Lucie, postrach ulice (1983)

Lucie (Žaneta Fuchsová) je šestiletá holčička, která má jít za pár dní poprvé do školy. Poslední dny prázdnin si však příliš neužívá, protože její nejlepší kamarádky jsou ještě na dovolené. Proto Lucie dolézá za starší partou vedenou Osvaldem (Michael Hofbauer). Ten vezme Lucii do party jen pod podmínkou, že Lucie něco užitečného ukradne. Lucie se tak vydává do obchoďáku něco ukrást a vybere si balíček formely. To ještě netuší, že v krabičce se ukrývá kouzelná plastelýna a dvojice modré a zelené formelíny ožívá...Dnes již kultovní dětská komedie o dvou formelácích, řekl bych že trošičku zábavnější než podobné Chobotničky z 2. patra, ve kterém si rovněž zahrála Žaneta. Nejlepší na tom všem jsou ovšem hlasy formeláků, kterým je propůjčila paní Bohdalová s panem Dvořákem. 60%

Krásno (2014)

Adam (Ondřej Sokol) a Michal (Martin Finger) se vracejí do svého rodného města Šumperku, aby zde Michal navštívil umírajícího otce, se kterým ale nemá vůbec dobré vztahy. Obviňuje jej totiž ze smrtisvé maminky a když Michalův otec zemře, přesunou se obvinění k jeho nevlastní matce...Nuda a šeď, kterou jsem od Ondry Sokola nečekal. Děkoval jsem si, že jsem na to nevyrazil do kina. Příběh je celkově o ničem a divák čeká celou hodinu, než se to všechno někam pohne. Dvouhodinová stopáž filmu také dost uškodila a tak je obrovské zklamání na světě. 20%

Frajeři ve Vegas (2013)

Billy (Michael Douglas), Paddy (Robert De Niro), Archie (Morgan Freeman) a Sam (Kevin Kline) jsou kamarádi od dětství. Na stará kolena se rozhodne Billy oženit se svou o dost mladší partnerkou. Archie a Sam Billyho přemluví, aby tento významný krok jeli zapít do Las Vegas. Horší bude přemluvit Paddyho, který s Billym nemluví, protože nepřijel na pohřeb Paddyho ženy. Nakonec ale Paddyho přesvědčí, i když od samotného počátku do Billyho pořádně ryje. Ve Vegas náhodou navštíví představení zpěvačky Diany (Mary Steenburgen) do které se Paddy zamiluje. Diana má ale zájem o Billyho a tak se staří kamarádi opět pohádají. Je jen na nich, zda dokážou vzájemné vztahy urovnat...Sentimentální setkání špičkových herců ve městě hříchů. I když se jedná o komedii, je to celé natočené navážno a příliš se nezasmějete. Příběh ale přesto plyne svižně a je radost, dívat se na tuto enklávu pánů herců. Celkově je ale příběh velmi jednoduchý a film toho moc nesděluje. Když sečtu pro a proti, výjde mi z toho lehce nadprůměrný film. 60%

Úder otevřenou dlaní (1983)

Tung Fang Su obchází se svou ženou a dcerou vesnice a snaží se vydělat peníze na jídlo krátkým představením bojových umění. V jedné vesnici se však nesetkají s přívětivým chováním. Místní mistr školy kung-fu se chce s Tungem utkat, aby zjistil, kdo je lepší bojovník. Tung v soboji schválně prohraje, aby mistra neurazil a v klidu s rodinou odchází. Nadále se Tung živí jako prodejce cigaret a vzápětí je mu nabídnuta dobře placená práce, kterou mu nabídne sám policejní náčelník. Tung ale odmítne, čímž si udělá nepřátele. Tung má ale štěstí, protože náhodou potká přítele svého učitele, který Tunga i s rodinou nastěhuje do svého domu, kde je učí styl smrtící dlaně. Tung se učí velmi pečlivě a v té době do Číny přicestuje obávaný ruský bojovník Datlov, který hledá konfrontaci s nejlepšími mistry. Mezi ně patří také Tung...V rámci žánru velmi kvalitně odvedená práce, bez zbytečných komických scén alá Jackie Chan. Film má i zápletku, což se v těchto mlátičkách často nevidí. Dokonce jsem se i vcítil do postav a některé si oblíbil. Škoda asi jen hlavního záporáka Datlova, mohl to být jiný borec. Ale jinak panuje s tímto málo známým snímkem překvapivá spokojenost. 60%

Carrie (2013)

Carrie Whiteová (Chloë Grace Moretz) je zakřiknutá středoškolačka, žijící se svou matkou Margaret (Julianne Moore), která je fanatickou křesťankou a Carrie trestá za každou neposlušnost. Když dostane Carrie ve školní sprše první menstruaci, udělají si z ní spolužačky legraci a zahážou nebohou Carrie tampóny. Celou situaci navíc natočí dívka jménem Chris (Portia Doubleday) na mobil a celé video zveřejní na internetu. Carrie je celé škole pro smích a dívky jsou za tuto záležitost potrestány. Chris se však trestu vzepře a tak je jí zakázán přístup na školní ples, na který se všechny dívky těší. Jedna ze spolužaček Sue (Gabriella Wilde) se stále cítí vůči Carrie provinile a tak přemluví svého přítele Tommyho (Ansel Elgort), aby místo ní, vzal na ples Carrie. Ta si myslí, že se jedná o další žert a tak odmítá s Tommym na ples jít. Tommy však Carrie přemluví, to ovšem netuší, že Carrie ovládá zvláštní telekinetické schopnosti...Velmi zdařilý remake s dobrými hereckými výkony. Novodobá Carrie mě překvapila, hlavně slečna Moretzová dokázala, že je připravená na velké role. Také samotný film je věrnější knižní předloze mistra Kinga a tak jsem s tímto filmem velmi spokojen. Bohužel už ale nenabízí nic moc nového. 60%

Zpátky do ringu (2013)

Dva boxeři z Pittsburghu, Sharp (Sylvester Stallone) a McDonnen (Robert De Niro) jsou odvěcí rivalové. V 80.letech proti sobě boxovali dvakrát a z těchto nejsledovanějších boxerských utkání vzešel jako vítěz každý jednou. Od těchto zápasů už uplynulo 30.let, když Sharpa kontaktuje syn jejich bývalého promotéra Dante Jr. (Kevin Hart) a nabídne mu velké peníze za natočení pár úderů pro videohru společně s McDonnenem. Jakmile se však při natáčení společně potkají, začnou se vzájemně okamžitě urážet a napadat. Jejich potyčku natočí jeden ze členů štábu a jakmile dá video na internet, má během chvilky přes milión shlédnutí. Dante nabídne oboum boxerům velké peníze za to, když se proti sobě znovu postaví v ringu a po krátkém naléhání oba souhlasí. O utkání dvou důchodců však není velký zájem a tak oba musí pomoci s propagací. U práce se však vždy dostanou vzájemně do křížku, což zvedá jejich popularitu na internetu. Sharp i McDonnen jsou ovšem totálně z formy a tak musí svá stará těla opět dostat do kondice...Příjemná podívaná na dva výborné stárnoucí herce. Italský hřebec vs. Zuřící býk. No když se z toho neudělala šaškárna, tak pročby to nemuselo fungovat? Oba boxují v rámci možností, což je fajn. Do toho přidáme perverzního trenéra na vozíku, stále krásnou a nestárnoucí Kim Basinger a pár urážlivých vtipů Slye a DeNira. Výsledkem je příjemná, úsměvná sportovní komedie se sentimentálním zápasem nakonec. Prostě hodně v pohodě. 60%

Paranormal Activity: Prokletí (2014)

Jesse (Andrew Jacobs) a jeho kamarád uslyší u sousedky o patro níž podivné zvuky. Větrací šachtou pošlou na průzkum zapnutou kameru, která natočí podivný rituál. O pár dní později je sousedka zavražděna jejich kamarádem, který ovšem policii unikne. Oba kamarádi naruší policejní vyšetřování a do bytu, kde se stala vražda se vloupají. Zde se Jessemu stane něco zvláštního. Má na ruce podivné škrábance a poté začne oplývat neuvěřitelnou silou. Je jasné, že jej něco temného ovládá, čehož si všimne nejen on ale také jeho okolí. Jesse se snaží démona ze svého těla vyhnat, ten je ale mnohem silnější a kolem Jesseho se začnou dít hrůzné věci....Ono to funguje spíše jako parodie, než horor. Má to spoustu podivných nelogických scén u kterých jsem jen kroutil hlavou, kam až to tvůrci můžou zajít a jak zhovadilost to zase vymysleli. Celkově to ale zase tak špatně nepůsobí, ale kdybych toto viděl v kině, asi bych to plátno celé poplival. Herci jsou navíc hrůzostrašnější než samotný film. Distributoři by se už měli vzpamatovat a uvádět do biografů pořádné filmy. 40%

Pojedeme k moři (2014)

11-letý Tomáš (Petr Šimčák) se chce stát režisérem a k narozeninám dostane kameru. Se svým nejlepším kamarádem Harisem (Jan Maršál) se rozhodnou natočil jejich první film. Bude natáčet svou rodinu při běžných věcech a pak chce vše sestříhat. Kamera ovšem odhalí nečekané věci. Když ji doma ukryje zatímco je ve škole zjistí, že jeho tatínek, který pracuje doma, odjíždí každé úterý a čtvrtek neznámo kam a navíc se před Tomášem vymlouvá. Tomáš s Harisem brzy zjistí, že má jeho tatínek pravděpodobně milenku...Taková milá, opravdová, upřímná rodinná komedie, které ovšem nechybí napětí a zajímavá zápletka. Herci jsou vybráni velmi pečlivě a nutno říct, že Jirka Mádl je opravdu poctiví filmař, který toho ještě dokáže hodně. Hodnotím tedy trošku s rezervou, protože až taková pecka to není. Jirka nám ale ještě ukáže. 60%

Vše je ztraceno (2013)

Zkušený mořeplavec (Robert Redford) je jednoho dne postaven před velkou zkoušku. Do jeho jachty narazí plovoucí kontejner a způsobí jeho lodi vážné škody. Musí se rychle rozhodnout co udělá, než se jeho loď potopí. K dispozici má záchranný člun i dostatek zásob, jenže jej zastihnou mohutné bouře. Otázkou je, zda vydrží naživu dřív než příjde záchrana...Zajímavý snímek o jednom zoufalém muži, který se snaží udělat vše proto, aby přežil na otevřeném moři, kde je úplně sám. Já filmy, kde hraje jeden herec moc nemám rád. Ve filmu se ani moc nemluví a chybí zde i přírodní krásy, takže nic moc na koukaní to vlastně není. Je třeba ale postavu obdivovat, protože se vše ve filmu jeví velmi reálně a Redford se drží zuby nehty, aby přežil. Konec mě trošičku překvapil a proto sem jednu hvězdu přidal. 55%