jednej z nich. 78%.

Vánoční hrad (2021)

Poviem to takto. A Castle for Christmas vôbec nie je až taký hrozný film. Som rada, že som sa nenechala odradiť nízkym hodnotením. Jasné, vianočná klasika z toho nebude, film upadne do zabudnutia ako stovky podobných filmov, ale viete čo? Je to taký pohodový feel-good-movie alebo povedzme chick flick pre romantické duše. Mňa to potešilo a aspoň chvíľu som nemyslela na to, kedy ten vírus odo mňa odíde. Prekvapili ma negatívne komentáre k Brooke Shields, ja však podotýkam, ja som tento film práve kvôli Brooke pozerala. Kedysi som ju veľmi obdivovala a stále je to pekná žena. Teším sa, že dostala rolu. Potešila aj Drew Barrymore, aj keď tá sa tu len mihla. Čakala som klasický zimný príbeh, ale ostala som prekvapená, že nie celý film je o Vianociach. SPOILER: Úspešná spisovateľka si kúpi zámok v Škótsku, presťahuje sa tam, aby mohla písať v krásnej knižnici s krbom. No a čo? Veď ak na to má. Je obdivuhodné ísť za svojim snom. A stretne tam lásku. No a? O čom by mal byť potom romantický film? Čo sa mne videlo ešte najmenej reálne a málo pravdepodobné, bolo to množstvo voľného času, ktorý všetci tí ľudkovia mali, keď si tak vysedávali v tom pube a venovali sa ručným prácam, akoby nikdy nemali nejaké povinnosti. Na Imdb má A Castle for Christmas aktuálne hodnotenie 5,6.

Dobrosrdečné Vánoce (2021) (TV film)

A Kindhearted Christmas má svoje čaro a to nielen vďaka priateľskému mestečku. Pre mňa to bola Jennie Garth. Ruku na srdce, ak by nešlo o ňu, asi by som si dnes zapla niečo iné. Televízne filmy z Hallmark, či už vianočné alebo nie, pozerám len zriedkakedy a na tento som naďabila náhodne a hneď ma zaujala známa tvár obľúbenej Kelly z BH 90210. Čo viac k tomu povedať? Klasický romantický a od začiatku predvídateľný vianočný príbeh, ktorý ničím neprekvapí. Dá sa to v pohode pozerať. Nakrúcané vo Vancouveri (zaujímalo by ma kde presne). Myslím si, že Jennie Garth by si zaslúžila lepšiu kariéru, vždy som ju mala veľmi rada, vidieť ju v hlavnej úlohe aj keď "len" v televízii potešilo. Myslím si, že na svoje si prídu hlavne osamelé ženské srdcia.

Chlapec, kterému říkají Vánoce (2021)

Nebolo to zlé, ale ani nič výnimočné. Každý rok vznikajú nové a nové vianočné filmy, asi je ťažké prísť s niečím, čo by tu ešte nebolo. Pozeralo sa na to pekne, ale miestami nudilo. Škoda, že Maggie Smith nemala viac priestoru. A áno všadeprítomná politická korektnosť. Ja viem, že už si na to musím zvyknúť, ale keď to tak bije do očí. Pozerala som to s deťmi, no teraz som trochu na pochybách, či to bolo vhodné pre také malé deti. Myslím, že je to určené už trošku väčším deťom. A na záver už len spomeniem, že sa to nakrúcalo aj na Slovensku. A Boy Called Christmas, zaujímavý a originálny názov.

Vánoční prázdniny (1989)

Christmas Vacation sa určite nezaradí medzi moje najobľúbenejšie vianočné filmy, aj keď Griswoldovci ako rodinka mi boli sympatickí, najmä pani manželka a je škoda, že nedostala viac priestoru. Najprv ma to fakt bavilo, keď som videla u muža až neobvyklú snahu pripraviť svojej rodinke the best Christmas ever!!! Páčilo sa mi, ako chcel ten najkrajší stromček a osvetlenie a dal do toho všetko. Keď prišli rodičia a svokrovci, stále sa to fajn pozeralo. No potom keď sa tam objavili ďalšie postavy, najmä otravný a nesympatický bratranec so svojim RV (vtedy som si uvedomila, že som ten film už kedysi videla!), už ma to nebavilo. Bolo tam aj veľa uslintaných zvierat a skrátka priveľa ľudí. Je zaujímavé, že my ľudia často trávime sviatky s ľuďmi, s ktorými vlastne ani veľmi nechceme byť. Nemali by byť Vianoce naozaj o tom, že by sme ich chceli naozaj stráviť len s tými, na ktorých nám najviac záleží?

Šťastné a veselé (2020)

Filmom Happiest Season som zahájila pozeranie vianočných filmov pre tento rok. Musím povedať, že ma to celkom milo prekvapilo. Trochu som sa obávala povedzme že netradičného spojenia gay tématiky a Vianoc. Kristen Stewart je zaujímavá herečka, hoci nepatrí medzi moje obľúbené, už sa teším na jej nový film Spencer. Neviem, či film sa dá nazvať romantický, ale komédia to veru nebola. Povedala by som skôr dráma. Tie Vianoce sa tam ani veľmi neriešia, sú len takým akoby pozadím. Mohlo by sa jednať aj o Thanksgiving alebo Easter alebo nejakú inú rodinnú udalosť.

Gosford Park (2001)

Toľko známych mien v jednom filme! JULIAN FELLOWES je človek, kvôli ktorému som si povedala, že áno pozriem si GOSFORD PARK. Seriál DOWNTON ABBEY milujem a bola som teda zvedavá, či aj tento na Oscara nominovaný snímok si ma získa. Určite to nie je film pre každého, manžel od toho ušiel po pár minútach. Čo ma upútalo ako prvé, bola hudba! Skladateľa som si hneď pridala k obľúbeným. Krásne boli samozrejme kostýmy a výprava prenádherná. Herecké výkony a známi herci sú tiež plusom. Čo považujem za nevýhodu je to množstvo postáv! Miestami sa v tom bolo ťažké orientovať! V seriáli je to iné, jasné aj Downton Abbey má veľa postáv, ale keď film má dve hodiny, je to skôr mätúce. Preto sa vlastne rozhodujem medzi 3 a 4*. Krimi zápletka tu nezohráva až takú dôležitú rolu. Dôležitejšie sú tu vzťahy a niektoré sú veľmi komplikované, ako aj takéto vykreslenie danej doby, presnejšie sa jedná len o niekoľko dní počas jesene roku 1932. Pre mňa je veľmi zaujímavé vedieť, že práve Gosford Park bol takým podnetom pre vznik môjho obľúbeného seriálu. Gosford Park je akokeby taký náčrt, aj keď sa samozrejme jedná o iné postavy, ale rozdelenie postáv na panstvo a služobníctvo je rovnaké. Downton Abbey je potom dokonalé majstrovské dielo!!! Ak sa vám aspoň trošku páčil Gosford Park, pozrite si Downton Abbey a budete nadšení! Vidím, že Fellowes si ponechal Maggie Smith. Ak ste rovnako ako ja fanúšikmi už zmieneného seriálu a Gosford Park ste ešte nevideli, myslím si, že stojí za pozretie. Ak vám nejde o výbornú detektívnu story (čakala som, že to bude niečo ako Na nože "Knives Out" ale veru nebolo), ale radi sa pokocháte v krásach panského sídla, kde stolovanie ako na kráľovskom zámku patrí k bežným denným aktivitám, potom je to film určený pre vás.

The Morning Show - Série 2 (2021) (série)

Druhá séria pekne nadväzuje na veľkolepé finále jednotky. Veľmi sa mi páčil ten úvod, prázdne ulice NYC, všetko ako vymreté, trefný song. O to zaujímavejší je potom silvestrovský Times Square, kde davy ľudí vítajú rok 2020 ešte netušiac čo prinesie!!! Je ťažké ohodnotiť S02, lebo niektoré epizódy boli veľmi dobré a niektoré zase slabšie. Miestami mi to pripadalo také, ako keby si scénaristi či tvorcovia zaumienili vyskúšať rôzne "ingrediencie" a sami netušili, čo za experiment vznikne. Myslím, že zakomponovaním Covidu do TMS trochu zariskovali. Chcem pochváliť fenomenálny herecký výkon Jennifer Aniston, wow!!! Dúfam, že bude za to Golden Globe alebo Emmy. Reese Witherspoon tiež super, ale Jen excelovala! SPOILER: Čo mi vadilo, je tá všadeprítomná politická korektnosť. Bradley je zrazu na ženy? Come on, aj tak som jej to neuverila! Ona a Cory patria k sebe. A Stella CEO? To tiež nebolo uveriteľné. Celkové hodnotenie: 3,5*.

The Morning Show - Horečka (2021) (epizoda)

Tak toto bolo na finále slabé! Nedá sa to porovnať s dychberúcim finále prvej série!  Záverečná epizóda sa teda nepodarila. Chýbalo napätie, dianie, emócie. Jennifer mám rada a páčilo sa mi aj jej pyžamo :-) aj to ako bravúrne ukázala to, čo by nikto nechcel zažívať a to je SAMOTA a k tomu choroba a strach, ale aj tak to nestačilo. SPOILER: Najviac ma potešilo, že Cory povedal Bradley I love you, ale aj tak to bolo také nejaké bez emócií. Je už jasné, že bude ďalšia séria, lebo všetko ostalo také s otáznikmi.

The Morning Show - Svědectví (2021) (epizoda)

E09 je jedna z najlepších. Ďalej môj komentár bude obsahovať SPOILER: Nie som si istá, aké boli začiatkom marca 2020 protiCovidové opatrenia v USA, ale vidí sa mi zvláštne, že človek by prišiel z Talianska a nikto by to neriešil, nijaká karanténa, rúška, testy, nič. Na tejto epizóde sa mi veľmi páčilo, že Alex si konečne uvedomila, na čom v živote až tak nezáleží a že naše činy nás neskôr doženú a pred ich dôsledkami neutečieme! Na to, že Bradley sa "preorientovala" si nejako neviem zvyknúť, ale páčilo sa mi, že si zastala Alex. Táto epizóda je náročná na emócie, je tu jedno priznanie a vyznanie za druhým. Nechce sa mi veriť, že toto je už predposledná, mám pocit, že všetko nedostane potrebný priestor, žeby sa chystala ešte aj trojka? A znova chválim Jennifer Aniston, zabudnite na Rachel, toto je jej životná rola!!! Wow. A to, že sa v Taliansku nakazí, bolo predvídateľné, myslím, že každému to napadlo a vlastne od začiatku bolo jasné, že to Taliansko tam nejakú úlohu zohrá.