Mlha (2007)

Skvělý, atmosférický film, který nemá vůbec nic společného se Zelenou Mílí nebo Shawshankem, ale i tak dosahuje podobných kvalit. Darabont už natočil třetí film podle knihy Stephena Kinga, u kterého dokáže přesně jako King vytvořit napětí a hutnou atmosféru. Film není až tak strašidelný, ale herci se o zbytek dokázali postarat. Nejlepší výkon zde předvedla Marcia Gay Harden. Její fantasmagoiridní biblické prupovídky, které dokázala lidem vnucovat opravdu věrohodně, určitě velmi štvaly většinu diváků. Ale i tak to byl, tedy alespoň podle mě, nejlepší výkon z celého filmu. Tím ale nechci zazlívat výkony ostatních, protože ti všichni svojí úlohu zahráli výborně. Nepřišlo vám, že Thomas Jane alias hlavní hrdina, vypadá jako Christopher Lambert? Film příjemně překvapil, dávám 90 %.

Před svatbou ne! (2001)

Skvělá a oddychová komedie sršící humorem, kterému se občas musel každý zasmát. Sigourney byla skvělá a tak i Gene Hackman jako nervní, neustále kašlající kuřák na pokraji smrti. Ale i tak byly scény s jeho účastí nadmíru vtipné. Jedna z mých nejoblíbenějších komedií.

Plán 9 (1959)

5 hvězdiček za Woodovo nadšení a odhodlání něco tak příšerného natočit a ještě v úspěch svých "děl" věřit. Je to tak hrozně natočené, až se to obrátilo v tuze zábavnou komedii. A ano, pan Eda je magor. :)

Astronautova žena (1999)

Průměrná sci-fi, se skvělým, ostatně jako vždy, Johnnym Deppem, bez kterého by film určitě ztratil nějakou tu jiskru. Ano, já ho zas musím chválit, protože on dokáže pozvednout i ten nejnudnější film. Jednoduchý scénář, k tomu nějaký ten infakrtový moment, sympatická Charlize Theron a vše skvěle zrežírované. Určitě to stojí za shlédnutí, ale po skončení na něj určitě nebudete muset myslet, jako na spoustu jiných filmů, které ve vás něco "to" zanechají. To tenhle snímek pro mě určitě není.

Libertin (2004)

Nemám slov. Vynikajicí. To, co zde předvádí Johnny Depp mi vyrazilo dech. Temné zobrazení 17. století, jako doba rozvíjející se ve všech směrech a společnost, od které se velmi lišil jeden člověk - John Wilmot. Ano, já ho měla ráda. Měla jsem ho tak ráda, že jsem si tenhle film po shlédnutí pustila ještě dvakrát. Opravdu úžasný film, který mě svým pojetím velmi zaujal. Skvělá režie, kostýmy, hudba, scénář a hlavně - herecké výkony. Johnnyho Deppa jsem si po Libertinovi začala jako herce vážit mnohem víc. Někomu to může vyznít hloupě, ale mě ten film opravdu dojal. John Wilmot - bezbožec a rebel sám svůj život "ukončuje" kajícně....Libertin není film pro každého a tak chápu, když mu někdo dá za 2*. Pro mě už je to ale jeden z nejlepších filmů, které jsem zatím shlédla.

Smrt jí sluší (1992)

Nepřehánim, když řeknu, že je to dle mého názoru jeden z nejlepších filmů, co znám. Velmi podceněné dílo. "Je mrtvá!" "Vážně? Pro tyhle chvíle stojí za to žít.".

12 opic (1995)

Jedna z nejlepších sci-fi vůbec. Bruce podává životní výkon a Pitt je naprosto dokonalej pošahanec.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Srandy kopec. Z kina jsem šla nadšená. Doporučuji to shlédnout v originále, protože český dabing je v některých částech docela trapný a postrádá vtipnost. ( Spider-pig ) Dávám 90 %.

Pod povrchem (2000)

Myslím si, že pokud bych na tom byla v kině, dala bych 5*, protože atmosféra byla opravdu tajemná a napínavá. V kině je to o to větší zážitek, ale já tuto možnost neměla, takže dávám jen za 4, protože jsem se nemohla zbavit toho občasného pocitu nudy. Zkrácení na 100 minut by neuškodilo. Herecké výkony Harrisona Forda a Michelle Pfeiffer jsou ale dokonalé. Klišé mi opravdu nevadí, pokud člověk jako R. Zemeckis umí navodit správnou atmosféru a skvěle film odrežírovat. Stojí to za shlédnutí, pokud máte rádi napínavé, duchařské thrillery s nečekaným koncem a výbornými hereckými koncerty.