Americký ninja 3 (1989)

Sean Davidson (David Bradley), který se jako malý kluk učil umění ninji, přijíždí do Karibiku kde se má konat mezinárodní turnaj v bojovém umění. Na letišti potkává Curtise Jaksona (Steve James), který také přijel na turnaj. Sean však tuší, že zde na ostrově něco neklape. Od prvního dne jej někdo pronásleduje a dokonce ho i jeho přátelé napadnou ninjové. Sean se rovněž domnívá, že jeho mistra unesli a drží v laboratořích, kde vyrábějí drogy. Sean se tam vydává, ale je dopaden. Terorista zvaný Kobra, z něj chce pomocí drog udělat nezničitelného ninju, který bude jednat na jeho příkazy, ale Sean se nevzdává a s pomocí přátel a Curtise se pokusí celou organizaci zničit...Jako malý jsem první dva díly zbožnoval a tomuto třetímu kousku jsem nijak nevěnoval pozornost, tak jsem si jej konečně pustil teď. Musím říct, že je to opravdu hrozné a těm dvěma dílům s Dudikoffem nesahá ani po kotníky. Tu jednu hvězdu dávám za Stevea Jamese, který mě svým vystupováním alespoň pobavil. David Bradley je bohužel slabý, stejně jako scénář a vlastně celý ten příběh. Navíc tomu chybý pořádný záporák se kterým by si to David na konci aspoň pěkně rozdal. Ale viděl už jsem horší paskvili o tom žádná. 20%

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Dva kamarádi cestují po Británii avšak jednoho večera zabloudí v mokřinách, kde je napadne vlkodlak. Jeden z nich zemře a druhý skončí s vážnými zraněními v nemocnici v Londýně. Tam se seznámí s ošetřující sestřičkou a po propuštění si spolu oba začnou vášnivý románek. To ovšem ani jeden z nich netuší, že se poraněný mladík začne za úplňku měnit ve vlkodlaka a že začne toužit po krvi...Velké zklamání byl pro mě tento vělehlasný film o vlkodlakovi. Efekty sice nebyli vůbec špatné, jenže příběh strašně průhledný a nudný. Pořádná akce začala až po hodině filmu a když už vypukla, film pomalu končil. Nejvíc mě štvalo když hlavního hrdinu navštěvovali jeho mrtvé oběti a rozmlouvali mu, aby si sám sáhl na život. Bože, kdo píše ty scénáře, to je fakt horor :) 40%

Americký zločin (2007)

Indiana, 1965. Kočovná rodina Likensových, nechá své dvě dcery na pár měsíců u paní Baniszewskiové (Catherine Keener), která se nabídla, že obě dcerky na pár měsíců pohlídá, než se rodiče vrátí ze své cesty. Z pečovatelky, která střádá každý dolar, aby uživila nejen sebe a dvě dívky které má hlídat, ale i svých šest dětí, se vyklube necitlivá žena, která začne fyzicky týrat starší dceru Likenských, Sylvii (Ellen Page)...Silný příběh podle skutečných událostí chvilku nudí a chvilku zase šokuje. Vše co si musela patnáctiletá Silvie prožít je až dechberoucí. Film určitě stojí za ten čas. 60%

Amityville 2: Posedlost (1982)

Rodina Montelliových se stěhuje do nového domu, který si vysnili. Bohužel netuší, že je dům posedlý zlými silami, které našeptávají nejstaršímu synovi, aby celou rodinu vyvraždil...Tak já byl po shlédnutí celkem zklamaný. Po úspěchu jedničky se tvůrci pustili do dalších dílů. Druhý díl postrádá nový nápad, čím by diváka zaujal a i když je film ze začátku 80. let, mohli být i masky kvalitnější. 45%

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Octavio (Gael García Bernal) miluje ženu svého bratra, který ji neustále jen ponižuje a bije a tak se rozhodne nasadit svého psa do nelegálních psích zápasů, aby vydělal dost peněz na to, aby mohl se svou láskou utéct. Valerie (Goya Toledo) konečně přesvědčí svého milence, aby se odstěhoval od své ženy. Po velké autonehodě skončí Valerie na vozíku a její přítel se teď o ní musí starat. Problém nastane, když její milovaný pes spadne do velké díry v podlaze a nikdo jej neůže dostat zpět. El Chivo (Emilio Echevarría) je muž, který ztratil svou ženu i dceru a po propuštění z vězení bydlí s několika psy a živí se jako nájemný vrah. Brzy se blíží jeho poslední kšeft...První velký počin velkého režiséra. Film zasadil do třech příběhů, kde se osudy postav navzájem prolínají. I v budoucnu se držel takovýchto depresivních filmů a udělal dobře. Jeho laťka je hodně hodně vysoko. 80%

Amulety života a smrti (2008) (TV film)

Archeolog Stanford (Scott Hylands) ukradne prastaré svitky a pátrá po čtyřech amuletech, které by měli oživit boha bouře Ba´ala. To se nakonec povede ale bůh Ba´al rozpoutá na zemi pravé peklo...A peklo sem měl i doma když sem to musel dokoukat. Přitom už jsem viděl větší sračky než toto. 25%

Anakonda (1997)

Několikačlenný štáb vyjíždí na řeku Amazonku, aby v deštných pralesích natočili dosud neprobádaný domorodý kmen. Na své cestě narazí na Paula Serona (Jon Voight), kterému se porouchala loď a tak mu nabídnou pomoc a vezmou jej na palubu. Plavba pokračuje dále v poklidu až do doby, než se vážně zraní jeden z členů posádky. Seron posádce poradí, aby pokračovali dále v plavbě, protože zná kratší trasu k lékaři. Posádka ale brzy pochopí, že Seronovi jde úplně o něco jiného. Chce ulovit a poté zpeněžit obrovskou anakondu, která loď celou cestu pronásleduje a posádku si hodlá dát k obědu...Ze všech těch filmových vodních příšer je Anakonda vcelku dobrá. Pořád lepší, než dokola koukat na obří žraloky a doufat, že se tvůrci konečně překonali a natočili slušné dílo. Anakonda není dobrý film, ale do odpadu bych jej rozhodně neházel. 55%

Anděl Páně (2005)

Blíží se Vánoce a v nebi se vše připravuje na Ježíškovy narozeniny. V tomto frmolu se pohybuje také anděl Petronel (Ivan Trojan), který však každému spíše překáží. A když pokazí i úkol svěřený samotným Bohem, je vyslán na Zemi mezi smrtelníky, aby své chyby napravil. A to tím, že musí najít hříšníka, kterému by pomohl nalézt správnou cestu. Pokud tak neučiní, bude poslán do pekla. Průvodcem na Zemi je mu čert Uriáš (Jiří Dvořák), který mu však příliš nepomáhá. A Petronel místo aby naprovoval své chyby, nevědomky začne tropit další vylomeniny...Troufám si tvrdil, že by asi tato pohádka moc dětí nepobavila, ani já nebyl bůhvíjak nadšený. Ale v pohodě sem to dokoukal, scénář ale mohl být propracovanější. 50%

Andílek (1984)

Středoškolačka Angel (Donna Wilkes) žije i přes svůj nízký věk sama. Rodiče ji opustili a ona to skrývá jak jen to jde. Na živobytí si vydělává prostitucí a protože je mladá a krásná, o zákazníky nemá nouze. Poslední dobou však policie nachází její kamarádky brutálně zavražděné a Angel se musí mít na pozoru před nebezpečným a vyšinutým maniakem...Film o vraždách prostitutek mohl být o dost lepší, nebýt debilních postav a herců. Protože ve filmu převládají ženské role, mohli tvůrci vybrat alespoň hezké herečky. Dívat se na to ale dá, ovšem pokud film vynecháte, nic se nestane. Je to spíše pro fanoušky filmů z počátku 80.let. 40%

Angst (1983)

Z vězení je po několika letech propuštěn vyšinutý muž, který byl odsouzen za vraždu. Nyní když je na svobodě se jeho myšlenky ubírají k dalším vraždám. Po několika hodinách se vloupe do zdánlivě opuštěného domu, který však obývá žena s dcerou a postiženým synem. Své oběti tedy psychopatický násilník našel. Je jen otázkou, jakým způsobem zemřou...Mě tohle šílenství nebavilo, spíše mi přivádělo nechutenství a velké nesympatie k hlavní postavě. Vlastně ke všem postavám, naštěstí jich moc nebylo. Nefandil jsem obětem a už vůbec ne psychopatovi. Ještěže to bylo tak krátké. 20%