Frekvence (2000)

Jednoho večera najde policista John Sullivan (Jim Caviezel) ve svém domě starou vysílačku, kterou před třiceti lety používal jeho otec, který byl hasičem. Když jí zkusí spustit zjistí, že díky záhadné polární záři která právě panuje, slyší na druhém konci svého otce Franka (Dennis Quiad), který právě před třiceti lety tragicky zahynul při požáru. John nechce svého otce opět ztratit a tak mu poradí jak se má z nebezpečného požáru dostat. Frank ho poslechne a tím oba spustí neuvěřitelný koloběh událostí, které navždy zasáhnou do historie...Film jsem si koupil zcela náhodně a pustil jej takřka z nezájmem. To co nastalo potom se dá těžko popsat. Takovou skrytou bombu jako je tato dnes už profláknutá Frekvence jen tak nenajdete. Nejen že je scénář perfektně propracovaný a vše do sebe skvěle zapadá, oni i herci podali skvělý výkon. Divák se přitom ani na chvíli nenudí a děj jej musí strhnout. Skloubit rodinné drama s thrillerem s prvky fantasy, tak tomu říkám trefa do černého. 85%

V moci ďábla (2005)

19-letá dívka Emily Rose (Jennifer Carpenter) odjíždí z rodného venkova na univerzitu, kde dostala stipendium. Zde ji jedné deštivé noci napadne neznámá bytost, která se jí zmocní a od onoho večera neustále napadá její tělo i duši. Jelikož léky, které jí její lékař předepsal nezabírají, rozhodne se Emily svěřit do rukou otce Moora (Tom Wilkinson). Ten odhalí, že její tělo posedlo hned šest démonů v čele se samotným Luciferem. Proto se společně s Emily rozhodnou, že podstoupí exorcismus. Ten se však nezdaří a Emily po pár dnech umírá. Otec Moore je obžalován ze zabití z nedbalosti a míří k soudu. Stát mu přiřkne úspěšnou právničku Erin Bruner (Laura Linney), která jej nechá u soudu vyprávět celý příběh mrtvé Emily Rose...Vážně mi během i dlouho po filmu běhal mráz po zádech. Děj mě pořádně pohltil a příběh původně německé studentky mi dlouho šrotoval v hlavě. Filmů, které mi vlezou pod kůži není mnoho, ale tomuto se to i díky vyníkající Jennifer Carpenter povedlo. 85%

Kmotr II (1974)

Volné pokračování Kmotra přináší dva příběhy. První ukazuje osud malého Vita Corleone (Robert De Niro), který přicestoval z Itálie do Ameriky, kde se z něj stal uznávaný mafiánský boss. Druhý příběh ukazuje součastnost rodiny Corleone, kde vládne pevnou rukou nejmladší ze synů Vita, Michael Corleone (Al Pacino)...Na tohle veledílo se dá dívat pořád dokola a nikdy se neokouká. Herecké výkony jsou brilantní a herci perfektně pasujou do svých postav. Příběh i přes svou délku nenudí, ba naopak, je to radost sledovat. Společně s prvním dílem patří druhý Kmotr k tomu nejlepšímu, co kdy bylo natočeno. 90%

Duch (1990)

Sam (Patrich Swayze) a Molly (Demi Moore) jsou dokonalí šťastný pár, který se právě nastěhoval do nového bytu. Při nočním návratu z divadla domů, jej přepadne neznámý muž, který Sama zastřelí a uteče. Sam ale zůstane na zemi jako duch a pozoruje svou milovanou Molly jak se vypořádává se ztrátou. Vše se zkomplikuje ve chvíli, kdy Sam zjistí, že jeho smrt nebyla náhoda a že za vším stojí jeho dlouholetý kamarád z práce Carl (Tony Goldwyn). Proto Sam naváže spojení se spiritističkou Odou Mae Brownovou (Whoopi Goldberg), která Sama jako jediný živí člověk slyší. A ta dostane za úkol varovat Molly před dalšími nekalými úmysly Carla...Můj nejoblíbenější romantický film a zároveň to nejlepší od Patricka Swayzeho. Velmi dobrý nápad, skvělý děj i výborní herci. Komerčnímu úspěchu se nedivím. 80%

Chlapci ze sousedství (1991)

Tre (Cuba Gooding Jr.) je problémový chlapec. Ve škole se rve a jeho matka jej už nezvládá. Proto jej pošle ke svému otci Furiousovi (Lawrence Fishburne), který jej učí disciplíně. O sedm let později se spolu se svým nejlepším kamarádem Chrisem (Regi Green) pokouší dostat na vysokou školu. Válka gangů, která ovšem panuje v jejich blízkém okolí změní jejich životy navždy...Vyníkající černošské drama, které působí hrozně realisticky. Přesně takhle to v ghettech asi skutečně chodí a na lidi kteří tam skutečně žijí musí film působit velice poučně. Škoda, že se takové filmy točí hrozně málo. 80%

Rambo: První krev (1982)

Osamělý válečný veterán John Rambo (Sylvester Stallone) je v jednom malém městečku zatčen za potulku a odpor při zatýkání. Rambo ovšem z vazby rychle uprchne a schová se v blízkých horách. Místní policisté na Ramba sami nestačí a tak je povolána armáda a policejní psi. Rambo tak vede nelítostný souboj o život proti velké přesile...Opravdová akční klasika a i dnes velký hit. Jednička není nijak přehnaná a lesní souboje s policisty jsou už několik let kultovní. 80%

Fighters (2011)

Jesse (Jesse Jane) žije po úmrtí své matky pouze s otcem a svou sestrou. Ve škole má spoustu problémů hlavně s chováním. Neustále se zaplétá do konfliktů a ředitel již neví, co s dívkou udělat, aby se zlepšila. Výchovná poradkyně ovšem řešení najde. Jesse pošle na výuku boxu, kde si má vybít svou energii a frustraci. Trenér však v Jasse najde skrytý talent a připravuje ji na její první velký zápas...Toť stručný komentář k velkému pornohitu společnosti Digital Playground. Ve filmu hrají ty největší hvězdy současného pornoprůmyslu, do toho přidejme docela dobrý děj, vymakané scény a nikomu nebude vadit skoro tříhodinová stopáž. DP začínám fandit, protože nevidět jejich filmy je hřích. 80%

21 gramů (2003)

Paul Rivers (Sean Penn) žijící se svou přítelkyní, čeká na transplantaci srdce. Christina Peck (Naomi Watts) má dvě krásné dcery a manžela a žijí šťastný a pokojený život. Jack Jordan (Benicio Del Toro) je bývalý trestanec, který odevzdal svůj život Bohu. Osudy těchto lidí se změní ve chvíli, když do jejich životů zasáhne tragická nehoda...Prozatím to nejlepší co Alejandro natočil. Krásný propletec osudů několika lidí, který zůstane mezi nejsilnějšími filmovými zažitky, jaké jsem kdy mohl vidět. Klobouk dolů. 90%

Město bohů (2002)

Město bohů je nejchudší a také nejnebezpečnější slum Rio De Janeira. Zde žije také chlapec přezdívaný Raketa (Alexandre Rodrigues), který prožívá mnohdy smrtelná nebezpečí v nářučí ozbrojených gangů, které vládnou ulicím...Opravdu drsný a pravdivý je příběh z míst, kde by člověk ani psa nevyhnal. Pro každého diváka povinnost! 90%

Halloween (1978)

Malé městečko Haddonfield zažije na Halloween strašlivou událost. Šestiletý Michael Myers zde bez důvodu ubodá svou starší sestru. Po patnácti letech strávených v psychiatrické léčebně Michael utíká a míří zpět do Haddonfieldu. V patách mu je jeho doktor Loomis (Donald Pleasence), který očekává, že zde Michael rozpoutá krvavé peklo...Carpenter a jeho klenot za pár babek. Co jiného říct k tomuto dnes již kultovnímu hororu, který proslavil Jamie Lee Curtis a rozjel parádní sérii s jednou z nejslavnějších hororových postav - Michaelem Mayersem. 80%