Avatar (2009)

Napadá ma len jedna vec, 166 minút je pre takýto film málo. Dokázal by som pri tom v kine sedieť ešte o hodinku dlhšie. Už len počkať na edíciu blue ray s okuliarmi.

Teorie chaosu (2008)

Hmm , tento snímok je vcelku zaujímavou kombináciou viacerých žánrov . Reynolds túto úlohu zvládol vynikajúco . Jediné čo ma zarazilo je fakt ,že podobný spôsob rozprávania príbehu tu bol nedávno v Definitely Maybe , tým viac , že sám predstaviteľ tam hral hlavnú postavu . To je síce jediná podobnosť ale neustále počas sledovania som ju mal na pamäti . V zaradení pribudlo oproti D.M. slovíčko dráma ,čo vystihuje tento film asi najviac . // má samozrejme aj vtipné pasáže :-) //

Čarodějka ze země Oz (2007) (seriál)

Niet čo dodať . Dal by som aj 5* ak by bohužiaľ od polky nestratil na intenzívnosti deja.

Hidden Palms (2007) (seriál)

Krátkosť tohoto seriálu mu nič neubrala na zaujímavosti , skôr naopak . Neprirovnával by som ho práve k Veronike M. maximálne tak zápletkou alebo žánrom . Neponúka nič nové alebo prevratné napriek tomu sa pri sledovaní človek nenudí.

Stalo se (2008)

Po prvom zhliadnutí traileru som si povedal : "to bude bomba" . S odstupom času som prestal mať takéto očakávania. Ale napokon ma film milo prekvapil a takpovediac mi sadol . Podľa hodnotení je viac ako podpriemerný , dovolím si nesúhlasiť . Mark túto rolu zvládol podať veľmi zaujímavo aj napriek jemu dosť nepodobnému zafarbeniu hlasu. Ostatné herecké výkony boli adekvátne situácii v akej sa ich postavy nachádzali. Je pravda ,že so samotného príbehu sa dalo dostať viac "šťavy" a preto 3,5* (3,5 sa zaokrúhľuje hore takže 4*)

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Pilot veľmi slušný . Komentovať seriál po jednom diele by sa ani nemalo, preto si počkám do septembra na ďalšie diely. Som presvedčený ,že má čo ponúknuť ,nakoľko seriály s touto tématikou v poslednej dobe vymizli z obrazoviek.

The Oxford Murders (2008)

Neviem . Tento film som sledoval spolu so sestrou a tá by už po 30 minútach najradšej odišla. Ja som len nechápavo pokrútil hlavou a pozeral , čo sa bude diať ďalej . Dej sa odohráva svojim vlastným tempom a nie každému sadne. Nie je určený pre diváka , ktorý očakáva komplikované , premyslené hádanky vraha , ale pre niekoho , kto ocení inteligentnú zápletku .

Jiná perspektiva (2007)

Už samotná podstata filmu spočíva v tom , pod akým uhlom sa na tento snímok budeme pozerať. Vynikajúce herecké výkony zaujímavá zápletka , to treba proste vidieť . Bolo by chybou tento film porovnávať s inými. Jediné čo sa mu dá vytknúť je , že namiesto 103 by mu stačilo 83 minút.

Oko bere (2008)

Patríte medzi mizivé percento obyvateľstva s nadpriemerným IQ , dokonalou pamäťou a matematikou ? Tak hurá do kasína ! Film je zameraný na široké spektrum divákov a preto sa s hlavným protagonistom miestami zžijete . Dobrá kamera , svižný dej , sympatická zápletka spolu tvoria film , ktorý si rád pozriem znovu .