yenn

lolicon pathologicus et terraformativus

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 26.3.2019  14:56
    Virtual-san wa miteiru (TV seriál) (2019)

Exkurze do světa virtuálních youtuberů. Pro mě, zcela neznalého, ji přesně vystihuje tento citát: „I feel like what I just watched was shitposting in anime form.“ Navíc je velmi lacině animovaná a s nesmírně otravně přehnanou gestikulací. Po jedné epizodě zasloužených 0/10.

• 11.9.2018  22:09
    Vzdálenější než vesmír (TV seriál) (2018)

Když tuctové středoškolačky tuctově dovádějí a tuctově (a mnohdy značně pateticky) řeší své povětšinou tuctové problémy, Antarktidu k tomu nepotřebují. Proto nesmírně atraktivní téma vědecké expedice na zamrzlém kontinentu zůstává žel značně nevyužité. Navrhuji tudíž doplnění preambule Antarktického smluvního systému: „Antarktida má sloužit výhradně mírovým účelům a nemá být dějištěm ani předmětem mezinárodních sporů a řadových středoškolských anime.“ 5/10

• 2.11.2017  23:09
    Petopeto-san (TV seriál) (2005)

Mnohdy v seriálu problesknou okamžiky, které naznačí, jak dobrá mohla Petopeto být: lehce komediální a (klidně i více) romantické vyprávění o tom, kterak se postavy s nadpřirozenými, zdaleka ne vždy žádoucími schopnostmi vyrovnávají s životem mezi obyčejnými lidmi a naopak. Leč autorova posedlost mladšími sestrami byla silnější, takže řada epizod je zabita zcela nezajímavými událostmi typu miss mladší sestra, propagační akce mladších sester v nákupním centru apod. Když k tomu připočtu otravné autorovo alter ego (muž bez tváře dychtící po mladší sestře protagonisty) a několik velice nepovedených pokusů o dojemné scény, zbude mi jen mrzení. 4/10

• 2.11.2017  22:43
    Re:Creators (TV seriál) (2017)

Zápletka o tom, kterak se postavy z fiktivních děl zjevují v našem světě, je vysoce atraktivní. Rozvíjení děje vcelku povedené, byť postav by mohlo být méně, neboť není dost prostoru je všechny propracovat. Dle očekávání se rozdělí na kladné a „záporné“, přičemž potěší, že druhá kategorie není s jednou výjimkou nijak jednoznačná. 13. epizoda, shrnující dosavadní děj, velice pobaví a už kvůli ní stojí za to vidět ty předchozí. Leč poté jde vše do kopru. Kladní vymyslí velkolepý plán, jehož realizace potrvá zhruba půl roku a který by ve výsledku měl zajistit porážku mocné vůdkyně protivníků. Sami tvůrci anime však očividně měli jen velmi matnou představu o tom, jak by se to celé mělo udát. Ve dvou (!) dílech, které probíhají v době uskutečňování plánu, můžeme tedy pozorovat například výpravu protagonistů do lázní (soupeři patrně nedělají nic), mnoho informací se za celou dobu nedozvíme vůbec a čtyři z pěti epizod věnovaných závěrečné konfrontaci vyplňuje především tuctový roztahaný souboj. Potom ani solidní konec nesmaže dojem, že tady si někdo ukousl příliš velké sousto. 4/10 (Pro 13. epizodu 9/10.)

• 21.10.2017  15:04
    Inujašiki (TV seriál) (2017)

Nedávno jsem četl o dvojici sériových vrahů, kteří řádili v roce 2007 na Ukrajině a jeden ze svých činů zaznamenali na video (nezapomeňte je ohodnotit na CSFD). Pohled na zhola zbytečnou krutost vyvolá ve většině osob děs, zlost, znechucení apod., dělá to však z prostého záznamu takové události hodnotné dílo? Tvůrci Inujašiki si to asi myslí. Nesmyslné násilí páchané sociopaty v prvních dvou epizodách neobsahuje žádný náznak toho, že by mělo jiný cíl než podnítit výše popsané negativní emoce. Jistě, časem může nastat změna, jestliže však po ní není ani stopy v prvních 40 minutách, a navíc prvoplánovost kouká i z jiných scén, připadá mi to velice nepravděpodobné a nehodlám se seriálem více ztrácet čas. 2/10

• 1.9.2017  11:47

Ani nevelká očekávání nebyla naplněna. Dokud čarodějka Jojo náš svět poznává a tropí v něm hlouposti, je to vcelku fajn. S četnějšími známkami krize však přichází také absurdní chování vládkyně magické říše, nesmyslná rozepře mezi hlavními postavami a obzvláště ke konci řada z prstu vycucaných zvratů. Velmi povedené animace je na takovouto náplň škoda. 3/10

• 11.8.2017  22:58
    Pita Ten (TV seriál) (2002)

Na Kótaróa se pověsí (leckdy doslova) anděl Miša. Kótaróva kamarádka to nese nelibě, ježto chlapce „tajně“ miluje. Kótaróův kamarád… je oblíbený a chytrý. A společně neprožívají nic pozoruhodného ani pozoruhodně. Několik prvních epizod je natolik nezajímavých, že mě potěšil i příchod dvou nových, uřvaných postav, díky nimž jsem konečně mohl kromě apatie zažívat i jiné pocity, byť negativní. Navíc mi otrapové ušetřili čas, neboť mě utvrdili v přesvědčení, že kvůli pěknému designu postav a zcela ojedinělým povedeným vtipům nemá smysl po 13. epizodě pokračovat. 3/10

• 9.7.2017  23:57
    Super GALS! Kotobuki Ran (TV seriál) (2001)

Ran Kotobuki je královna Šibuji. Sice prchlivá, někdy necitlivá a studiu příliš neholdující, na druhé straně vždy skvěle upravená, rozjívená a silně nesnášející příkoří, ať je činěno komukoli. Charakter titulní hrdinky určuje ráz Super GALS!, které jsou převážně ztřeštěnou komedií, a byť vřeštění by mohlo být méně, řada vtipů je povedená a pěkně absurdní. Aby Ran nebyla na celé 52 epizody sama, má po boku své kamarádky, (nepříliš sympatické až otravné) kamarády, rodinu a sokyni v boji o pozici nejlepší gal. Kamarádky čas od času řeší i vážnější problémy a na rozdíl od většiny komediálních anime tyto momenty nejenže nepůsobí nepatřičně, naopak patří k nejlepším částem seriálu. Nejspíše je to díky jejich poměrně ostrému oddělení a díky tomu, že aktérky jsou podstatně menší třeštidla než Ran. Průměrnou animaci kompenzuje velmi pěkný design postav a odění hlavních hrdinek (až na některé boty Ran). Vydařily se též obě znělky, obzvláště ta úvodní, podle níž lze vcelku dobře odhadnout, zda jde o seriál pro vás. 7/10

• 19.3.2017  15:49
    Kerokero chime (TV seriál) (1997)

Polití vodou může mít i horší následky než prosté navlhnutí. Když se k tomu přidá patřičné zaklínadlo, změní se oběť při jakémkoli kontaktu s kapalinou v žábu. Právě to potkalo mladíka Aoie, a tak mu nyní nezbývá než cestovat s pachatelovou mladší sestrou Mimori a pátrat po chybějících listech magické knihy, aby se kletby zbavil. Během putování dvojice narazí na mnoho individuí, z nichž část je bude chtít otrávit, uvěznit či zahubit, část se stane jejich přáteli (leckdy první předchází druhému), překonají mnohá úskalí a mimochodem budou nacházet kýžené stránky. K veškerému dění seriál přistupuje s nadsázkou a humorem, jehož kvalita sice kolísá, není však nouze ani o velice povedené okamžiky a odlehčené ladění vydrží až do konce, kdy dojde i na odhalování „temné“ minulosti. Jako nenáročné oddechové anime lze tedy Kvákohru doporučit. 5/10

• 15.10.2016  20:35
    Gakuen Handsome (TV seriál) (2016)

Extrémně pitomé rodící se šónen-ai nakreslené patrně v Malování je třeba ocenit již po dvou epizodách. 0/10

• 14.5.2016  14:07
    Futari wa Precure (TV seriál) (2004)

Takto se zrodil fenomén, který se v japonské televizi drží již třináctým rokem a prozatím čítá 13 sérií a 20 celovečerních filmů. Žánrově jde o ryzí mahó šódžo, v němž hlavní hrdinky – živá, chlapecky působící Nagisa a tichá přemýšlivá premiantka třídy Honoka – potkají dvě roztomilá zvířátka (Mepple a Mipple) ze Země světla. Díky nim se budou moci transformovat do podoby legendárních bojovnic Cure Black a Cure White, které zatočí s jakýmkoli pohůnkem vládce Temné zóny. Nuceně spolupracující děvčata, povahově i zájmově rozdílná, si k sobě postupně nacházejí cestu i jako kamarádky, řeší radosti a strasti školní i mimoškolní, temperamentní Nagisa se špičkuje s neméně temperamentním Mepplem a i na špetku trápení s láskou dojde. V takových chvílích (naštěstí převažujících) je seriál fajnovým vtipným „slice of life“. Kámen úrazu, jak už to tak od dob Sailor Moon bývá, spočívá v soubojích. Ty jsou až na výjimky velice stereotypní, a přestože Precurky ukazují i slušné schopnosti v boji nablízko, vždy se jen čeká na to, kdy konečně použijí Mramorovaný šroub (případně kdy scenárista rozhodne, že tato technika začne na protivníka účinkovat). Někdo by mohl namítnout, že otravnost soubojů se snaží divákovi zprostředkovat pocity hlavních hrdinek, neboť i ony si čas od času postěžují, jak jsou jim nepříjemné. V takovém případě bych však očekával snahu o co nejrychlejší vítězství. Mrzuté. Na závěr trocha pozitivního: Obě znělky, především úvodní, se velice vyvedly. 5/10

• 27.7.2015  23:31
    Přehlídka smrti (TV seriál) (2015)

Zpočátku mi koncept tohoto baru přišel absurdní. Proč by posmrtné směřování člověka – dolů / nahoru (na rozdíl od našeho svět tím není myšleno pod drn / z komína) – nemělo vycházet z jeho činů za života, nýbrž z jedné hry (biliard, šipky apod.) v extrémních podmínkách? Již první příběh seriálu však ukázal, jaký to má smysl. Stačí, aby o zemřelých rozhodovalo pro scénáristu žádoucí „zapomnětlivé“ nemehlo, a hned je tu prostor pro vykonstruované zvraty. Rozhodčí na rozdíl od diváka ví, co zemřelí prožili, přesto vynese ortel v rozporu s tím a pak se diví a údiv čeká i od diváka. Ten je však spíše znechucen touto ubohostí. Aby dílo neupadlo do stereotypu, ve druhém příběhu se ze soudního baru stává záhrobní seznamka a prostor pro opětovné shledání kamarádů z dětství, které je ve snaze nepůsobit tolik banálně rovněž okořeněno zvrat(k)em. Dojetí je na světě! A odhození seriálu mu jde v patách. Mám rád, když se jednoduchý příběh podá nezvyklou formou, ta zdejší mi však připadá samoúčelná a laciná. 3/10

• 20.7.2015  23:19
    Tribe Cool Crew (TV seriál) (2014)

O hudební anime nouze rozhodně není, zato tanečních je z pochopitelných důvodů poskrovnu. Tribe Cool Crew, který mezeru na trhu zaplňuje, se zaměřuje na street dance. Zatímco šónen Haneru se vrtěním v rytmu dubstepu apod. nijak netají, premiantka třídy Kanon se svou zálibu snaží skrývat. Haneru však její geniální převlek prohlédne, tudíž se po troše hraného odporu mohou společně účastnit tanečních klání. Tanečníci jsou zdařile rozpohybováni, choreografie je pohledná a… to je vše, co stojí za řeč. Propracované postavy ani komplikovanější děj zjevně cílem nebyly a to na sledování desítek epizod právě nenaláká. Tři stačily. 4/10

• 19.7.2015  20:24
    Gugure! Kokkuri-san (TV seriál) (2014)

Emočně oploštělá Kohina mohla být vcelku zajímavou hrdinkou. Uplatnila by se jak v komedii založené na suchém humoru, tak ve vážněji pojatém seriálu (obé je zde naznačeno). To nerozumné děvče si však pohrávalo s věšteckou tabulkou kokkuri, a tak na sebe přivolala antropomorfního lišáka Kokkuriho, který pro křik a (obdrženou) ránu nejde daleko. Když se záhy objeví pes s obdobnými vlastnostmi, hravě neprůbojnou holčinu přehluší. Kdo by takové utlačování snášel déle než dva díly? 4/10

• 19.7.2015  13:40
    Širobako (TV seriál) (2014)

Širobako pochopitelně není prvním anime o tvorbě anime, ale snad žádné se tomuto tématu nevěnovalo tak důkladně. Jeho zpracování však nepovažuji za optimální. Seriál nás hned v prvním dílu vrhne do víru produkce, která s sebou přináší smršť jen lehce načrtnutých postav. Byť prostor pro jejich rozpracování jistě seriál má, ocenil bych pozvolnější nástup. To, že samotný natáčený seriál se nejeví nijak zajímavě, samo o sobě nevadí. Když se však polovinu epizody probírá, kterak vyjádřit charakter jedné z tuctových postav, poutavé to příliš není. Mrzí mě, že anime s takto atraktivním námětem nemotivovalo ke zhlédnutí více než dvou epizod. 5/10

• 6.4.2015  10:41
    Nagato Juki-čan no šóšicu (TV seriál) (2015)

„Nevezmeš jména Božího nadarmo.“

• 25.1.2015  20:15
    Barakamon (TV seriál) (2014)

Prchlivý kaligrafista Seišú Handa dostal od kritika snad až příliš tvrdou lekci (a také mu ji vrátil). Zchladit hlavu a probudit múzu se vydává kam jinam než na venkov. Zde skutečně nachází nevšední zážitky: Západ slunce, prsty vražené do zadku (jen přes kalhoty, takže jaoistky si mohou utřít sliny a vypnout stahování) a jiné radosti povedou jeho štětec nevídanými tahy. Náladu mu občas kazí jen malá rošťanda, hrdina pro změnu občas kazí náladu divákovi svým řevem. Zhlédnutými dvěma díly nejsem nijak pohoršen. Pokud se však v dalším průběhu seriál pokouší o větší produkci slz (a náznaky této hrozby tu jsou), bylo by třeba přistoupit k přísnějšímu hodnocení. 5/10

• 25.1.2015  15:45
    Momo kjun Sword (TV seriál) (2014)

Žili, byli děd a babka. Jednoho dne jim řeka přinesla velkou broskev, a když ji rozkrojili, čekalo na ně překvapení. Posledně na ně vyskočil chlapec Momotaró, tentokráte to však bylo děvče Momoko. Vyrostla z ní slečna sice prostoduchá, zato plnoprsá a silná. Je jediná, kdo může čelit zlobří hrozbě, a tak bude brzy muset všechny své přednosti chtě nechtě využít a odhalit. A tím odhalením se bídáci příliš nepokochají, neboť v tu chvíli se z Momoko stává nemilosrdná bojovnice, která připravuje zlobry o život či o chloubu (rohy) a jejich princeznu o svršky. Déle než dvě epizody jsem tu potupu sledovat nedokázal. 4/10

• 29.12.2014  21:31

(Komentář obsahuje mírné SPOILERY, které dle mého zážitek ze sledování nijak významně nenaruší.) K jedné z mnoha vysokých kvalit seriálu Tamako Market patřily intimní okamžiky, které bez přehnaného sentimentu či patosu umožnily nahlédnout do psýché vybraných postav. Především na takové chvíle zaostřuje film o vztahu Tamako a Močizóa blížících se k prahu nové životní etapy. Naši staří známí se nyní dostávají do situace, v níž jsme je dosud neviděli, a je strhující sledovat, kterak se s ní vyrovnávají, kterak ji prožívají. Zprvu jde o hocha, jenž se dlouho odhodlává k vyznání lásky. Vhodná příležitost se nakonec najde, a tak se míč dostává na druhou stranu. Ale co si s ním to bezelstné, nyní naprosto vykolejené a emocemi překypující (scéna těsně po vyznání je úchvatná!) děvče má počít?! Úvod, Močizóvo váhání i Tamačino zmatení, dumání a hledání rad u kamarádek jsou plné krásných detailů, proložené střídmými vtípky (Kanna je opravdu číslo) a spějí ke skvělému, zcela odzbrojujícímu konci. Skvostné. 9+/10

• 29.12.2014  21:31

Interakce Dery s Čoi byly v seriálu vcelku spolehlivým zdrojem zábavy, zde se to však poněkud zvrtlo. Režisér si zjevně oblíbil schema „Dera se chová povýšeně » Čoi jej uzemní » Dera se kaje“. Ovšem nebylo nutné jej opakovat tolikrát v krátkém sledu. Režisér má též zjevně rád humor založený na fyzickém násilí. Čoi skutečně Deru občas mačká, tahá, případně jím hází, ale rozhodně jej nefackuje. Hanba vám, režisére! 4/10

• 13.12.2014  10:27
    Air (TV seriál) (2005)

Máme trojici sympatických děvčat se slušnými příběhy a roztomilý humor. Jak to jen pokazit? Stačí hrdinky poslat do slzavého údolí, na konec přidat ubohé citové vydírání a neúspěch je zaručen. Vzhledem k tomu, jak dobře se jevily úvodní epizody, jde o ohromné zklamání. 4/10

• 7.12.2014  13:15
    Akazukin Čača (TV seriál) (1994)

Kouzelnická adeptka Čača se chystá poprvé do školy, proto od svého mistra obdržela předměty, díky nimž se dovede transformovat do podoby udatné magické princezny. Její dobrodružství se ubírá zajímavým směrem. Začíná v komediální říši, kde se o zábavu starají Čačina nepovedená kouzla, její sokyně v lásce a všeliké vylomeniny. Zbytné souboje se odbývají šmahem, a tak je tu až na občasný zbytečný řev pěkně. Jak se naše hrdinka blíží k temné říši, atmosféra houstne, vtipu ubývá a stále stejné souboje bobtnají, bobtnají a bobtnají. Divák má strach, že ubijí nejen princeznu, ale i jeho samotného, a skutečně k tomu není daleko. Pak se však vše jako mávnutím kouzelného náhrdelníku k dobrému obrátí: Transformace je pryč, soubojů razantně ubude a Čača dostane náramek, který vše absurdními způsoby vyřeší, tudíž se v posledních 20 epizodách opět převážně třeští. Jsem rád, že to dobře dopadlo. 6/10

• 22.9.2014  21:58
    Gekkan šódžo Nozaki-kun (TV seriál) (2014)

Čijo Sakura se konečně odhodlala vyznat, byť nemotorně, lásku svému spolužákovi Nozakimu. Ten má však oči jen pro šódžo mangu, již píše. A to po celou dobu seriálu. Wakamacu miluje hlas tajemné Lorelei z pěveckého kroužku. Přitom netuší, že je to totéž bezohledné třeštidlo, které mu dělá ze života peklo. A to po celou dobu seriálu. Hori, předseda divadelního kroužku, má těžkou hlavu z androgynní a děvčaty zbožňované Kašimy, která mu podivnými způsoby vyjadřuje přízeň. A to po celou dobu seriálu. Zpočátku milá (romantická) komedie, jež se však postupně stává úmornou kvůli nulovému vývoji vztahů postav a s tím souvisejícímu recyklování obdobných komediálních situací. Jediný, s kým tvůrci nakládají obezřetněji, a kdo se tedy neomrzí, je Mikošiba oscilující mezi touhou po obdivu a stydlivostí. Tohle si krásná hlavní hrdinka a pěkná ústřední melodie nezasloužily. 4/10

• 20.9.2014  19:33
    Gočúmon wa usagi desu ka? (TV seriál) (2014)

Do kavárny Rabbit House přibyla nová pomocnice. Cocoa je prostodušší děvče se zálibou v roztomilých věcech. Obzvláště má ráda králíky a roztomilé holčičky, jež s oblibou popichuje. Vlastně lze říci, že Cocoa je optimálním divákem pro toto anime. Právě takový divák nejvíce ocení další z řady seriálů „roztomilé dívky dělají roztomilé věci“, tentokráte převážně v kavárenském terénu a s lehoučkým nádechem šódžo-ai. Máme tu odtažitou Čino s huňatým králíkem na hlavě, „vojandu“ Rize, která by se občas chtěla chovat více žensky, Jamato nadešiko Čiju a nakonec Šaro, jež ve školní uniformě působí jako slečna z bohaté rodiny, ve skutečnosti je však chudá jako kostelní myš. Já v sobě něco z výše popsaného diváka mám, tudíž mě servírky nijak neurazily, místy i potěšily. A co vy? Chcete je? 5/10

• 20.9.2014  00:43

Osmiletá Kate Hošimija žije v Udogawě (fiktivní části Tokia) a má jediný sen: ovládnout svět. Ve své organizaci Zvezda shromáždila již několik (převážně) schopných agentů, kteří jí se splněním jejího cíle mají pomoci. Zabránit se mu naopak snaží společenství White Light. Střelená zápletka pro střelené anime, v němž vizuálně i charakterově výrazní členové Zvezdy (bývalý mafián, mafiánova dcera, geniální patnáctiletá ukrajinská vynálezkyně, nesmělá robotka, flákač a nejnověji čtrnáctiletý školák = hlavní hrdina) zažívají rozličná zábavná nápaditá dobrodružství: Bojují s kuřáky, pátrají po pokladech prastaré udogawské civilizace či si vyrazí do lázní, které shodou okolností navštívil i White Light. Nálada je spíše odlehčená, s občasnými nerušícími vážnějšími momenty. Tedy alespoň do deváté epizody. V posledních třech dílech se seriál vzdá téměř všech střelených nápadů, začne se tvářit velice vážně a uchýlí se i k takovým podlostem, jako jsou zdánlivá úmrtí postav. Mrzuté. (7+3)/2 = 5/10

• 19.9.2014  16:20
    Kanodžo ga flag o oraretara (TV seriál) (2014)

Hloupá harémovka vol. 837. Nevýrazný hlavní hrdina vidí na hlavách lidí vlaječky ukazující rozpoložení či osud dotyčného a dovede je vhodnou poznámkou zlomit. To mu pomáhá ve snaze stranit se druhých, neboť jim prý přináší smůlu. Proti středoškolačkám však nemá šanci; ty po něm tak jako tak jdou jako slepice po flusu. Když hrdina láme vlaječky přátelství a lásky či když dostane ránu od vrchní cundere, je to veselé. Ale pozor! Občas se objeví i vlaječka smrti, případně se někdo rozpomene na nešťastnou událost z minulosti a pak je to napínavé či smutné. *lup* Jejda! Po dvou dílech se na mé hlavě objevila bílá vlaječka, s níž ani hrdina nic nezmůže. 2/10

• 19.9.2014  14:04
    M3: Sono kuroki hagane (TV seriál) (2014)

Některé oblasti Země pohltila Temnota, z níž se v noci vynořují beztvaří zplozenci. Skupinka dětí, která se kdysi v Temnotě ocitla, již vyrostla ve středoškolskou mládež, a tak může nasednout do mechů a natřít to té abnormální pakáži. Brzy se však ukáže, že ona znetvoření jsou často lidé, kteří něco hledají (například matka své dítě), proto je na místě jim v pátrání pomoci a následně je milosrdně zabít. Pomalu se též odhalují traumata z minulosti hlavních postav, vše tedy nasvědčuje tomu, že scenáristka Mari Okada se opět rozhodla zavítat do říše, jíž vládnou pláč a dojímání. Nočním scénám nelze upřít slušnou atmosféru, ovšem hrozícím emotivním výlevům se rád vyhnu. Zhlédnuty dva díly. 4/10

• 19.9.2014  11:14
    Fú'un išin dai šógun (TV seriál) (2014)

Ke kvalitě animace se v komentářích vyjadřuji jen v případech, kdy něčím vyniká, a to velký šógun splňuje naprosto. Této mizérii se totiž vyrovná máloco. Naprostá většina epizod je tvořena téměř statickými záběry, v nichž se postavám pohybují nejvýše ústa, ojediněle některá z končetin. Dojde-li na pohyb celé postavy, často zůstává ve strnulé pozici, jako by byla vystřižena z papíru a nalepená na špejli. A když se dojem pokouší vylepšit třesoucí se či švenkující „kamera“, o zábavu je postaráno. Jistě, s obdobnými technikami se lze setkat v mnoha anime, ale rozhodně ne tak viditelně a četně. Na chabé technické stránce však ve výsledku tolik nezáleží, neb děj na tom není o nic lépe: V Japonsku, které nepoznalo reformy Meidži, a je tedy stále na úrovni období Edo, žije v Nagasaki silný hejsek Keiičiró Tokugawa. Jeho život se změní s příchodem prsatice, která mladíka seznámí s důsledky tokugawské krve. Kvůli ní je alergický na dotek ženského těla (což je zdrojem velké legrace…), díky ní může řídit mecha. Ještě si Keiičiró přibalí ploché děvče s pohnutým osudem a může se směle postavit všem, kdo mu jdou po krku. Protože kde je hodná prsatice a hodný mech, tam nemůže chybět ani zlá prsatice a zlý lišejník. Ať už se hrdina stane šógunem, ať třeba zmoudří, blbé to patrně bude stejně jako v prvních dvou epizodách. 1/10

• 18.9.2014  18:39
    Oreca Battle (TV seriál) (2014)

Podle karetní videohry od Konami vzniklo anime, v němž se hlavní hrdina dostane do světa své oblíbené hry. Zde si pomocí kartiček vyvolává monstra, která podstupují nudné souboje. Hlavním hrdinovým pomocníkem přitom není nikdo jiný než ohnivý dráček! Po dvou dílech nepochybuji o tom, že společně překonají jakékoli nebezpečenství. Jen mám neodbytný pocit, že jsem podobnou reklamu již viděl. 2/10

• 18.9.2014  18:39
    Dragon Collection (TV seriál) (2014)

Podle karetní videohry od Konami vzniklo anime, v němž se hlavní hrdina dostane do světa své vytoužené hry. Zde si pomocí grimoáru vyvolává monstra, která podstupují nudné souboje. Hlavním hrdinovým pomocníkem přitom není nikdo jiný než ohnivý drak! Po dvou dílech nepochybuji o tom, že společně překonají jakékoli nebezpečenství. Jen mám neodbytný pocit, že jsem podobnou reklamu již viděl. 2/10

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10