Říše zvířat (2023)

Pan režisér tu neslanou nemastnou bajku hezky odvyprávěl, ale to je vše.

Bratři (2023)

Rychlé šípy na úprku. Bratři Dušíni mě nenadchli, ani vyloženě nezklamali, případný zahraniční divák bude zmatený, pokud to zvládne dokoukat.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Tak hluboce mě chtěl Martin Scorsese zatáhnout do světa Osedžů, že mě tam zavřel na tři a půl hodiny a ven se fakt nepodíváte. Zajímavý příběh, odvyprávěný velice odtažitě u mě vychází na celé 3 hvězdičky.

Vetřelci (1986)

Tak nám sežrali Hudsona. A bylo po srandě. Scifi horor ze všech největší. Cameron se s tim vůbec nesral.

Třicet případů majora Zemana - Romance o nenápadné paní (1976) (epizoda)

Takovej nenápadnej díl, ale mám ho rád. Gabriela  Vránová se pro role psyhicky labilních postav snad narodila a "Lída" Doleželová tady pěkně zahrála paničku velkýho zvířete z Bartolomějský, který už to stouplo do hlavy a je přehnaně akční. Jinak bych ještě zmínil, že se lidem většinou nelíbí vypravěčský úvod, který doprovází celou druhou sérii. Mě nevadí.

Jak svět přichází o básníky (1982)

Jó, to byly časy. Klein, Štěpán, Kendy, játra pod pultem a ruka chtivá protestu. K tomu sympatická Šafránekgirl Mirka Šafránková a taky Lesní pana. Nemůžu se rozhodnout, jestli je nejlepší ze série tenhle film nebo dvojka.

Kam, pánové, kam jdete? (1987)

Když jsem se dostal do středního věku, byla jen otázka času, kdy se ustálí v mé topce film s tematikou krize středního věku, no a tenhle to vyhrál. Kachyňa dokázal udělat snad z každého námětu zážitek. Jinak stojí ještě za zmínku scénka s demolicí Vlachovi kanceláře, to jsem se kdysi smával nahlas a to se mi zas tak často nestává.

Třicet případů majora Zemana - Třetí housle (1976) (epizoda)

"A ty psi měli tlamy jako díže!" Taková veselá policajtská epizoda, ve které se stává z paní Svobodové/Mutlové/Svobodové paní Zemanová. Humorné situace tady vytváří chaos v řadách místních esenbáků a nečisté svědomí hotelového personálu. Žádnej mord, žádný střílení, tohle je prostě oddychovka.

The Good Mother (2023)

Kamera a soundtrack jsou slušný, ale strašně to sráží dolů slabý příběh. 40%