Anděl Páně (2005)

Pohádka v klasickém duchu bez zbytečných moderních šíleností. Prvky humoru ve werichovském stylu, které autoři do scénáře zapracovali, jsou vydařené a zajišťují, že se pobaví i starší divák.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Obsazení odpovídá tomu, že šlo původně o hru pro Dejvické divadlo. A protože jde o jedno z nejlepších divadel v současnosti, je i ten film skvělý. Od scénáře přes režii po herecké výkony.

Díra u Hanušovic (2014)

Lehká komedie postavená na hereckém umění Dejvického divadla. Pokud se chce divák jen pobavit, dostane vše, co potřebuje. Hluboké myšlenky zde moc nehledejte.

Alois Nebel (2011)

Děj se kvalitou nevymyká průměru, ale grafické zpracování ano. Prolnutí reálného a animovaného obrazu dává filmu zcela originální atmosféru.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Absolutně odpočinková záležitost se skvělým hereckým obsazením (i výkony). Jak je u dua Prušinovský-Kolečko běžné - skvělý scénář. V každém dílu bylo něco dramatického a hlavně hodně legrace.

Karamazovi (2008)

Nikdy bych si nemyslel, že lze tak skvěle zpracovat zfilmování divadelní hry. Dostojevskij byl trochu úchyl, takže to téma hry tomu odpovídá. Ale Dejvické divadlo ruská díla umí znamenitě. Nicméně zasazení děje do prostoru továrny, vhled do zákulisí a dramatické prvky v pozadí daly tomu filmu další dimenzi. Kdo má rád divadlo, ten musí být uchvácen.

Jedna ruka netleská (2003)

Skvělá komedie pro přátele černého humoru. Zcela excelentní je opět Ivan Trojan - při scéně, kdy imituje Hitlera, mi naběhla husí kůže. Na rozdíl od Samotářů zde téměř nevystupuje žádná normální postava - všichni jsou absolutně ulítlí.

Samotáři (2000)

I v české kinematografii existují kultovní filmy a toto je jeden z nich. Geniální propojení humoru a vážnosti na vcelku jednoduchém příběhu. Perfektně filmařsky a herecky zpracované.

Knoflíkáři (1997)

Velmi originální povídky s dobře zpracovaným scénářem a vesměs perfektní herecké výkony. Povídky jsou plné vtipu, ale i filosofických otázek k zamyšlení.

Fargo - Season 1 (2014) (série)

Pokud vám nevadí trocha krve a máte rádi černý humor, pak je toto seriál pro vás. Skvěle napsaný scénář je perfektně zpracován tak, že v každém dílu je něco překvapujícího. Vystupují zde velmi originální figury, které jsou dokonale zahrané. Skvělý je určitě Martin Freeman, ale kdo mě opravdu dostává, je Billy Bob Thornton v roli zabijáka.