Avatar (2009)

Mne to prišlo ako kovbojka s environmentálnym posolstvom v high-tech a 3D prevedení. Jeden z dobyvateľov sa pridá k domorodcom pod akousi zámienkou, postupne sa mu tam však začne páčiť, zamiluje si ich a napokon vedie "svoj nový ľud" v boji proti nepriateľovi, ku ktorému kedysi patril. Pre mňa nie je tento film ničím výnimočný, efekty nie sú všetko. A tá epic battle? To nemá ani zďaleka na Pána Prsteňov. A tam je ďalšia paralela - zvery sa pripoja k tým dobrým, aby im pomohli. Film síce nenudil, no čakal som od neho oveľa viac. No jednu vec musím uznať....Michelle Rodriguez je drsná!

Bulšit (2001) odpad!

To teda fakt je bulshit! Hroza a des. Niektore tinedzerske komedie su naozaj vtipne, ale toto...

Coach Carter (2005)

Dobrý film plný krutej pravdy. Nie je to však nič excelentné, nič čo by ma opantalo. Napriek tomu som bol zvedavý na koniec filmu, na to ako tí chlapci dopadli. Film čerpá najmä z toho, že je to skutočná udalosť a vďaka tomu tam nie je ani happyend (teda ako sa to vezme). Chlapci síce nevyhrajú titul, ale niečo iné, dôležitejšie - perspektívu.

Čarodějky (1998) (seriál)

Serial, ktory sa da pozerat ak si ho pustite v pozadi. Ak by vsak mal byt jedinou zabavou v case pozerania, tak vas bude nudit. Esteze je tam prekrasna Alyssa Milano a neskor aj Rose McGowan :)

Černá labuť (2010)

Aronofsky je majster režisér - jeho filmy su po vizuálnej stránke dokonalé, rovnako je na tom aj prepracovaná psychológia postáv. Premena z nevinnej bielej labuťky na čiernu labuť je famózna (samozrejme aj vďaka výkonu Natalie) a niektoré scény berú dych a vyvolávajú zimomriavky. A ten záverečný tanec čiernej labute...OMG!

Daft Punk Unchained (2015)

Vždy som si rád vypočul Daft Punk, obzvlášť live album Alive. Vôbec som ale netušil, aký príbeh sa skrýva za ich vystúpením na Coachelle - klobúk dole pred týmto francúzskym duom, zaslúžia si obrovský obdiv. Ich filozofia, ktorá sa pretvorila do úspešného biznis modelu by mohla byť príkladom pre množstvo slávnych a nadaných interpretov. Z dokumentu je cítiť, že títo dvaja páni sú naozajstnými umelcami. V priebehu filmu som sa zamýšľal nad tým, či sú všetky tie piesne, ktoré poznám a počúvam naozaj len zo štyroch štúdiových albumov - a je to tak, Daft Punk vydal za 16 rokov "len" štyri albumy. Každý z nich je svojim spôsobom výnimočný a každý z nich dokonale zapadá do mozaiky ich kariéry, ktorú pomáha odhaliť práve tento film.

Den zrady (2011)

Film o ľudskej povahe. O tom, čo je človek schopný urobiť pre zisk moci, pomstu a ako sa dokáže zmeniť v priebehu pár dní a zabudnúť na to, v čo veril. Tieto veci sa dejú denne a nie len v politike. Skvelá dráma z prostredia vysokej politiky korunovaná hereckými výkonmi. Gosling je už tradične vynikajúci. Producentom sa naozaj vydaril kasting, každý z hercov sa na svoju rolu hodí.

Drž hubu! (2003)

Francúzi opäť nesklamali. Úsmev z tváre mi nezmizol počas celého filmu, ktorý ubehol vďaka svižnému deju dosť rýchlo. Depardieu som nemal nikdy nejako obvzlásť rád, no v tomto filme sa mi páčil. :)

Eurotrip (2004)

Väčšinou sú tieto americké teenagerské komédie dosť trápne, no pri tomto som sa dosť nasmial aj pri 5. pozretí. Navyše filmu dominuje skvelá pesnička Scotty doesn't know.