Pí a jeho život (2012)

Pí (Suraj Sharma) žije v Indii, kde jeho otec provozuje zoologickou zahradu. Jednoho dne se rozhodne, že v Indii už obchod nemá budoucnost a rozhodne se vzít celou rodinu do Kanady, kde zoo opět rozjedou a kde vydělají mnohem více peněz. Do Kanady se tedy přepravují lodí, společně se všemi zvířaty. Jedné noci příjde obrovské bouře a loď se začne potápět. Celá Pího rodina zahyne a jediný kdo si život zachrání je Pí. Na malé záchranné lodi je pouze on, zebra, opice, hyena a bengálský tygr. Po několika dnech žije pouze on a tygr a Pí se musí mít neustále na pozoru, aby jej vyhladovělý tygr nesežral. Pí však vymyslí plán jak tygra zkrotit a musí doufat v co nejrychlejší záchranu...Ohromný výlet plný nádherných filmových záběrů a momentů, ze kterých se vám zatají dech. Vidět to v kině asi bych na hodnocení přidal, doma už to tak silný zážitek nebyl. Navíc škoda první hodiny, která mi až tak zajímavá nepřišla. 60%

Ladíme! (2012)

Beca (Anna Kendrick) právě nastupuje na univerzitu a chystá se distancovat od svého okolí. Na pokoji si ve volných chvílích mixuje hudbu a touží se stát dýdžejkou v Los Angeles. Od toho ji odrazuje její otec, který po ní chce, aby se ve škole někam zařadila. Přidá se tedy mezi holčičí pěveckou skupinu, která se každoročně utkává se svými chlapeckými soky v celostátní univerzitní pěvecké soutěži, ve které se zpívají coververze slavných hitů...Atd atd,škola ve kterém každý nagelovaný šampón zpívá, holky které jsou namalované 24 hodin denně a film je určen pro věkovou hranici 12-16 let. Nikoho jiného by toto asi nemělo moc oslovit, snad kromě fanoušků Justina Biebera. I když pár komických situací se ve filmu najde, nemá to daleko k Hannah Montaně. Snad se sympatická Anna Kendrick nezaškatulkuje mezi tyhlety děti. 40%

ID:A (2011)

Aliena (Tura Novotny) se probudí v řece kdesi ve Francii. Nic si nepamatuje a u sebe má tašku, ve které jsou 2 milióny euro. Ubytuje se v jediném hotelu v městečku, které je poblíž a přemýšlí co dál. Brzy zjistí, že jí hledají dva muži, kteří by ji ihned zabili a protože rozumí dánsky odjíždí do Kodaně. Zde jí poznává spousta lidí a Aliena zjistí, že je manželkou uznávaného umělce a zpěváka Justa Orra (Flemming Enevold). Aliena je zde však ve velkém nebezpečí, navíc zmizel její bratr, který byl členem extrémistické organizace...Dánové točí thrillery velmi syrově a tak jsem byl na film zvědav. Zde je sice trošku přidána romantika a druhá polovina filmu je skoro celá flashback, ale mě to nevadilo. Alienin příběh mě zaujal, takže jsem se skoro vůbec nenudil. Příjemná oddychovka. 60%

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

V Pittsburghu je zatčen muž, bývalý armádní odstřelovač, který bezdůvodně postřílel šest nevinných lidí. Při výslechu nevypovídá, pouze si vyžádá přítomnost bývalého armádní kolegy Jacka Reachara (Tom Cruise). Ten se přijede přesvědčit, že dostane ten nejvyšší trest, protože v armádě už měl podobný průšvih. Případu se ujme obhájkyně, která je přesvědčená, že případ prohraje, jen se chce vyhnout trestu smrti pro svého klienta. Reachera mezitím sledují neznámý muži. To jej přivede na stopu, která odhaluje jedno velké spiknutí...Jack Reacher pravděpodobně není snímek určený pro široké masy lidí. Milovníci špionáže a konspirací si však na své přjdou. Pokud ale čekáte nějakou nonstop akci, výbuchy a neustálé přestřelky, tak sáhnete vedle. Kinohit z toho jistě nebude, ale dívat se na to dá. 55%

Rodičovský manuál (2012)

Phil Simmons (Tom Everett Scott) si nechal patentovat svůj vynález na chytrý dům a zanedlouho má dostat cenu za objev roku. Musí však odjet z města a svou krásnou ženu Alici (Marisa Tomei) by chtěl vzít s sebou. Problémem je, že jim nikdo nemůže pohlídat jejich tři malé děti, které jsou navíc na své rodiče fixované. Nezbývá než po dlouhých letech zavolat Aliciním rodičům Artiemu (Billy Crystal) a Dianě (Bette Midler). Jejich příjezd děti moc nevítají, ale když rodiče skutečně odjedou, začne jedna velká rodinná katastrofa...Příjemná oddychovka s pár legračními momenty a snahou diváka dojmout k slzám. Moc se to sice nevede, ale i tak je tento film příjemnou pohodovou záležitostí. 60%

Interstate 60 (2002)

Neal Oliver (James Marsden) má právě dvaadvacáté narozeniny a ze všeho nejvíc si přeje znát odpovědi na své otázky. Místo toho dostane od svého tatíčka nablískaného bavoráka a přihlášku na konkurs do prestižní právnické agentury. V tento den se mu však stane něco moc zvláštního. V nemocnici kam je odvezen kvůli podivné nehodě potká zvláštního chlapíka, který mu dá úkol. Musí doručit balíček, který nesmí otevřít, do města které ani neexistuje a jet po silnici, která ani není na mapě. Vše se mu to zdá velmi bláznivé, až do chvíle, kdy silnici skutečně objeví a na ní spoustu zvláštních dobrodružství...Krásná pohádková road movie s parádním příběhem a neskutečnými příhodami hlavního hrdiny. Musím se přiznat, že když sem film viděl poprvé byl jsem jím zcela okouzlen. Ve filmu se navíc objevují opravdu neskutečné herecké persóny a tak nezbývá než se pohodlně usadit a kochat se tímto nádherným příběhem. 75%

Dospívání po americku (1993)

Caroline (Ellen Barkin) se svým synem Tobym (Leonardo DiCaprio) utekla od svého manžela a míří do Salt Lake City, kde chce zbohatnout těžbou uranu. To se jí ale nedaří, stejně jako další vztah a tak odjíždí se synem prvním autobusem do Seattlu. Zde se usadí a najde si nového partnera Dwighta (Robert De Niro), který si jí i Tobyho nastěhuje k sobě domů, do zapadlé vesnice plné ztroskotanců, kde žije se svými třemi dětmi. Toby se s Dwightem nesnáší od první chvíle, to ale nezabrání jeho matce, aby si Dwighta vzala za muže. Dwight se snaží z Tobyho vychovat tvrďáka a dává mu denně úkoly, které musí Toby vyplnit. Vzájemná nevraživost, vulgarita a šikana ze strany otčíma, který navíc velmi pije, vyústí v dramatický konec...Vyníkající výkon dvojice De Niro-DiCaprio vede celý film. De Niro zahrál alkoholika a prudiče velmi dobře a vlastně mě tím neustále bavil. DiCaprio coby slušňák měnící se na drsňáka taky vyčníval a jeho role mu pravděpodobně zajistila slibnou budoucnost, protože co si budem povídat, Critters 3 kde Leo začínal to rozhodně být nemohli. 75%

Malý velký muž (1970)

Jack Crabb (Dustin Hoffman) byl malý kluk, když celou jeho rodinu přepadli indiáni a přežil pouze on a jeho sestra. Pomocnou ruku osamoceným dětem nabídl kmen Čejenů, ale zatímco Jackova sestra z indiánské vesnice uteče, Jack se stane plnohodnotným indiánem. Jackovi cesty dále vedou mezi bílé, kteří z něj chtějí mít křesťana. To ale Jack odmítne a tak se dále stává pistolníkem, obchodníkem, nechá se najmout do armády a nakonec se ožení s indiánkou, která mu porodí syna. Jack ale nikdy v životě neměl opravdového nepřítele, tím se ale stává generál Castro (Richard Mulligan), který bez milosti se svým vojskem plení všechny indiánské vesnice a až příjde řada taky na Jackovu indiánskou rodinu, Jack myslí poprvé v životě na pomstu...Nemám moc rád Dustina Hoffmana, ale tady byl parádní, ostatně jako všechny ostatní postavy, které nadmíru dobře zahráli všichni zůčastnění herci. Film má nejen parádní příběh, ale hrozně se mi líbilo jak děj vracel postavy zpět do filmu. V dnešní době už se takové klenoty moc netočí. 75%

Evoluce (2001)

Doprostřed arizonské pouště spadne meteorit, který vyhloubí obrovský kráter, ve kterém se jeví známky života. Jako první jej začnou skoumat vysokoškolští učitelé Ira (David Duchovny) a Harry (Orlando Jones), kteří zjistí, že se vzorky, které odebrali neuvěřitelně rychle množí a rostou do podoby mimozemských tvorů, které začínají ohrožovat obyvatele. Armáda chce tyto tvory co nejrychleji zničit výbušninami, ale dvojice učitelů společně s potrhlým hasičem Waynem (Seann William Scott) a bioložkou Allison (Julianne Moore) zjistí, že teplo vetřelce rozmnožuje a tak příjdou na mnohem lepší ale dosti stupidní nápad...Přiblblá pohádka s dohasínajícím Davidem Duchovnym o invazi z vesmíru, která mě teda moc nebavila. Zasmál sem se jen když byl na scéně William Scott což ale zas tak často nebylo. Příšerky jsou navíc hrozně udělané a pobaví skutečně asi jen děti. Už před dvěma lety jsem se nudil ale dal jsem tomu šanci znovu, ale bohužel výsledek mě opět neohromil. 40%

Odvlečen (2007)

Chemický inženýr Anwar El-Ibrahimi (Omar Metwally) se vrací domů do Chciaga z Kapského města, kde byl na služební cestě. Zde se však stal krátce po jeho odletu teroristický útok se spoustou mrtvých a zraněných a Anwar je v mezipřistání ve Washingtonu zadržen americkou tajnou službou. Je převezen na tajné místo, kde je brutálně vyslýchán kvůli podezření se spojitostí s teroristy. Jeho těhotná manželka Isabella (Reese Whiterspoon) začíná po svém muži pátrat a pomocí kamaráda ze školy zjistí, že za nitky tahá šéfka CIA Corrine Whitemanová (Meryl Streep). Mezi politickou špičkou je však neškodná, navíc se objevují důkazy, že by její muž mohl být skutečně terorista...Průměrný politický thriller, kterých už bylo natočeno spousta a ani hvězdné herecké obsazení to nezachrání. Nudné to sice není, ale takových filmů už jsem viděl dost, takže nic nového pod sluncem. 55%