Bastardi 2 (2011)

Mafián Dostál (Jan Šťastný), jehož syn nedávno zemřel při konfliktu se svým učitelem Majerem (Tomáš Magnusek), je připraven se pomstít a dostat Majera pod kytičky. Majer je nyní už ředitel školy a brzy vycítí, že je ohrožen na životě. Všemu zamezit se snaží policejní vyšetřovat Karas (Martin Dejdar), ale cesta k důkazům je složitá...Tak první díl nebyl žádná sláva a ani o tomto přímém pokračování se nedá říct, že by udělala díru do světa. Navíc nechápu proč musí ve filmu neustále figurovat cikáni. Nevím co si od toho tvůrci slibovali. Stejně jako u dílu prvního převládají tedy výrazně negativa a já film dokoukal jen čistě ze zvědavosti, co že to ty české hlavičky vymysleli. No ve skutečnosti nevymysleli skoro nic a tak bych vyzdvihl asi pouze odvahu tvůrců natočit takovouto trilogii o ničem a šikovnou postavu Kateřiny Brožové. 35%

Batman začíná (2005)

Bruce Wayne (Christian Bale) se po loupežné vraždě svých rodičů vydává do světa, aby se naučil čelit bezpráví a poznal nespravedlnost a zradu. Po 20 letech se vrací do Gotham City, aby zde zdědil veškerý majetek po svém otci. Město však už ovládá vlna zločinu a tak se rozhodne pomocí svých podřízených zrodit legendu, která navždy bude chránit toto město. Legendu se znakem netopýra - Batmana...Pátý Batman, který se vrací na úplný začátek. Musím říct, že Christian Bale se role zmocnil na výbornou a hodí se mi do postavy Batmana, ještě více než jeho předchůdce Michael Keaton. I když se tyto nové filmy hodnotí velmi vysoko hlavně díky skvělému hereckému obsazení, u mě stále vítězí Batman z roku 1989. Tak sorry hoši. 60%

Bazén (2001)

Skupinka středoškoláků právě úspěšně složila maturitní zkoušku a tak nezbývá nic jiného než to pořádně oslavit. Jeden z mladíků Greg (Paul Grasshoff) přichystal všem parádní překvapení, klíče od nového aquaparku, kde bude v noci celý areál jen a jen pro ně. Co ovšem netuší, je to, že se na jejich párty dostaví také maskovaný vrah, který má v plánu jim pořádně večírek pokazit...Německý horor natočený v Praze a v libereckém aquaparku Babylon. V hlavní roli je klasicky maskovaný vrah s mačetou. Nejdříve příjde na řadu Anička Geislerová, v půlce filmu také Linda Rybová, které to nesmírně sluší a je jako jediná efektivně zavřažděná. Jinak film nepostrádá debilní herce s debilním chováním, debilní scény, kdy už se divák musí smát, než aby se nějak lekal nebo nedejbože bál a debilního policajta v podání Jana Vlasáka. Potěšili policejní felicie, ale to už je jen třešnička na dost zkaženém dortu. Jen proto, že jsem viděl hromadu ještě debilnějších filmů, jsem nedal horší hodnocení. 35%

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Fotograf Connor Mead (Matthew McConaughey) je sukničkář, kterému prošli postelí stovky dívek. Jednoho dne odjíždí na svatbu svého bratra Paula (Breckin Meyer), kde si znepřátelí většinu hostů. V noci se mu v posteli zjeví jako duch jedna z jeho bývalých přítelkyň a vezme ho s sebou zpět do minulosti, kde Connorovi ukáže, kolika dívkám již ublížil. Jedna z nich je i Jenny (Jennifer Garner), která ho po všech těch letech stále miluje....Romantická komedie s prvky fantasy nemá nic, čím by pořádně zaujala. Je to pořád dokola. Týpek po letech potká dívku svých snů a celý film se ji snaží dostat,bla,bla,bla. Konec si domyslíme po půl hodině filmu a zážitek klesá na minimální úroveň. Matthew se už asi definitivně zahrabal. 40%

Benga v záloze (2010)

V New Yorku slouží dva detektivové, kteří jsou respektováni široko daleko. Při jedné akci však příjdou o život a na jejich místo se cpe další dvojice. Detektiv Allen Gamble (Will Ferrell) je spíše sedací typ a do akce se příliš nehrne, zato jeho kolega Terry Hoitz (Mark Wahlberg) netouží po ničem jiném než honit v ulicích zločince. A když se tedy naskytne příležitost vrhnout se do akce, Terry přemlouví Allena, aby mu kryl záda...Tak Benga v záloze mají zbytečně hodně hluchých míst. Zcela nepochopitelná sebevražda Jacksona a Johnsona filmu dost ublížila. Will Ferrell v roli policajta taky neobstál a Wahlberg to sám neutáhl. Film zpříjemnila krásná Eva Mendez. Příběh je bohužel dost o ničem a film se tudíž moc vleče. Jedno shlédnutí bohatě stačí. 50%

Bereavement (2010)

Malého chlapce Martina (Spencer List), který trpí vzácnou nemocí díky které necítí vůbec žádnou bolest, unese neznámý muž ze zahrady u domu jeho rodičů. O pět let později Martin poslouchá svého únosce na slovo a pomáhá mu, unášet osamocené dívky do jeho domu, kde kdysi bývaly jatka. Do tohoto městečka se ke svému strýci přistěhuje sedmnáctiletá dívka Allison (Alexandra Daddario), která Martina náhodou uvidí v okně starého domu. Allison chce chlapci pomoci a začne se o něj a starý dům zajímat více...Tak za prvé, vůbec jsem nepochopil proč vrah potřeboval ke svým činům malé dítě, za druhé nepochopil jsem ke komu nebo k čemu vrah neustále promlouval, za třetí nevím, jak mohl vrah unést tolik děvčat, aniž by to začala řešit policie atd. Tolik nelogických věcí se zde nakupilo, že jsem pomalu myslel, že nedám ani ty tři ***. Ale závěrečná scéna to naštěstí trošičku zachránila, ale i tak jsem zklamaný. 50%

Bestie z hlubin (1990)

Čtveřice kamarádů, kteří spolu vyrůstali od dětství se opět po několika letech setkávají ve svém domovské přímořském městečku a užívají si prázdniny. Idylka vyústí v tragédii ve chvíli, když jednoho z nich napadne a zabije velký bílý žralok. Policie okamžitě vyrazí na otevřené moře a žraloka skutečně zabije. Problém je v tom, že ale dopadla jiného žraloka a tak se na lov chystá zbytek skupiny, pomstít smrt svého kamaráda...Tak na to, že je to italský film proslulého céčkové režiséra Joe D´Amata, tak to zas tak hrozné nebylo. Problém je v tom, že se vůbec nejedná o horor ale spíše o dobrodružný film. Navíc zde ani neuvidíme jediný záběr, kde by žralok útočil přímo na člověka, je to spíše výřez z nějakého dokumentárního snímku. Film je ale sestříhaný šikovnou rukou a tak to vlastně ani moc nevadí. Řitka video by se ale mohla zaměřit na trochu lepší filmy a ne na italské braky, které nikoho moc nezajímají. 40%

Beverly Hills 90210 - Bezva máma (1990) (epizoda)

Na West Beverly se schyluje k velké módní přehlídce, kterou má moderovat matka Kelly. Brenda v ní vidí super matku a tak se snaží přesvědčit svou mámu, aby byla alespoň trošku cool. Brenda ovšem netuší, že je Kellynina matka alkoholička a že si občas šňupne kokain. Vše se vyhrotí poté, co se rozejde se svým přítelem a na přehlídce se velmi znemožní. Kelly si tak velmi pobrečí. Brenda vs Kelly 3:2 na slzy. 55%

Beverly Hills 90210 - Jeden a nemluvně (1991) (epizoda)

Brandon se seznámí se starší holkou ze školy a začne s ní randit. Jaké překvapení ho čeká když zjistí, že má malé dítě. Jednoho dne jí čeká pohovor na Harvard a protože jí odpadne hlídání, dostane malého synka nad starost Brandon. Mezitím vyhraje Brenda a Kelly v rádiové soutěži skok padákem. 50%

Beverly Hills 90210 - Každý sen něco stojí (1990) (epizoda)

Pan Walsh najme do svého domu mexickou pomocnici, která leze paní Walshové na nervy. Nakonec se s ní ale skamarádí. Brandon hledá práci, aby mohl zaplatit pojistku na auto. Zaměstnají jej v nóbl restauraci, která je velice snobská a po pár směnách se Brandon naštve a dá výpověď. Dylan jej zavede na večeři do Peach Pitu a na scénu tak přichází Nat, který nakonec Brandona zaměstná. Brenda se dá dohromady s holkou Tiffany, se kterou chodí po obchodech očumovat hadry. Tiffany je bohužel kleptomanka a když ji jednoho dne s Brendou chytnou při krádeži, namočí do toho i ji. Matka Brendě nevěří, že nekradla a tak nám Brenda předvede slzičky hned dvakrát. Nakonec Tiffany vše přizná a tak je Brenda očištěna. Brenda vede na slzičky 3:0 a válcuje tedy všechny ostatní. 50%