Ďáblův advokát (1997)

Tak jsme si dali s ženou Seznamte se, Joe Black a u toho se mi asocioval Ďáblův advokát, tak jsem si v mezičase sjel i tohle dílo a měl jsem z toho zimomriavky :-) Fakt bych se nebál říct přelomové dílo, které bychom v devadesátkách nečekali. V podstatě skoro ročník Matrixu, kdy měl Keanu plodné období a ukázal se jako hodný i zlý advokát, který se dostane do nejvyšší ligy. Silný snímek a silný zážitek!

Kurýr: Zásilka smrti (2019) odpad!

Když nemáte parmezán, dejte tam eidam. Jenže tady nedali ani ten eidam, ale nastrouhali tam snad paty. Naprosto tristní úchylárna pro sebetríznitele. Ty dlouhé záběry byly mučící. Navíc ten otřesný dabing AMC, který vynechal jen tak několik vět a většina akce zněla jako béčkové porno. Gary Oldman tam nebyl jen do počtu, ale byl tam za úplného kokota, kterého jsem měl dost po prvních pár záběrech. No blé, fakt ne!

Rambo: Poslední krev (2019)

Zachovalo si to 18+ rating, takže brutalitami se nešetří. Sly je už postarší pán, ale pořád dokáže zatopit. Dlouhý prolog, ale za to hezká závěrečná akce a dojemný titulkový epitaf značí, že tahle série končí (pokud teda nebereme indický remake v roce 2025). Bylo to hezké a navždy zůstane v našich srdcích (a srdce nepřátel v dlaních Johnyho).

Kobra (1986)

Jak se jmenuje ten papír co se pomocí něj dá obkreslit jiný papír? No nevzpomenu si, ale tady ho použili:-) totální klišé pana osamělého policajta s retro károu, něčím v hubě a vystrašenou modelkou/herečkou/zpěvačkou (je to vlastně jedno). Tady máme navíc špetku té šílenosti a zvrácené derivované xenofobie nebo co a pořádně upoceného záporáka, který se až podezdřele podobal Arniemu. Na závěr nechybí odjezd hlavního protagonisty na motorce k zapadajícímu slunci jo a jeden hák blbýmu policajtovi. Ale bavil jsem se!

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014) odpad!

Příjemná hudba a hezký lom sluníčka jsou tak všecko co je na tom fajn. Jinak vykrádačka původního českého klenotu, drobné cameo a pár vtípků na pousmání. No vždycky jsem se těšil, že na moje oblíbené filmy vzniknou pokračování, ale už jsem z toho vyrostl a tohle je stvrzení toho, že některé klasiky mají zůstat pouze v nostalgických vzpomínkách.

Není čas zemřít (2021)

Má to kvality ale i neduhy svých předchozích epizod v sérii. Když jsem před lety viděl Casino Royale, vůbec mě nenapadlo, že se bude jednat o ucelenou sérii s pokračováním. Oukej, tak když nevidíš předchozí díl, tak to nějak přežiješ, ale pokud chcete detailně porozumět motivům a celému tomu Spectre příběhu, doporučuji to sjet všechno během víkendu :-) To jsem udělal a mám celkem ucelený obrázek a fajn pocit z kompletního díla. Nebyl jsem zvyklý na Bonda ve stylu pokračování, ale vlastně proč ne. O to víc jsem však v rozpacích z ukončení, kdy Bond...no však víte. To si musím pogoglit, zda měl stejný závěr i v knižní předloze. Jo ještě k Bond girl - dost dobrá kobra byla Ana de Armas, škoda, že tam nedostala více prostoru. V těch šatech a jehlama to byla dobrá show :-) Ohledně Maleka, tam jsem se těšil, co nám dají na táce, ale vlastně jsme dostali takový mix Bardiema a Waltze. Totální magor, který teda fyzicky s Bondem žádný boj nesvede, ale dokáže psychicky nalomit kohokoliv. No nic, tak to uzavřeme a budeme se těšit na další pentalogii, která snad příjde dříve než za deset let :-)

Skyfall (2012)

O fous lepší než Quantum of Solace. Byl tady ten nechutný, ale zároveň zvláštním způsobem charismatický záporák. Už při prvním shlédnutí mi vadilo, že Bond je velkou část filmu "neschopen" podávat kvalitní výkony kvůli svému zdraví. Asi proto, že ho mám zaškatulkovaného jako toho nezranitelného hrdinu, na kterého žádná kulka nemůže. Ale při druhém shlédnutí už jsem to bral jako součást příběhu. Líbil se mi závěr, který nás dostává smyčkou na začátek celé série a těším se na další dva díly s Craigem!

Quantum of Solace (2008)

Jako všechny bondovky jsem neviděl, ale myslím si, že tohle je první, která má nějakou kontinuitu nebo vazbu na předchozí díl. Celá série s Craigem je takový restart a jsem rád, že to není jen plitký příběh, ale že to má nějaký rozsah. Každopádně i přes to se jedná o slabší díl, který nemá to, co mělo Casino Royale. Hraje si to na hlubší smysl, Bond je trošku vyskilovanější, ale pořád tomu něco chybí. Takže jsem rád, že to byla jedna z těch kratších bondovek :-)

Casino Royale (2006)

Je to Bond a není to Bond. Dostal jsem nedávno chuť na nějaký heist, tak jsem sjel trilogii Dannyho Parťáci. Odtud jsem dostal chuť na trošku Matta Damona a tak jsem si dal borneho trilogii (i ten čtvrtý díl). No a pak jsem dostal chuť na trochu té agentury. A která služba je lepší než ta bondovská? Tak si dám po sobě hezky všechny Bondy s Craigem. Vlastně mě zaráží, jak mohli být tak drzí a dát tam modrookýho blonďáka. Nejen to, ale i Bonda, který je zranitelný, dostává na držku a ještě k tomu se zamiluje. To všechno je proti klasickému klišé Jamese Bonda. Ale jasně to startuje novou kapitolu a moderní pojetí líbivé pro dnešního (nebo dnes už včerejšího) diváka. Líbilo se mi to, Mads Mikkelsen hraje příjemného zmr*a, který potěší. Těším se na další díly!

Jeruzalém: Brána do pekel (2015)

Ufff silný kafe na sobotní půlnoc. Takovej moderní Blair Witch style se "zombie" apikalypsou. To budou sny... Ten nápad s brýlemi byl dobrý, ale horror to mělo tak napůl, zbytek byl spíš takové akční drama. Každopádně mohla by vzniknout dvojla, která bude brutal assault apokalypsa:-)