Annabelle (2014)

John (Ward Horton) a Mia (Annabelle Wallis) čekají své první dítě. John proto pro svou manželku přichystal překvapení. Koupil jí velkou panenku, která jeho ženě chyběla do sbírky. Další noc se však stane něco hrozného. Do jejich domu vnikne dvojice fanatiků a brutálně mladý pár napadne. Policie naštěstí útočníky zneškodní, ale nikdo netuší, že onu panenku posedne duch mrtvé fanatičky Annabelle. V jejich domě se najednou začnou dít podivné věci a protože si Mia myslí, že je dům posedlý, přestěhují se do činžovního domu. John, který studuje medicínu musí často v noci do nemocnice a Mia zůstavá sama doma jen se svým čerstvě narozeným miminkem. A v tu chvíli se začne probouzet démon uvězněný v panence...Začátek teda parádní. Po útoku fanatiků jsem si říkal, že zdejší hodnocení musí být nějaký omyl. Nebyl. I když je film o posedlé panence, tak ta se skoro k ničemu nemá, až na nějaký ten přesun z pokoje do pokoje. Jo pardon, občas si zavrže na židličce nebo spustí šicí stroj. Ale z tohohle už se nikdo strachy neposere a i když jsem se na film díval v noci a s pořádnou hlasitostí ve sluchadlech, tak ani hudba která má v hororech navodit pocit strachu mě nijak nedostala. Ani přiblblý závěr tomu příliš nepomohl. Škoda. 45%

Anonym (2011)

V Anglii 16. století právě probíhá rozkvět literatury a divadla. Na divadelní prkna vtrhávají okouzlující divadelní hry, které pobuřují a zesměšňují panovníky, ale za to výborně baví publikum i vládkyni Anglie, královnu Alžbětu. Tvůrce těchto her, se snaží získat na anonymitě, avšak jméno Williama Shakespeara se táhne širokodaleko. Dodnes však historikové bádají, zda šlo skutečně o hry tohoto legendárního spisovatele. Tento film je jednou z variant možného skutečného příběhu...Nejsem fanouškem anglické literatury a i když jsem pár her Shakespeara viděl v divadle a bavili mě, tak tento film mě nudil od začátku až do konce. Je přetáhnutý, postavy nejsou zajímavé a divák, který film nebude pořádně sledovat se velmi lehce ztratí v časové linii příběhu. Zkouknul jsem to ze zvědavosti a tím to pro mě celé končí. 25%

Antikrist (2009)

Muž a žena se milují ve svém bytě a netuší, že jejich malý syn vylezl z postýlky a vrhl se za sněhovýma vločkama z okna. Zármutek páru je nekonečný. Zkusit se dostat z obrovského žalu zkusí na odlehlé chatě v lesích. Ženu začíná přepadávat neovladatelná zuřivost, která předznamenává hroznou tragédii...Velmi depresivní ale současně také dost zajímavý film. Neustále se mi u toho vracel divný pocit strachu a napětí. Některé záběry jsou opravdu drastické ale také skvěle natočené. Rozhodně ale nesmí přijít do styku s mladšími diváky. I když dávám pouze tři hvězdičky, film mi dost dlouho bude cloumat v hlavě. 55%

Antropofág (1980)

Skupina přátel se vydává lodí na odlehlý ostrov. Zde je ovšem nikdo nepřivítá,ostrov se zdá úplně prázdný. Objeví tam jednu slepou dívku,polomrtvou hrůzou. Zjistí od ní, že na ostrově je někdo, kdo vraždí všechny turisty. Zanedlouho mají tu čest s šíleným kanibalem....Film provařený ze starých VHS-ek. Žádné herecké ani režisérské představení se ale nekoná,ba naopak. Nebýt perfektního maniaka, který žere lidské plody i své vlastní vnitřnosti,dal bych odpad. Ale ta poslední 20-minutovka je skvělá. Tohle už nikde jinde neuvidíte. 40%

Apocalypto (2006)

Starobylá vesnice Mayů je nelítostně vyvražděna neznámým nepřítelem. Ušetřeny byli pouze děti. Muži a ženy, kteří přežili jsou odvlečeni do několik dnů vzdálené civilizace, kterou zajatci nikdy neviděli. Zde jsou nelítostně popravováni jako oběti bohům. Odtud se povede uprchnout jedinému muži - Jaguáří tlapa (Rudy Youngblood) je pronásledován až ke svému domovu, jímž je neúprosná džungle plná nástrah a divoké zvěře. Zde se stává kořist lovcem...Další režijní počin Mela Gibsona a další brutální nářez s naprosto originálním příběhem. Mel opravdu ví co dělá. 75%

Apokalypsa - kdy a jak (2008) (TV film)

Dokument, který přináší několik možných scénářů, jak může nastat konec lidstva a celé naší planety. Od hrozících asteroidů až po téměř nemyslitelné vyhladění lidstva naprogramovanými roboty...Dokument v celku zajímavý. Tvůrci si mohli ale některé teorie odpustit, dokument by tak byl reálnější. Řeší se zde globální oteplování, dopady asteroidů, hrozící války, virové nákazy, erupce slunce, doba ledová, útoky mimozemšťanů nebo i vyhlazení lidstva námi naprogramovanými stroji. No není to sranda? 55%

Apollo 18 (2011)

Na přísně utajovaný let na měsíc, jsou vybráni tři astronauti, kteří takovou nabídku nemohou odmítnout. Let i přistání probíhají podle plánu. Situace se začne zhoršovat ve chvíli, kdy na měsíci objeví ruský modul a poblíž něj mrtvého astronauta. Navíc ztratí spojení se zemí a jeden z členů posádky je napaden podivným mimozemským druhem...Další film natočený stylem Blair Witch. Tady ale tvůrci narazili. Chápu, že na tyto projekty asi není příliš financí, ale mohli si s tím tvůrci pohrát více. Hororů, kdy má divák pocit strachu, aniž by se ve filmu dělo cokoliv hrůzného už se povedlo spoustu. Tady sem měl ten pocit slabou čtvrhodinku. 35%

Argo (2012)

V listopadu roku 1979 vrcholí íránská revoluce a radikálové pronikají na americké velvyslanectví, kde berou jako rukojmí 52 úředníků. Dalšími šesti se ale povede nepozorovaně uprchnout a skrýt se v domě kanadského velvyslance. Je ale jen otázkou času, než to íráčani zjistí a tak je do Íránu vyslán specialista na exfiltraci Tony Mendez (Ben Affleck), který sebou přináší šílený plán. Všichni se z Íránu pokusí uprchnout jako filmaři fantastického snímku Argo, který však slouží pouze jako jejich krytí. Pokusit se odjet legálně ze země přes rozvášněný dav civilistů a hlavně přes letiští kontrolu a policii bude ten nejhorší možný úkol v jejich životech. Jejich odhalení by totiž mělo za následek okamžitou krutou smrt...Nervydrásající, napínavý snímek za který bych Benu Affleckovi přinesl oscara klidně osobně. Už dlouho jsem se totiž u filmu tak nespotil, div jsem nepřestal napětím dýchat. Škoda jen, že to skvělé strhující finále nebylo o trochu delší, to už bych ale bez problémů Argo zařadil jako film roku. Takhle ho řadím ještě o něco níže, až za Batmana a Djanga. 75%

Armáda temnot (1992)

Poté, co Ash (Bruce Campbell) bojoval s démonickými síly na opuštěné lesní chatě, dostává se tentokrát časovým výrem někde do 16. století, kde se stává vyvoleným, který má ochránit místní obyvatelstvo před zlými silami. Aby se mohl dokázat vrátit časem zpět do své doby musí najít Necronomicon, knihu mrtvých. Než ji však objeví a odveze zpět na hrad, musí říci tajemné zaklínadlo, které však zapomene. Tím nevědomky vypustí na svět armádu nemrtvých, která chce knihu získat zpět. Aby se Ash mohl vrátit zpět do své doby, musí armádu temných porazit pouze s šedesátkou mužů. Pomocníkem mu je však jeho auto, puška a motorová pila...Volné pokračování Smrtelného zla 2, tentokrát se však jedná spíše o komedii s hororovými prvky. Kdysi byla na VHS k vidění klasická verze, kdy se Ash na závěr vrátil do své doby a byl opět prodavačem ve svém obchodě. Na DVD však vyšel v Česku alternativní závěr, kdy se Ash probudí až o sto let později, kdy je svět zničen nukleární válkou. Myslím, že druhá možnost, je o dost lepší. 60%

Armageddon (1998)

Obrovský asteroid velikosti Texasu míří k naší planetě a jakmile dopadne, zničí na zeměkouli veškerý život. NASA povolává do akce vrtaře Harryho (Bruce Willis), který má dát dohromady tým, který poletí na asteroid,vyvrtá 800 stop hlubokou díru a odpálí jej. Harry si svůj tým vybere ze svých vlastních řad...Směsice akce,humoru,vzrušení,citu a lásky ve filmu Michaela Baye. Film, který si můžu pustit kdykoliv. Lepší je ovšem v originále. Škoda jen toho přílišného patriotismu. Přesto 90%