Vzkaz v láhvi (2016)

S nadšením, že si dám typické severské drama jsem dostal sice napínavé, ale situačně průměrné představení s náboženským motivem. Byly tam až akční zvraty, které byly trošku přes čáru a do dramatu vůbec nezapadly. Celá myšlenka byla fajn, ale zas takové koule to nemělo.

Ježek Sonic 2 (2022)

Tak už je to tady! Konečně se můžeme koukat na filmy, které jsou tak trošku i pro dospělé. Šli jsme na to s dcerou a její kámoškou do kina a byl jsem trošku nervózní z dvouhodinové délky, ale bylo to docela zábavné a obě slečny to vydržely až do konce. Trošku se tam střílí a napůl mluví sprostě, ale obecně to můžu doporučit pro pětileté děti a dospělé. Za mě pecka a rád zajdu i na naznačený třetí díl :-)

Gangy z Birminghamu - Série 6 (2022) (série)

Tak nám skončilo Peaky Bliders. Nebo ne? No čeká nás ještě nějaký film, který snad v blízké budoucnosti vlítne do našich kin. Každopádně spousta příběhů to má za sebou, spousta kulek byla vystřelena a já odcházím s bittersweet pocitem neuspokojenosti. Asi jsme čekali, že Tommyho to nakonec sklátí a dostane kulku nebo tuberu nebo tak něco. Co jsem však nechtěl vidět je, že se sklátí i jeho mastermind plány, které byly jak vystřižené z Dannyho parťáků. To se dělo v prvních třech sériích, ale pak se mu to začalo sesypávat. Že asi neporazí nacisty bylo jasné, tuhle historii moc pokroutit tvůrci nemohli, ale že by dal aspoň tomu Oswaldovi na prdel nebo z toho trošku vybruslil jsem čekal. Nu což, není každý den posvícení. Budu vzpomínat na ty první epizody, které jsem sjížděl v karanténě na chatě a ten náboj ve mě zůstane na vždy, ale to zakončení se jim prostě nepovedlo.

Narcos: Mexiko - Série 3 (2021) (série)

Byl jsem celkem rád, že to má Felix už za sebou, protože mi nebyl zas tak sympatický a nefandil jsem mu. To je samo o sobě zajímavé prohlášení, protože fandit drogovým lordům, je samo o sobě ujetina :-D Každopádně nahradil ho Amado, což je sympaťák na první pohled. Zůstane ve mě vzpomínka na ty kubánské epizody, které byly vystřižené jak z úplně jiného seriálu. Tyhle oblasti jsem si moc užil, ale ostatní oblasti, boje mezi kartely, korupce a naháněčka s DEA už byla trošku za hranou zábavnosti a byl to takový průměr. Narcos končí a jsem zvědav, zda nás čeká nějaké pokračování třeba zpět v Jižní Americe nebo někde úplně jinde? Zatím není nic v plánu, ale historie drogových kartelů má před sebou dalších několik dekád, takže se dá o co opřít :-)

F1: Touha po vítězství - Série 4 (2022) (série)

Tak už se to bohužel okoukalo. Tvrzení spousty jezdců, že je to předramatizované mě trošku nahlodalo a když jsem na to koukal, tak jsem si vzpomínal, jak to ve skutečnosti bylo a je pravda, že je to značně zkreslené. Musíte to však brát jako drama seriál a užít si to s popcornem. Hledat v tom dokumentární tag je nesmysl. Dřívě mě v seriálu nejvíce táhla bitva o přední příčky a šampionát, ale letos jsem si nejvíce užil díl o Williamsu. Je mi tuze sympatický nový šéf Jost Capito a fandil jsem jim ať získají aspoň ten jeden vysněný bod. Další super epizodou byl Haas a Guenther Steiner, který je prostě takový vtipný ko*ot, že ho prostě budete mít rádi. Takže nadprůměr, ale možná by to chtělo trošku odskočit od scifi a vyzkoušet to víc na reálie.

Zlaté rybky (1977)

Příjemná kriminálka s feťákama, kdy za dávku položíš život (někoho jiného). Všichni vyšetřovatelé byli však nějací zkoprnělí a čekal jsem od nich větší nadšení. Zachraňuje to Lukavský, od kterého naopak chcete chladnokrevnost. A to jsme si mysleli, že za totáče se nefetovalo :-D

Svedená a opuštěná (1964)

Poštěstilo se nám nějakou dobu žít na Sicílii a to přímo v Sciacca. Když jsme byli jednou na obědě v místní restauraci, tak tam měli na zdi obrázky z tohohle filmu a když jsem zjistil, že se to tady celé natáčelo, tak to byla jasná volba. Myslel jsem, že to bude hlavně komedie, ale spíše to bylo drama, které bylo okořeněno kupou vtipů. Ty však byly excelentní a tak jsme se zasmáli sice jen párkrát, ale zase od srdce. Byl to moc pěkný film, který nemá úplně happy end, ale dobře reflektuje tehdejší a možná i trochu dnešní život na Sicílii.

Devadesátky (2022) (seriál)

Za mě totalitní skóre. Má to všechno. Dramatický příběh, bojíš se, vzpomínáš na šusťáky, úvodní záběry na Slávka Bouru ti vyženou slzu do očí. Moc se mi líbila kamera, která si hrála se všemi možnými úhly a ukazovala nám to, co jsme potřebovali vidět. Hudební podkres a soundtrack byl taky na jedničku. Co trošku zabolelo byl zvuk, kdy jsme často nerozuměli co ten vrahoun říká, mumlali, ale prostě jsme si řekli, že měli plnou držku kokainu a je to prostě autentické. Žena mě na konci uvedla do obrazu, že spousta příběhových linek je zkreslených nebo přímo vymyšlených, ale to mi zase tak nevadí. Není to dokument, ale dramatický seriál a po dvou týdnech Vám zůstane spíše ta diskotéková emoce než myšlenka, zda měl Černý vzornou rodinu nebo ne. Fakt super a docela bych si přál druhou sérii, která byla na konci lehce nastíněná. Dočkáme se?

Gladiátor (2000)

Po letech jsme měli chuť na nějaký velkofilm, tak jsme se dali do Gladiátora. Hezký příběh, který je asi dost smyšlený, ale dostatečně heroický, že mu to odpustíte. Russell Crowe ve své nejlepší formě natrhne prdel všem vazounům a jako třešničku si podá císaře. No jestli tohle není velkofilm na sobotní večer, tak už nevím co.

Do Říma s láskou (2012)

Chtěli jsme nějakou italskou komedii, když už na čas žijeme na Sicílii a narazil jsem na tenhle Woodyho film. Začalo to celkem slibně, bylo to dost vtipné a všechny ty příběhy se začaly prolínat, ale brzy to začalo chytat strašně retro nádech. Ten humor, hlavně Benigniho už je bohužel pasé a do současné filmové tvorby se mi moc nehodil. Je to odlehčené, sociální, celkem zajímavé, ale ve finále celkem o ničem. Průměr.