GPTV (2019) (pořad)

Docela dobrý! Asi to má menší rozpočet, protože nemají žádné studio ani hosty a reportáže jsou vždycky někde ze schodiště nebo parku, ale nějak mi to nevadí. Herní obsah je zajímavě pojat, sem tam nějaký ten vtípek, dozvím se co potřebuji. Líbí se mi poměr jednotlivých částí. Megarecenze jedné hry, novinky, přehled toho co vyšlo, to je přesně to, co potřebuji.

It's Always Sunny in Philadelphia - Mac najde svou hrdost (2018) (epizoda)

Tohle si zaslouží samostatný komentář. Nenápadná vsuvka, kterou v tomhle typu seriálů prostě nečekáte. Pětiminutový závěr mi vzal dech. Nic podobného jsem nikdy neviděl. Jsem rád, že nám to během dílu vysvětlili, co se tím tancem má vyjádřit, protože pak to sledovat bylo fakt super. Kdybych byl gay, tak se u toho rozpláču.

Muž z oceli (2013)

Tak jestli se o tom dá něco prohlásit, tak je to slovo překvapení. Čekal jsem klasiku, kterou znám už z dob dětství a seriálu, který s železnou pravidelností dávala televize Nova odpoledne, když jsem se vracel ze školy. To že mi naservírují v podstatě scifičko prvotřídní kvality s namakaným supermanem jsem nečekal. Konečně Superman, který nevypdá, že si přetáhl slipy přes silonky. Tenhle maskuliní byl snad nejlepší jakého jsem kdy viděl. Příběh byl taky zajímavý, jak se vlastně dostal superman do Daily Planet potažmo do Smallville? Kdo jsou jeho rodiče a proč že mu vadí ten kryptonit? Sice bez Lexe Luthora, ale zato s nasraným generálem diktátorem, který by moc rád vybílil to naše ubohé stádo. Zkouknul jsem to sice nadvakrát, ale stálo to za to a jsem moc rád, že se autoři odklonili od klasického superman klišé a zkusili si trošku zaexperimentovat.

Po čem muži touží (2018)

Začalo to slibně. Po Karlově zku*veném dni jsem čekal standardní komedii o muži kreténovi, který k rozumu přišel. Nečekal jsem však takový twist a odříznutí Langmajera na zbytek filmu. Trošku jsem se obával, co za balast z toho vznikne, ale Polívková to bravurně zahrála a scéna, kdy šla první den do práce mě dohnala k slzám a asi minutovému záchvatu smíchu. Další průběh byl už takový průměrný, nechybí ani klišé výlet do přírody uprostřed filmu. Závěr mě trošku zklamal, měl zahrát hlavně na struny rodičů, ale jelikož byla linka otec-dcera taková vedlejší, nevím proč jí dali takovou váhu. Obecně jsem se bavil a ta smíchová bomba zaslouží tu jednu hvězdu nad průměr.

Smrtonosná past 2 (1990)

Tenhle počin patří do kategorie Terminátora, kdy dvojky se vyrovnají nebo předčí svého předchůdce. Z jedničky si pamatuju pranostiku "Barák plnej teroristů a já zabiju toho, co má nohy jako moje máma." Dvojka jede na stejné vlně vtipu střídané akcí s tehdá ještě vlasatým Willisem. Chcete odrovnat letadlo a nevíte, jak na to? Staň se teroristou snadno a rychle by mohl být alternativní název. Některé souvislosti byly dost přitažené za vlasy, ale přece byste od toho nečekali dokumentaristickou přesnost. Za mě srdcovka a závěrečná fatalita se zapalovačem je do hall of fame.

Highlander 3 (1995)

Zakončení filmového Highlander maratonu. Naštěstí jsme neměli čtyřku, protože to bych asi už zkolaboval. Trojka se snažila o návrat ke klasice. Ignorjje dvojku, vykrádá jedničku a přináší drsně vypadajícího záporáka, který to však odpíská po dvou máchnutích. Plus za trošku lechtivější erotickou scénu. Jde vidět, že tady to dostala do ruky francouzská produkce s nižším rozpočtem. Raději to vymažu z paměti a uchovám si jen excelentní jedničku. Snad mě nenapadne ae za pár let na to znovu podívat nebo nedej bože sjet čtyřku a pětku... btw ve všech dílech mě neskutečně iritovalo vyslovování Heather jako Hezr... co to kua je? Ano, sjel jsem to s dabingem... možná, že v originále bez tohohle přešlapu by mě ten film tak neurazil.

Highlander 2 - Síla kouzla (1991)

Filmový maraton jsme měli zrušit. Po luxusní jedničce bylo tohle takřka nekoukatelné. Něco si museli tvůrci šlehnout, protože obě dějové linky byly na palici. McLoud s jedním kámošem co schválně připomínal Einsteina vytvořili umělý štít kolem Země, který nás má chránit od radiace. A jedna velká korporace si na tom postaví business i když už štít není dávno potřeba. Trošku snaha o Total Recall...neúspěšná. Druhá linka, která má za úkol vysvětlit původ nesmrtelnosti, že jsou vlastně z jiné planety a za trest mají ma naší Zemi bojovat s jinými nesmrtelnými. To by mohlo uspět jako tajenka v křížovce, ale ne jako pokračování kultovního filmu. No dobré byly občasné vtipy a béčkové efekty. Jinak brak.

Highlander (1986)

Tak po nějakých dvaceti letech se vracím k této legendě. Dali jsme si s mámou maraton třech prvních filmů a jednička je asi jediná koukatelná. Výborný námět příběhu, herecké obsazení a soundtrack od Queen vytvořili unikátní dílo. Po třiceti letech jsou ty efekty trošku mimo mísu, ale pořád to má čestné místo ve fantasy akčňácích minulého milénia.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Viděl jsem to asi pětkrát a ani po šesté mě to neomrzelo. Chlámal jsem se několikrát. Výkon padesátiletého Donutila je hvězdný. Dvě a půl hodiny, kdy na scéně není tak pět minut, jsou nabité pohybem i vtipem. Je to prostě borec a tohle je jeho životní role.

Riddick: Kronika temna (2004)

Druhé shlédnutí mě ponechalo chladným. Věděl co bude následovat díky dříve shlédnutému pokračování. Horko těžko jsem vsak vzpomínal co že se tady stane. Pamatoval ksem si ten útěk z vězení, ale zapoměl jsem na ty ploché a nezajímavé vedlejší charaktery. Největší škoda byla snad Judy Dench, která se tu pouze sem tam mihla (a to doslova, protože byla elementál nebo co). Maeve z Westworldu jsem při prvním shlédnutí neznal a dobře se mi koukalo na ty její lascivní křivky a oblečky. Ale jsou to takové drobnosti, které tří áčkové filmy nedělají. Zapadne to do průměru, Pitch Black to sahá někam ke kolenům.