Nikdo (2021)

Takovej ten přímočarej akčňák, kterej si hraje na něco víc naštěstí jenom chvílema. Christopher Lloyd tady srší energií stejně jako před pětatřiceti lety coby Emmett Brown. Jediný, co mi trochu víc pokazilo dojem, bylo jedno z největších Hollywoodských klišé - záporák ruskej boss.

Bonnie a Clyde po italsku (1982)

Úplně pohodová komedie s "Fantozzim" a Muti. Líbila se mi na monitoru mého laptopu úplně stejně jako před čtyřiceti lety v kině Flora.

1922 (2017)

Pan spisovatel to hezky vymyslel, pan režisér nám to hezky odvyprávěl a ten hlavní chlap, já ho neznám, to celé pěkně odtáhnul. Pěkný vizuál. Čtyři hvězdičky.

Pára nad hrncem (1950)

Tady se jede ještě na filmovou atmosféru první republiky, ale už s takovým moralistickým nádechem doby. Pěkný je Rážův zhýralec, až se divím, že nebyl do takových rolí zaškatulkován. No a Zdeněk Liška je tady naposledy uhlazený.

Undercover (2019) (seriál)

U některých filmů a seriálů "umím nevidět" lehčí nedostatek, ale tady se mi to nepovedlo. Iritovala mě stálá paranoia většiny záporných postav vyvolaná nadpozemskou intuicí. Jinak se jedná o kvalitní kriminálku, kde mě nejvíce zaujala postava Ferryho.

Útěk z Absolomu (1994)

Tenhle film si pouštím pravidelně každých dvacet let, takže už jsem ho viděl dvakrát. Pěkná oddychovka s mladým Liottou a humorným záporákem.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Tady jsem váhal mezi třema a čtyřma hvězdičkama, ale jelikož jsem o filmu přemýšlel ještě pár dní po projekci, zaokrouhluji nahoru. A taky proto, že je celá HG série moje oblíbená. PS: Kdyby ve filmu zahrál a zazpíval Honza Nedvěd, byl by snímek o něco veselejší.

Partie krásného dragouna (1970)

Tyhlety filmy s radou Vacátkem maj neskutečný kouzlo, ale já tenhle komentář zneužiji, protože Zdeněk Liška. Tady se na nic nečeká a Liškovy tóny nás hoděj rovnou do děje a hrajou od úvodních titulků bezmála deset minut v kuse. Kdyby Zdeněk Liška skládal v dnešní době, představoval bych si ho, jak sedí u klávesnice a fantazíruje. V těch šedesátkách a sedmdesátkách ho spíš vidim, jak ty svoje preludy vyluzuje nad nějakym kotlem, z kterýho stoupá modrej kouř a on u toho mumlá nějaký šamanský zaříkávadla. Naprostej génius.

Temný případ - Noční krajina (2024) (série)

Jakmile je slabší příběh odvyprávěn unyle, už to zpravidla nic nezachrání. Ani Jodie Foster, která prošla lehkou amortizací, takže by mohl Jákl zkusit natočit důstojný remake Babičky.

Říše zvířat (2023)

Pan režisér tu neslanou nemastnou bajku hezky odvyprávěl, ale to je vše.