Hotel Chevalier (2007)

Predehra k Darjeeling limited, která funguje i samostatne.

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Nenapsal bych to lépe než Marigold. "Komedie, nad kterou je třeba se zamyslet. ". Tak jenom hodnotím, jak hodnotím :) Na konci filmu se mi na tváři rozlil blažený úsměv, a modlil se ať ty titulky trvají ještě chvíli...

Vaterland - Lovecký deník (2004)

Velice nedoceněný a neprávem zapomínaný film. David Jařab měl vizi, věděl co chce říct a natočit.. ..a natočil to. A to se, zvlášť u nás, nevidí každý den.

Václav (2007)

Film bych viděl na jasnou jednu hvědičku, nebýt excelujícího Ivana Trojana, který je zde výborný jako vždycky a proto dávám dvě. Scénář je jedno klišé za druhým, a pokud měl obhajovat a vysvětlovat Havlovi amnestie, prokazuje jim spíš medvědí službu. Režie je jak z nějaké průměrné televizní inscenace.

Skrytá identita (2006)

Nicholson je skvělý jako vždy, Di Caprio jakbysmet, ten křivák se Mattu Damonovi povedl, Mark Wahlberg cedí výborné hlášky, Martin Sheen a Alec Baldwin hrají na malém malém prostoru velké role. Pro mě je velkým objevem Vera Farmiga, nejen že se v téhle první herecké lize rozhodně neztrácí, ale je i neuvěřitelně krásná a charismatická. No a celé to režíruje "Marty" Scorsese.. Až když jsem ten film viděl podruhé, docenil jsem jak rafinovaně je to natočený a promyšlený. Všechny charaktery mají výborně propracovanou psychologii a motivace. Atmosféra by se dala krájet, a dojde i na Scorseseho hrátky s mlhou a stíny :) Možná to byl kalkul, že Scorsesemu dali Oskara zrovna za tenhle film (rozhodně natočil i lepší kousky), ale i tak je Departed jeden z nejlepších Scorseseho filmů z poslední doby.