• Romantický

Vyměněná (2018) odpad!

Uz po prvej minute som mal dejavu a potom som zistil ze presne rovnaky film ako cez kopirak (iba co sa tyka scenara) som uz predcasom videl (https://www.csfd.cz/film/822211-rekni-to-nahlas/) s tym rozdielom ze tato spanielska verzia bol uplny brak. Vobec sa mi to nepacilo a na taliansku verziu to ani zdaleka nesiaha. Ten hercky vykon postav bol uplne katastrofalny... takze odporucam kazdemu ani nestracajte cas pozeranim a rovno siahnite po spominanej talianskej verzii ktora bola vyborne podana a vtipna (4z5*).

Pod kupolí (2013) (seriál)

Typovo velmi podobny serial ako Lost, takze ak ste mali radi Lost tak zrejme sa Vam bude pacit aj tento serial. Avsak na rozdiel od Lost-u stratil premna dost rychlo naboj... z velmi zaujimaveho napadu a dobrej 1.serie sa to prehuplo do nie velmi vydarenej 2. a 3. serie v ktorych sa celkom normalny serial premenil na zverstvo.

Mentalista (2008) (seriál)

Mne osobne sa tento serial velmi pacil a medzi krimi serialmi ho radim k mojim najoblubenejsim ako su NCIS, Castle ci White Collar. Prve serie boli take rozjazdove a clovek sa oboznamoval a bavil na tomto novom druhu krimi serialu. Neskor sa to zacalo kvalitne zamotavat a priostrovat. Samozrejme vsetko to vyvrcholilo v 6.serii a tam niekde by uz obycajny divak cakal koniec, avsak velmi dobre preniesli tento serial k na scenu FBI a mal som pocit, ze bude tento serial vo velmi dobrom deji pokracovat 7.seriou vyssie pri ktorej sa sledovanost v USA opat pozdvihla. Zial prisiel koniec a jedine co sa da tomuto serialu vytknut resp. mne to velmi nesedel v zaverecnej serii hlavnych postav, vobec mi tato "milostna" poloha nesedela k ich postavam a popravde povedane ako to zahrali bolo na velmi slabej urovni. Ale inac nemam ziadne vyhrady.

Grandhotel Budapešť (2014)

Nechapem ktora chora mysel chcela dat tomuto filmu Oscara... co sa tyka pribehu a jeho podania neviem najst ziadne pozitivne momenty. Film nicim nezaujal a neoslovil, skoda ze som ho dopozeral do konca = nezmyselne straveny cas.

Horná Dolná (2015) (seriál)

Zatial: 1.cast *** 2.cast *** 3.cast ***** 4.cast

Sněhurka (2012)

Netradicne podanie klasickej rozpravky sa da odpustit, ale to cudne prostredie do ktoreho to bolo zasadene kazi celkovy dojem, ktore nezachranili ani perfektne kostymy (jedna hviezdicka). Slusne herecke vykony (druha hviezdicka).

Cesta do zatracení (2002)

Z mojho pohladu dost preceneny film... nedostatocna a sucha dejova linia, filmu chyba ten spravny naboj a je bez akejkolvek stipky napatia. Vznikla z toho melancholicka a nudna mafianska rozpravka.

Nebezpečná metoda (2011)

Psychoanalyticky blud, pre ktory bude mat pochopenie iba mala specificka skupina ludi (z daneho oboru). Cely film je vyskladany s kuskov myslienok a dialogov, o ktorych sa len tazko da povedat ze tvoria akysi dej. Vacsinu filmu som mal len pocit, ze mi niekto nahlas predcitava knihu a nic na tom nezmenilo ani vyborne herecke obsadenie.

Sin City - město hříchu (2005)

Zrejme som videl aj horsie filmy, ale odporna pachut po zhliadnuti filmu ho umna radi medzi to najhorsie. Nezmyselny koncept a cela myslienka filmu, ktory umna nenasiel pochopenie. Film sa tiez minul svojej kategorii... mal by byt oznaceny ako sci-fi, sci-fi a sci-fi. Jedina hviezdicka za herecke vykony a obsadenie.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Cely film som rozmyslal koho mi Kristen pripomina svojim hereckym prejavom. Pri zaverecnych scenach filmu mi to doslo - Zooey Deschanel (pripomenulo mi to jej ucinkovanie v 500 dni se Summer). Sceneristicky velmi dobre spracovany film. A to je asi tak vsetko co ma na tomto filme zaujalo. Z mojej strany dost precenovany film vzhladom k dejovej linii a tomu ze je to taky mix nicoho resp. mix roznych zanrov.