Prázdniny (2006)

Milá, lehce nadprůměrná a trošku předvídatelná komedie s vynikající Kate Winslet (vlastně úplně zbytečné říkat, protože ona je skvělá všude), výbornou Cameron Diaz (překvapivé!) a sympatickým Jackem Blackem, kterého jsem dosud a asi neprávem malinko přehlížela. Britsky šarmantní, americky komerční a přitom ne kýčovité a protivné. Romantika, na kterou nikdo nebude spílat, avšak hvězd se také nedotýká. 75 %

Princezna ze mlejna 2 (2000)

Pokračování Princezny ze mlejna nepřineslo nic nového, stále nesympatická Eliška, čertík, který přestává být vtipný. Asi mu nikdo neřekl, že opakovaný vtip vtipem není. A toho vodníka nemám ráda. Jediný, kdo mě pobavil byl knížepán. A tak škaredá válka v pohádce nemá co dělat a nezachrání to ani kontrast krásné přírody Čech.

Princ William (2002) (TV film)

Co je pravda?... Tento snímek, alespoň pro mě, není příliš důvěryhodný, nijak mě nezaujal a věřím, že života prince Williama se dá udělat působivější dílo (a nemusí být podáno bulvárně). A nebo možná ne a anglická královská rodinka si žije skoro jako z románu. Kdo ví.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Velmi úspěšné převedení světoznámé počítačové hry na filmové plátno. Možná lehce naivní, možná jde až příliš vidět snaha o skvělý hollywoodský blockbuster (cítím tvůj vliv, Jerry Bruckheimre!). Ale i přesto je to úchvatná a zábavná podívaná, která má spád a akci. Bohužel Princ z Persie v sobě nemá kouzlo, které drží i po závěrečných titulcích. Chybí výrazná postava (co si budeme povídat, hlavní záporák je poněkud slabého odvaru) a taky co ten děj? Neviděli jsme to náhodou už v NEXT (2007)? Ne, nejsem nespokojená, je to opravdu dobrý film a byla bych mu udělila i ty čtyři hvězdy, kdybych na očích neměla mnoho jiných filmů podobného ražení, které jsou na tom trochu lépe.

Přátelé (1994) (seriál)

Přátelé jsou moje "srdcovka". Seriál sleduju od mala, i když jsem tehdy nerozuměla většině vtípků a především mě zajímala ta hromada prstýnků, které má Pheobe v prvních řadách na rukou. Pak jsem povyrostla a začala je vnímat jako skvělý sitcom o přátelství a lásce. I přes slabší díly (kterých je ale sakra málo) a velmi silné konkurenci How I met your mother je miluju. A poslední díl mě dojme vždycky když ho vidím. Jsou to totiž Přátelé. Moji přátelé.

Předčítač (2008)

Výborný film v hlavní roli s vynikající Kate Winslet. Herecký koncert Kate vyzvedá film do hvězdného nebe, chvíle s Hannou jsou působivé až strhující. Příjemné je pomalé tempo i hudba. Problém je ve scénách, které se zabývají jen postavou Michaela, zvláště v podobě Ralpha Fiennese (kterého mám jinak velmi ráda). V tu chvíli zmizí mírné napětí prostupující celým filmem a možná i chvílemi nudí.

Přednosta (2003)

Chystala jsem se doporučit tento film s úžasnou atmosférou, ale zasekla jsem se na otázce "O čem to je?". Já nevím, o životě, o přátelství. Je zajímavé, jak funguje a upoutá příběh o třech lidech, přesto, že tu není žádná vyhrocená zápletka, přehršel vtipu, napětí nebo akce. Jen tak pomalu plyne a zároveň těší. Pobavila jsem se víc, než u většiny vysokorozpočtových filmů posledních let, které se snažily divákovi nabídnout to, co je populární, ale tím pádem byly ochuzeny o lidskost, se kterou vyniká právě Přednosta.

Předtucha (2007)

Je to zvláštní, ale mě se to líbilo. Dokonce mi to přišlo zajímavé a docela napínavé. Potěšila mě Sandra Bullock, ale partner Julian McMahon zklamal. Takový vděčný film na sobotní večer.

Přemluv bábu (2010)

Hvězdička za takovou odvahu. Nijak mě to sice nepobouřilo, nicméně si myslím, že vyjadřovat se lze slušně a to na všechna témata včetně těch politických (a to bohužel nebývá v naší zemi příliš časté). A také si myslím, že kdyby na tom zapracovali, nemělo to takový prvoplánový urážlivý nádech, a kdyby měli alespoň špetku smyslu pro humor a recesi, mohlo z toho vzniknout parádní předvolební video.

Přes nový práh (2009) (pořad)

Zajímavé především pro ty, kteří hledají nové bydlení a neví, na co si dát pozor a jaká cena je docela přijatelná a jaká už ne. Také ukazuje, jak realitní makléři ovlivňují názory kupujícího a arbitr na konci odhaluje nevyslovenou pravdu o stavu nemovitosti. Jasné, výstižné a dlouhé tak akorát.