• Thriller

Specialisté - Doba ledová (2019) (epizoda) odpad!

Nějak nechápu, Specialisté aktivně vyšetřují vraždu, o které do poloviny epizody ani neví, zda vraždou skutečně byla. Vraždu přijde nahlásit kamarád oběti, aby pak až po několika dnech začal hloupě likvidovat varnu drog a nechal se chytit (proč to neudělal hned po nebo před oznámením na policii???) a tedy svým oznámením na policii dostal do problému sebe samého. Sestra oběti, která je zdrcena ze smrti svého bratra na předávkování a ví, že si není radno s drogami zahrávat, si jde nepochopitelně na konci epizody poprvé v životě šlehnout dávku, navíc s podezřelou z vraždy jejího bratra. A ta sledovačka, kdy Panenka jede celou dobu 30 metrů za sledovaným vozem a pak v klidu zaparkuje na otevřeném prostoru a sledovaný si toho vůbec nevšimne, to bylo fakt dobré…

Policie Modrava - Smrtelná chyba (2019) (epizoda) odpad!

Pane Soukupe, servírujete nám skutečné kriminalistické porno. Vrah zřejmý hned od začátku (opět známý herec, který se v prvních 90 % epizody jen tak mihne a je jasné, že na konci ještě musí sehrát důležitou roli). Soudní lékař během 4 epizod už podruhé nerozeznal sebevraždu od vraždy, tedy má 50% úspěšnost, opravdu by takový člověk už nepřišel o práci? Co se třeba zabývat po výstřelovými zplodinami na rukou zavražděného, bylo by hned jasné, že se o sebevraždu jednat nemohlo. Nakonec o posouzení vražda x sebevražda rozhodne až manželka oběti, která poukáže na to, že byl manžel levák a nemohl se zastřelit pravou rukou (jako by to nebylo možné). Vrah jde vraždit pistolí, kterou koupil kdesi na burze, kde se běžně prodávají střelné zbraně bez registrace, kde takové burzy jsou? Jde vraždit a na místě činu vše ohmatává, nevezme si rukavice. Oběť defrauduje pět let peníze, ale neutratí ani korunu. Průmyslová kamera v takovém zapadákově? Vazba za zfalšování občanského průkazu pro jinak trestně bezúhonného úředníka, to jako vážně? Zrovna aktuálně je v Plzni řešen případ několikanásobného recidivisty, který zmlátil tyčí oběť tak, že ta není schopna výslechu a je v nemocnici v péči lékařů a soudce rozhodl o stíhání na svobodě. Koutný má fenomenální přehled úplně o všem, je to takový šumavský superman, přivezou mu na oddělení obraz (policejní tým z Modravy má opět neskutečné štěstí, že si pro vraha přijedou zrovna, když si obraz dává do auta, těmito až trapnými náhodami je celý seriál úplně prošpikovaný), který vrah vydává za kopii, ale on ví, že se takový obraz vydražil v dražbě před cca půl rokem, zavolá známému a ten mu hned zpaměti řekne, kdy a za kolik byl obraz vydražen, a dokonce i jméno vydražitele, ten musí mít pamatováka…

Temný Kraj - Husičky - 2. část (2019) (epizoda) odpad!

Opravdu něco šíleného, tohle je úplné dno. Pro diváka pachatel jasný, neboť se hledal pytlák a sériový vrah a k mání byli jen 2 podezřelí. Ačkoli se nám scénáristka dosti amatérským způsobem snažila vnutit, že vrahem bude pytlák, bylo jasné, že tomu tak nebude. Sláma vysledoval pytláka jako náčelník Apačů po stopách od krve a vraha, který si vezl do bytovky jako suvenýr jednu zavražděnou husičku (většinou se vrah snaží dostat mrtvolu spíše z bytu ven) vypátrali nějakým pro mě záhadným způsobem, kdy nemocný Kraj škemrající o řidičák, s bolestmi hlavy se starající o nemocného psa Egona, měl světlou chvilku a vzpomněl si na povinnou četbu ze střední.

Policie Modrava - Muž v pozadí (2019) (epizoda)

Muž v pozadí – v průběhu tohoto dílu, nejprve exekutor, pak advokát, pak vedoucí exekutorské kanceláře, nakonec zase exekutor, tak kdo to pane Soukupe vlastně byl, jsem zmatený. Dlužníci úplně běžně chodí své dluhy řešit k exekutorům domů, jako fakt pane Soukupe? Soudní lékař opět amatér, který nepozná sebevraždu od vraždy. Vrah je velice inteligentní na to, aby vyzrál na psychiatry i policií, ale na druhou stranu se chová jako primitiv a schová si zakrvácené tenisky i vražednou zbraň u sebe doma, většinou se takové věci házejí někam do rybníka (nůž) či do kamen (tenisky) – to se mohl jít rovnou udat. Tak to by snad stačilo, opravdu parodie na krimi. Do toho plno vedlejších vatových příběhů, aby byl díl dostatečně dlouhý (hrnec na hlavě, ztracené peníze v autobusu a poctivý šumavský autobusák, problémy neteře, adoptovaný Venoušek, milostné strasti Vinické).

Policie Modrava - Maily ze záhrobí (2019) (epizoda)

Modraváci řeší případ zmizelého Kalvody a nakonec vyšetří nejen toto zmizení, ale ještě rozbijí gang kšeftující s dováženými auty z Německa určenými k likvidaci a další gang kšeftující s nelegálním zaměstnáváním cizinců, BRAVO! Příběh Kalvody opět velmi stupidní – vlastní IT firmu a současně dluží 350 tisíc, jeho vrah používá jeho notebook, aby mohl být od policie vysledován, a ještě odstavuje vozidlo zavražděného v Plzni pod dozorem kamer, nemluvě o tom, že v něm zanechá plno svých stop, pro policii tedy velice jednoduchá práce, opět nebylo potřeba nic vyšetřovat, jako ostatně v každé epizodě.

Temný Kraj - Spoutaní - 1. část (2019) (epizoda) odpad!

Příběh vražd Roubala zasazený do dnešní doby se prostě musí asi trochu upravit, protože přesně jak píše rakovník, těžko bude v dnešní době někdo obchodovat s pornem na VHS, to asi scénáristky zaspaly dobu. Vyšetřování jede v kolejích první série, policistka od jedné sousedky jen tak mimochodem zaslechne, že ten hledaný pán nosil světle zelené tenisky a zrovna při ohledání mlýna kousek od žumpy se najde světle zelená teniska a je jasné, že jediný pán, který v ČR nosí zelené tenisky je právě ten hledaný pán a už je důvod se podívat do té žumpy. Hodně slabé.

Sever - Pomáhat a chránit (2019) (epizoda)

Příběh o zaměstnanci stavebního odboru, který se jednoho dne rozhodne nastoupit práci u policie, protože po 10 letech dostane rentu, během půl roku absolvuje rychlokurz, ve kterém je jedním z nejslabších, následně ihned nastoupí na elitní kriminálku, první den si začne tykat se šéfem a dostane na práci skenování spisů, to ho však neodradí, aby se věnoval starému případu zavražděné dívky před jeho domem, se kterým půl roku nikdo nehne a on jej vyřeší během pár dnů… Nezní to trochu nevěrohodně? Navíc se zde vlastně ani nevyšetřovalo a vše se rozlousklo při jedné domovní prohlídce, kdy jim vrah naservíroval důkazy jako na zlatém podnosu. Když už musel být začátek takovýto, mohl být alespoň ten Svoboda třeba právník a nikoli inženýr, mohl v tom policejním kurzu vynikat jako jeden z nejlepších a všemu by se věřilo tak nějak více. To že si koupil dům, to opravdu musel čekat až mu to poradí jeho šéf a doporučí mu makléřku? Nebyl schopný si toto zajistit sám, když mu byl byt malý? Uvidíme co bude dál…

Specialisté - Oko za oko (2019) (epizoda)

Vraha hlídají v nemocnici dva policisté, pak si ten první musí odskočit na toaletu. Než se z toalety vrátí, stihne se opravdu dost věcí – za vrahem přijde na návštěvu jeho sestra (opravdu by jí tam policista pustil?), společně vlákají do pasti druhého policistu, omráčí jej, svléknou z uniformy a odejdou, pak na pokoj přijde Čermák s Panenkou, no takových min. 20 minut to muselo zabrat. Může mně někdo vysvětlit, co se stalo s tím policistou, co odešel na toaletu? Ten musel mít velké sraní u kterého přečetl celou MF DNES, nebo se musel v záchodové míse utopit… V nemocnici probíhá takováto akce, kde všehoschopný vrah daruje kostní dřeň a elitní kriminalisté po celou dobu sedí v kantýně a cpou do sebe rakvičky a věnečky, vše vyústí stupidním zastřelením Čermáka. Navíc, je dost nepravděpodobné, že by takový sociopat pomáhal svému synovci, kterého skoro ani nezná, když se se sestrou vůbec nevídal a riskoval tím své zatčení. Opět další hloupoučký díl ☹

Živé terče (2019) (seriál)

V poslední době cítím u českých kriminálek největší slabinu v posledním dílu, kdy skoro vždy dochází k velice zvláštnímu a nepravděpodobnému rozuzlení, viz všechny díly Labyrintu, Vodník, Živé terče apod. Zrovna u této série, ale i u Vodníka byly první dva díly velice dobré, ale ten třetí snad natočil někdo, kdo je úplně mimo. Vrah z posedu trefí Rovenského st. do nohy na 500 metrů, ale pak není schopen v kostele trefit Rovenského ml. na 50 metrů, navíc i pokud by trefil, bylo by jisté, že bude zatčen. Česká televize má v poslední době nějak spadeno na policii, protože z nich dělají naprosté hlupáky ( k dokonalosti to bylo dovedeno v Raplovi 2), jen v tomto díle, jeden policista čeká před domem Kuželíka celou noc a očekává, že je doma, ten už se však dávno koupe u moře, další dva hlídají Rovenskou, opět čekající a hlídající někde za plotem a nezabrání její vraždě a dokonce odvozu její mrtvoly. A ten Mráz přišel na to, že jí zavraždil Rovenský jako jak? Kdyby byla policie ve skutečnosti tak neschopná, nebyla by u nás objasněnost vražd někde kolem 92%. A musí se samozřejmě udělat herecký štěk i pro Krobota a tak se auto s mrtvolou odveze zrovna na parkoviště, kde dělá hlídače bývalý velitel kriminálky. Příběh i zápletka OK, konec to celé totálně zabil. Pozitivní jen herecké výkony Isteníka a Orozoviče.

Specialisté - Otec, matka, dítě (2019) (epizoda)

Marek Pospíchal už hrál v epizodě Dobří sousedé, asi je fakt málo herců. A to se všichni tak snaží, třeba zrovna Marek Pospíchal hrál s plným nasazením, kde se dalo – Modrava, Soudce A.K., Clona, Labyrint, Polda, Topinka, Profesor T. a mnoho dalších. Když si pak někdo pustí třeba tyto dva díly po sobě, je to celkem komické… Nejvíce komické je ale samotné vyšetřování, Specialisté někdy monitorovat mobily umí, ale někdy jako by to neuměli, viz mobil ztracené holky najdou na smetišti podle jeho zaměření, ale u předávky peněz spoléhají na GPS v tašce u peněz a současně nesledují dva mobily, které veze Pospíchal v autě (měl svůj mobil i mobil dcery)? Pustí někoho s balíkem peněz na předávku a sleduje ho jedno auto? Pokud by nemonitorovali jen GPS, ale i mobil, nikdy by ho neztratili z dohledu a díl mohl být poloviční.