Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Trpasličí království Erebor je napadeno obrovským drakem, který přináší pouze smrt a zkázu. Velká horda trpaslíků tak musí nuceně opustit svůj domov. Hobita Bilba (Martin Freeman) navštíví v jeho domově mocný čaroděj Gandalf (Ian McKellen) společně s dalšími třinácti trpaslíky, kteří Bilba přesvědčí, že právě on je důležitou součástí v jejich výpravě, která má trpaslíkům přinést zpět jejich ztracený domov. Na cestě narazí na spostu překážek, která jim mohou přinést brzkou smrt...Jeden z nejočekávanějších filmů roku mírně zklamal. Výprava, herci i hudba, to vše je výborné. Peter Jackson opravdu ví jak na to. Maličko mě ovšem zklamal rozsáhlý děj a zbytečně moc postav, které ve filmu být nemuseli. 70%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Trpasličí parta vedená čarodějem Gandalfem (Ian McKellen) a hobitem Bilbem (Martin Freeman) pokračuje nadále k Osamělé hoře. Cestou se musí vypořádat s armádou skřetů, s krvelačnými pavouky, mocnými elfy a nakonec se samotným hrůzostrašným drakem Šmakem...Druhý díl Hobita se po seznamovací jedničce pořádně rozjíždí a pokračování už nabídne to, co možná v prvním Hobitovi chybělo. Akční scény jsou sice občas přitažené za vlasy, ale vždyť je to fantasy, tak co by ne. 75%

Hodný chlapec (2004) (TV film)

Dobře fungující rodina se dvěma dospívajícími dětmi se musí čelem postavit k největšímu problému jejich života. Z nešťastné lásky se stává jejich 17-letý syn vrahem a putuje za mříže. Oba rodiče teď zažívají opravdové peklo a vyrovnat se s tímto faktem je pro ně největší životní zkouškou... Herecké výkony hlavních hrdinů daleko přesahují obyčejný televizní film. Scénář už je ovšem horší a tak se Hodný chlapec nedostane ze škatulky lehce zapomenuté snímky. 45%

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Sentenza (Lee Van Cleef) je nájemný pistolník, který hledá muže, který ukradl a někde ukryl 200 tisíc dolarů. Mezitím se dva desperáti Tuco (Eli Wallach) a Blondie (Clint Eastwood) snaží vzájemně zabít. Když už se zdá, že Tuco nechá Blondieho umřít na poušti projede kolem nich dostavník v němž Tuco objeví muže, který mu prozradí, že na jednom hřbitově ukryl ony ukradené peníze. Bohužel pro Tuca, přesně v kterém hrobě ony peníze zakopal řekne pouze Blondiemu a vzápětí zemře. Tuco se tak musí s Blondiem spřátelit, aby peníze našel. V patách jim je ale bezcitný Sentenza a tak kdo nakonec dostane ukryté peníze rozhodne až vzájemný souboj...Bezpochyby jeden z nejlepších westernů všech dob. Pro mě ale bohužel příliš zdlouhavý a natahovaný. Herci jsou vybrání brilatně, hudba zklasičtěla, ale ta délka snímku už nikdy nebude kratší. Já osobně mám raději Eastwooda v jeho jiných, kratších a také velmi dobrých westernech. 65%

Hogo fogo Homolka (1970)

Homolkovi si v zbrusu novém voze vyjedou na venkov, rozloučit se s umírajícím pradědou. Na místě zjišťují, že děda není zase tak nemocný jak se píše v dopise a jsou naštvaní kvůli takové návštěvy. Zbytečné hádky se přiostřují a děda pořád nikde...Abych řekl pravdu, žádný zázrak se nekonal. Poprvé jsem viděl druhý díl Homolků až dnes a vůbec nechápu tak vysoké hodnocení. Zasmál jsem se jen jednou a to když dědek napodoboval kozu. Přístě si zkusím pustit nejdříve první díl. Slabota. 35%

Home Wrecker 2 (2012)

Kamarádi, kteří spolu žijí v jednom velkém domě, musí překousnout rozchody se svými přítelkyněmi. Náladu jim spraví sympatické ženské návštěvy....Slečny Steele a Kross opět potvrdili extratřídu a druhý díl tohoto pornáče s kapkou děje pozvedly o třídu výš než první díl. Jde vidět, že se bez nich režisér Robby D. neobejde. 60%

Hon (2012)

Lucas (Mads Mikkelsen) je učitelem v mateřské školce, začíná si nový románek s kolegyní z práce, má spoustu přátel a spokojený život. Děti ho mají rády, obzvlášť Klárka (Annika Wedderkopp), která si jednoho dne vymyslí nevinnou ale velmi hloupou historku, že jí Lucas sexuálně obtěžoval. Od tohoto dne se z Lucasova života stává peklo, dostane výpověď v práci, všichni jím opovrhují a navíc na něj fyzicky útočí jeho vlastní kamarádi. Jediný kdo mu věří, je jeho syn Marcus (Lasse Fogelstrøm)...Velmi vysoké hodnocení může za to, že mě film trochu zklamal. Připouštím, že herecké výkony jsou skvělé a děj je strhující, já ale čekal více napětí, zvratů a možná i nějaké to šokující odhalení. Toho se mi nedostalo a tak nemůžu hodnotit lépe. 60%

Hon na čarodějnice (2011)

Křižáci Behman (Nicholas Cage) a Felson (Ron Pelrman) jsou desertéři, kteří se vracejí zpět domů do krajů, které jsou zcela zdecimované morem. Na cestě jsou zatčeni církevními hodnostáři. Ti drží v zajetí také dívku, která je obviněna z čarodějnictví a která údajně může za celou morovou nákazu. Behman a Felson proto dostanou těžký úkol. Mají dívku dopravit do kláštera, kde se má dívka podrobit starému ritálu. Cesta však bude plná nástrah a nebezpečí...Prvních 20 minut je opravdu hrozných. Cage s Felsonem zde působí coby křižáci opravdu komicky a já si říkal do jakého průseru se to Nicky zase namočil. Pak ale pointa otočí o 180 stupňů a já se začal náramně bavit. Atmosféra opravdu hustá a napětí mě drželo přikovaného v křesle. Čarodějnice je vážně skvělá i když se občas tváří spíše jako anděl. Sečteno podtrženo, velmi milé překvapení s dobrými efekty. 70%

Hooligans (2005)

Matta (Elijah Wood) právě neprávem vyhodili z Harvardu a tak se vydává do Londýna za svou sestrou. Ta žije se svým manželem, jehož bratr Pete (Charlie Hunnam) je členem party fotbalových chuligánů West Hamu United. Ten také veme poprvé Matta na fotbal. Matt se navíc hned po zápase dostane do křížku s fanoušky hostí a Pete mu s kamarády pomohou. Matt se tak dostane mezi pravé anglické chuligány a je jen otázkou času, kdy mu a Peteovi půjde o život...Filmy z prostředí fotbalových hooligans jsou pro diváky jistě atraktivní. Mě ale zase tak nepřipadalo bombovní, dívat se celý film na rvačky, které se těm pravým bitkám mezi skutečnými hooligans příliš nepodobají. Navíc mi Elijah Wood jako rváč nepřišel a do role mi nezapadl. Chvíli se mlátí jako holka a za minutu je z něj rváč? To asi ne. Ale film jako celek drží sympatickou laťku a tak se u filmu člověk prostě pobaví. 60%

Horem pádem (2004)

Dva převaděči zapomenou ve svém náklaďáků malé dítě, které posléze prodají ženě, která nemůže mít dítě. Její manžel Franta (Jiří Macháček) je proti, protože je v podmínce za fotbalové násilnosti. Do toho se vloží Hanka (Ingrid Timková), která pomáhá uprchlíkům a hledá ztracené dítě...Malí výčet několika událostí a osudů rodin, přátel ale také kriminálníků a zlodějů v parádním režisérském provedení Jana Hřebejka.65%