• Válečný

Uloupená hranice (1947)

Spolu s dvoudílným filmem "Dny zrady"snad to nejlepší co se o téhle problematice natočilo.Co se týče komunistické propagandy-nebyl jí film ještě tak prosáklý,a o to je snímek ještě lepší.

Brubaker (1980)

Dle mého názoru jeden z nejlépe natočených filmů o brutalitě ve věznicích,Robert Redford nezklamal-jak taky jinak.Poprvé shlédnut někdy v roce 1986 a zanechal ve mě silný psichycký zážitek.

Vymítač ďábla (1973)

Byl vyhodnocen jako nejlepší horor všech dob.Co se týče scén ovládnutí malé Regan satanem-myslím že daleko předběhl svou dobu co se týče filmových efektů.Kultovní snímek z kterého čerpají i moderní napodobeniny.

Půlnoční střelec (1997) (TV film)

Tedy hodnocení prvního dílu tak na **.Druhý díl to napravuje i s úroky.Trocha mojí oblíbené špionáže,kratičce figuruje i IRA,dokonale upravená odstřelovací puška-elitní střelec.Na r.1995 hodně slušné.

Zločinné myšlenky (2003)

Tady se tvůrci trefili přímo do mojí krevní skupiny.Schopnost Freye je přímo užasná-a už vůbec né sci-fi,jak tady někteří píšou.To jsou vědecky ověrené fakta.Krimi až po špionážní nádech.2.3.2009.Hypnoza,telepatie,telekinéze-co je na tom sci-fi????

Ocelový meč (1987)

Tak v takové roli jste Patrika jěště neviděli.Kdysi dávno za soudruhů po večerech-když bylo daleko do výplaty jsme na takové filmy koukali.Holky zblázněné do Patrika,viděly už "Hříšný tanec" jen komentovaly "Je něco co tenhle člověk neumí?"Docela se těším až si koupím právě vycházející Dvd a celou tudle perlu si připomenu.

Marco Polo (1982) (seriál)

Patřím k uživatelům s citlivější schránkou,proto filmové osudy Marca Pola-jeho smysl pro kamarádství,přátelství,lásku-Monika,spolu s nádhernou hudbou na mě působily jak z jiného světa.Když krásu tohohle seriálu dokáže divák prožít,naprosto se stotožnit-jeho oči ani nemůžou zústat suché.Kolegové komentující přede mnou uvedli různé aspekty.Levitace-není nemožná,zvlášt v Marcově případě-kdo by po zasypání lavinou neblouznil.Zdlouhavé scény-no je to seriál,kdo má radši napodobeniny-at se podívá na tu příšernost z r.2007.A pasáže co mě nejvíce rozebraly?-Když jeho láska v Benátkách skončí kvůli penězům,když mu zabijí jeho nejlepšího přítele který se je snaží ač sám smrtelně nemocen chránit,když se všemožně snaží zachránit život své lásky Monice-i za cenu toho že ji navždy ztratí,stesk jeho otce po domově i stesk Chána že už Marca nikdy neuvidí.Kdo tuto perlu neviděl-ten se může mojí romantičnosti podivovat.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Vypadá to jak kdyby fracek z "Chrámu zkázy" vyrostl-tady je oprsklejší a jezdí na motorce.Místo starověké mystiky přidali sci-fi.Rozhodně jsem byl zvědav s čím se vytasí tentokrát.Indiana zestárl,let přibylo a ze "Ztracenou archou"se to rovnat nemůže.

Zabijáci osamělých srdcí (2006)

Jedna jediná hvězda do plného pole chybí za ten vlažný začátek.Jinak kvalitní kriminálka-zarputilost při krimi Travolta dokázal při snímku "Generálova dcera".Od té doby krimi s ním-můžu.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Jedna jediná hvězda za ty zvrácené efekty,u nichž jsem se málem poblil.Já nechápu sám sebe jak jsem mohl uvěřit tomu věčně ožralýmu volovi a ten film si objednat.Toto není nic pro mě,já se v tomhle hnusu nevyžívám.Snad Tarantino neměl spojovat svoje síly s Rodriguezem.Jeho "Kill Bill" 1a 2 jsou pro mě vynikající.