• Pohádka

Atlas mraků (2012) odpad!

Zkažený multikulturní globalistický nablejskaný násilnický hnus.

Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999)

Dlouho jsem se u komedie takhle nenasmál, navíc skvělý soundtrack a krásné ženy. Ať žije Austin Powerovič! Nejslabší scéna je ta, ve které se York s Myersem otočí ke kameře a vysvětlují divákům, ať tento film neberou příliš vážně - to jsem pochopil i bez této zcela zbytečné vsuvky, hoši.

Až přijde kocour (1963)

Soudruzi umělci se s tim nemažou a hned od první vteřiny spouští školení na praktické téma: VESMÍR  „Člověk se nesmí dívat na svět z příliš velký vejšky jako třeba astronauti…“ (správně přeloženo do češtiny: hvězdoplavci) „Ti si pro beztížnej stav nemají čas všimnout, o co jde pořádně.“, perlí moudrý klaun, který je zde dokonce ve dvojroli (!!). Spolupráce na dialozích: Jan Werich (jen lákadlo pro diváky) - Werich do třetice. Symbolika: 17:17 – globus s Werichem – do toho Brodský: „Tak, děti, dnes budeme malovat podle skutečnosti.“ Werich začne pekelně rychle mrkat. Globus je v záběru skoro tři minuty.; 33: „To byla bouřka tři dni a tři noci.“; 29:15 – Brodský: one eye symbolism; 32:01 – Werich u stromu poznání. Werich má rád magii: „Kouzelník hrál na kouzelnou flétnu.“ Werich: „S kostýmama to máte jako ve vesmíru s konečností a nekonečností. Jakej vesmír byste měl rači? Konečnej nebo nekonečnej?“ Werich přiznává: „Jó, kdyby tak věděli, co já vím.“ Místo šílených a strašně dlouhých skupinových tanců tam měli šoupnout více Wericha. Třeba nějaký dobrý vtip o vesmíru nebo o astronautech. Aspoň by byla sranda. Pěkná hudba, památné scény („Kružte, ať je iluze dokonalá.“), ale jako celek už to asi nikdy vidět nemusim. 50 %

Až se vrátíš... (1947)

Tlučou se tam dva divně poslepované příběhy. Nájemníci z toho nejhoršího možného bydlení: naprosto šílený polorozpadlý pavlačový dům těsně před demolicí. Hodinář (neuvěřitelný nafoukanec a sígr) chce nesmyslně útéci od půvabné manželky s nehezkou kabaretní pěnicí do ciziny. Syn místní čarodějnice, která ve svém doupěti věští z karet, utíká z kriminálu. Synův návrat do pavlačáku se změní v nechtěnou komedii do které hraje vesele klimpr. Jeden bábu vzbudí, druhej jí vyděsí k smrti, třetí k ní jde krást. Ale nejhorší je asi místní cestovatel - vyprávěč - uspávač hadů s globusem. A policie odvádí synáčka pěšky na stanici. 50 %

Baba na zabití (2003)

Koupit barák se starou bábou s nejtužším kořínkem na světě zcela zákonitě musí způsobit novým majitelům řadu komplikací. Když se ještě jedná o tak ošklivou hyperaktivní škatuli, stačí mi půl hodina, abych rozmrzelý odešel od televize!

Bakaláři - Hrachová polívka (1975) (epizoda)

Podle mě uvěřitelnější příběh než hollywoodské nebo švédské či německé romantiky.

Bakaláři - Lokomotiva (1975) (epizoda)

Za komunistické totality nebylo propagace „nejkrásnějších křesťanských svátků“ nikdy dost. Menšík je zde zpočátku podán jako naprostý vyvrhel. On snad neslaví Vánoce??? No to je za socialismu ale velký prohřešek!

Bakaláři - Střevíčky (1983) (epizoda)

Na první pohled tuctový, ve skutečnosti ale originální příběh, který vybízí k několikerému zamyšlení. Za prvé: jak by se v podobné situaci zachoval učitel s větší autoritou. Za druhé: proč nikdo učitelku v trhání dopisu nezarazí. Za třetí: v bance by jí to snad za nějaký poplatek vyměnili i za socialismu, ne? Za čtvrté: zajímavá reakce učitelky, kterou jsem vážně nečekal. Za páté: čekal jsem naprosté zdeptání učitelky, ona si ale tímto faux pas nebezpečnou třídu raubířů z 8.B. získala.

Bakaláři - Záhada (1985) (epizoda)

Kde všude se mohou ukrývat ztracené peníze? Najdete je pouze, když přestanete hledat.