Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Je snad třeba k tomuto filmu ještě něco dodat? Jestliže platí pravidlo, že většina filmových "dvojek" je vaření z odvaru prvního dílu, tak u tohoto filmu to 100% neplatí. Po všech stránkách dokonalé, jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Původní český dabing kratší verze byl daleko lepší. Ten nový na DVD (sběratelská edice je skvost) za moc nestojí, to už radší titulky.

Astérix a velký boj (1989)

"Za maminku!" Chudák říman :-) Potrfený Panoramix ve skvělém českém dabingu mě spolehlivě vždy rozesměje. Tady není co řešit. Chybu nemá ani létající sova a některé hlášky: "Zaútočili na nás s takovou přesilou, že jsme takticky ustoupili" 90%

Nekonečný příběh 2 (1989)

Oproti prvnímu dílu je to odpad, oproti třetímu stále vcelu dobře shlédnutelné, ale v paměti neutkví. Za dvě a to jsem hodně mírný.

Hale and Pace (1988) (seriál)

Tyhle neskutečné shluky scének a skečů, doplněné mistrným dabingem nejde ohodnotit jinak. Skoro tak dobré jako Červený trpaslík. Opepříme! :-)

Kletba hadího údolí (1987)

Tohle je pro mě jeden z nejsilnějších filmových zážitků z dětství. Když jsem ho tehdy jako dítě v kině roku 1991 viděl, byl jsem jím uchvácen. Dodnes si živě pamatuji i s dabingem scény, jako například procházení chrámem (lasery),objevení sarkofágu a amfory, nebo její otevření a následnou mutaci v mimozemšťana. S odstupem času (díky A.L.E.S.i) kouzlo fimlu kupodivu zůstává. Originální námět a dobrá hudba perfektně vyvažují opravdu slabé triky (omluvitelné dobou a zemí vzniku) a místy slabší herecké výkony. Dal bych čtyři, ale z nostalgie tu pátou nechat musím.

Spaceballs (1987)

Prostě klasika, až na to, že mě se zase líbí více dabing verze Války hvězd naruby ("Kosmíčí"). Druhá mi přišla o ničem. Nezaponutelné hlášky, gagy a vše co k parodii patří. Pro mne jako odpůrce SW modla. Dáme si pár minut přestávku, kuřte, máte-li co!

Číslo 5 žije (1986)

Zatracený popelnice!... Popelnice na pásech, vyzbrojený lejzrama! :-) Ale dvojka je lepší. Zejmén proto, že první díl je čistá komedie, bez složiteších a hlavně emotivnějších scén (kromě konce). Ale pořád je to solidní, pěkně zpracováná a roztomilá komedie. 70%

Asterix a překvapení pro Cézara (1985)

Jako spousta uživatelů přede mnou - Moje první setkání s Asterixem, a nejen to. Moje první originální kazeta, když jsem si v r. 1992 pořídil video. Podle mě jeden z nejlepších animovaných Asterixů. Krasné animace, doplněné perfektními dialogy v CZ dabingu. "Kde jsou zde informace? Nevím, zeptej se v informacích!" Nebo moje oblíbená scéna: "Dovolit mi otázka? Prachy! Kolik prachy mi dát na ruka?" spolu s "What he says?" Tohle žeru.