Get On Up - Příběh Jamese Browna (2014)

James Brown (Chadwick Boseman) odmalička vyrůstal v malém lesní chatrči s násilnickým otcem, který jeho i matku vyhnal z domu. Matka se Jamese vzdala a ten měl díky krádeži problémy se zákonem. James se však díky zpěvu dostává z vězení, zakládá kapelu a díky svému originálnímu hlasu i stylu se brzy stává miláčkem publika. Jeho drzá povaha mu však škodí jak ve společnosti, tak mezi přáteli a kolegy, což začne ohrožovat jeho kariéru... První půlka je skvělá. To jak James vyrůstal v době hospodářské krize se zde líčí velmi obstojně a jakmile se poprvé James objevil na jevišti, huba mi šla rychle dolů. Boseman ho zahrál úžasně, ale čím dál víc se film začal táhnout, koncerty se opakovali až začali být nudné. No naštěstí to skončilo dřív, než by se mi začala otevírat pusa. Lehký nadprůměr hlavně díky Chadwickovi. 60%

Pohádkář (2014)

V řece je nalezeno tělo mrtvého muže. Vyšetřující kapitán Rott (Matěj Hádek) pátrá po totožnosti tohoto muže a pátrání jej přivádí k dvoum krásným ženám, které se vzájemně neznají, ale které znají onoho muže, který si říká Mára nebo Kamil (Jiří Macháček). Ten denně lže oběma ženám, se kterými žije dvojím životem. Obě miluje, žádné se nechce vzdát a čím dál tím víc se zamotává do svých lží. I díky tomuto dvojímu životu se kapitán Rott snaží vyřešit své osobní problémy... Trojice Macháček-Geislerová-Herzigová funguje dobře. Zvlášť Eva je ozdobou celého filmu. Příběh je ale slabý, snaží se šokovat neobvyklými erotickými scénami, v rukou Macháčka to ale spíše vyvolává úsměv. Dívat se na to dá, ale v kině bych se asi unudil...45%

Den po konci světa (2014)

Dan (Bryan Dechart) a Skylar (Alexa Vega) mají zrovna svatbu a kolem sebe spoustu příbuzných a kamarádů. V průběhu veselky se však stane něco nečekaného. Zemí otřásne apokalypsa, většina lidí umírá a Dan, Skylar a jejich kamarádi se snaží najít útočiště v blízkém kostele. Zde zjistí, že konec světa probíhá přesně jako je to popsáno v Bibli a tak musí vymyslet jak tuto katastrofu přežít... I přes nízké hodnocení jsem našel odvahu a pustil si to. Zcela nečekaně jsem byl překvapen, že to opravdu nebylo tak hrozné. První půlhodina byla super, dobře se to rozjelo. Další půlhodina v kostele už byla horší, ale pak se to zase zlepšilo. Konec je bohužel špatný, ale celkově na to, že rozpočet se asi sháněl velmi těžce, je tento apokalyptický horor slušnou záležitostí. 55%

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Martin (Til Schweiger) a Rudi (Jan Josef Liefers) mají oba rakovinu v pokročilém stádiu. Vzájemně se poznají až na společném pokoji v nemocnici, ještě tentýž večer se spolu opijou a z nemocničního parkoviště ukradnou sportovní vůz. Jenže ani jeden z nich netuší, že auto které ukradli zrovna měli na starost dva gangsteři. Mezitím se Martin s Rudim rozhodnou, že si tímto kradeným autem zajedou k moři, protože u něj Rudi nikdy nebyl. V palubní desce najdou pistoli a tak spáchají pár loupeží, aby měli peníze na cestu, ubytování a jídlo. Později ovšem najdou v kufru auta kufřík s obrovskou sumou peněz a tak se nelze divit, že mají v patách nejen policii ale také dva sice přihlouplé ale přesto nebezpečné gangstery... Dlouho jsem váhal zda dát tři nebo čtyři hvězdy. Nakonec jsem se rozhodl pro tři z několika důvodů. První byl nesmyslné chování postav, druhý krátká stopáž, během které se nestačí rozvinout vztah mezi Martinem a Rudim tak, aby to diváka nakonec dojalo a třetí byl herecké výkony bez emocí. Ale na druhou stranu je to silný příběh, má to dobrou hudbu a výborné vedlejší postavy v čele s Henkem a Abdulem. 60%

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Vlad III. (Luke Evans), je vládce Transylvánie, který nechce nic víc, než klid a mír pro svou zemi. Když jej sultán sousední země požádá o tisíc chlapců včetně jeho syna, aby je mohl vyškolit a později začlenit do svého vojska, nezbývá Vladovi, než tento požadavek splnit. Se svým synem se ale rozloučit nechce a tak se na poslední chvíli rozhodne pozabíjet sultánovi muže a postavit svou malou zemi nájezdu statisícové armády Turků. Jasná záhuba však nemusí nastat. Nechá se dobrovolně kousnout upírem a svůj lid tak díky nadpřirozeným schopnostem dokáže ubránit. Má na to ale jen tři dny. Pak se už navždy stane nemrtvým. Stane se Drákulou... Čekal jsem hrozný průšvih, ale nebylo to úplně nejhorší. Hlavně první půlhodina byla hodně v pohodě, třeba ten Upír v jeskyni mě hodně bavil. Celkově se to sice řadí k průměru, vždyť takovýchto filmů jsou stovky, ale na nic si to nehrálo, ve filmu není až tolik přehnaných efektů a dost se mi líbila hustá atmosféra Transylvánie. Škoda jen, že někdo nenatočí normální remake klasického Drákuly, to bych byl vícenež zvědav...55%

Želvy Ninja (2014)

Reportérka April (Megan Fox) to nemá v zaměstnání jednoduché. Ráda by točila velké, důležité reportáže ale nemůže se prodrat na výsluní. Město New York navíc terorizuje mocný a obávaný Trhač (Tohoru Masamune), který se chystá ovládnout město. Když je ale jednoho dne April svědkem jak Trhačův gang bez problémů zlikviduje čtveřice zmutovaných želv, chystá se natočit reportáž století. Její šéf jí ale samozřejmě takové nesmysly nevěří a tak se snaží dostat čtyřem želvám více na kobylku. To ale April netuší, že se díky tomu dostává do smrtelného nebezpečí. Kdo jiný ale může April zachránit a s ní i celé město před zlým trhačem, který se chystá otrávit celé město, než Želvy Ninja... Blbůstka pro odrostlejší děti, kterou jsem si pustil jen kvůli Megan. Ale už nikdy více. I ta slaďoučká superbaba z Transformerů tu byla napudrovaná až to pěkné nebylo. Ale to se nedá srovnat z hnusnou přerostlou krysou v podání mistra Třísky, hrůzu nahánějícím obr želvám a když k tomu přidám super kaskadérské výkony snad všech postav, nezbývá mi říct nic víc než jen SHIT. Alespoň ten Trhač byl k světu, měl krásné nože a celý film jsem si přál, ať ty debilní želvy rozkuchá. Škoda jen, že neměl při sobě ještě ten růžový mozek, to by byla teprve sranda. No nic jdu si pustit animák. 35%

Soudce (2014)

Hank Palmer (Robert Downey Jr.) je skvělí právník, kterému zemřela matka a tak se vydává do svého rodného městečka na její pohřeb. Po dlouhé době se opět vidí se svou rodinou a hlavně se svým otcem Josephem (Robert Duvall), který je zdejší uznávaný soudce, ale se kterým Hank už delší dobu nemluví. Oba si k sobě nenajdou cestu ani během pohřbu a tak už se Hank těší, až opět odjede. Situace se změní ve chvíli, kdy Josepha zatkne policie a sdělí mu, že je podezřelí z vraždy muže, kterého kdysi soudil. I když si Joseph najme jiného, hodně nezkušeného právníka, Hank nechce nechat svého otce zavřít a tak se přeci jen případu ujme a začne svého tátu zastupovat aniž by věděl, zda Joseph tento zločin skutečně spáchal nebo ne... Pointa je zajímavá a herci výborní, ale stopáž je přemrštěná, dialogy natahované a především jako celek to působí nudně. 45%

Bony a klid 2 (2014) odpad!

Martin (Jakub Prachař) přijíždí do Prahy z Mladé Boleslavi, aby vydělal peníze a zbavil se dluhů. Před restaurací potká bývalého veksláka Bínyho (Roman Skamene), který v Martinovi vidí možného parťáka pro nelegální kšefty a tak se ho ujme, seznámí jej se svými dávnými přáteli a snaží se spolu vydělat co nejrychleji velké peníze...Tak to byla ubohost. Olmer se asi posral, když to točil jinak fakt nevím. Když sehnal všechny herce z jedničky mohl si s filmem udělat prakticky co chtěl, mohla to být bomba jako hrom, drsná, syrová, z prostředí plné korupce a vydírání. Ale hovno hovno zlatá rybko, nechám si po 25 letech napsat scénář, je mi jedno jaký bude, klidně ať je to sračka, já ze sebe opět udělám velkého rejžu, nacpu tam ještě poslední královnu krásy a všeci se z toho poserou, budou běžet do kina a já vydělám velký balík. Na hovno Olmere. Klesl si až na samé dno. Příště mi napiš do vzkazu, za dva dny ti napíšu lepší scénář, než je tento zfilmovaný brak a to nejsem bůhvíjaký spisovatel. Dávám pár procent jen za původní ksichty z jedničky, jinak je to průser všech průseru. 10%

Requiem za sen (2000)

Harry (Jared Leto) se svým kamarádem Tyronem (Marlon Wayans) už neví, kde vzít peníze na drogy a tak vymyslí plán, který je má dostat k penězům. Chtějí nakoupit větší množství drog, prodávat je dále a sem tam si něco nechat taky pro sebe. Plán jim vychází dobře a Harry si konečně užívá se svou novou láskou Marion (Jennifer Connoly) život. Harry si ani nevšimne, že se jeho matka, která cvičí mozek na televizní soutěž, dostala do velkých problémů. Stala se totiž závislá na práškách na hubnutí a díky nim je denně totálně sjetá. V době, kdy svého syna potřebuje nejvíce, ale pátrá po Harrym a jeho kamarádovi policie...Těšil jsem se na tento film, ale nějak filmy o drogách nechápu. Asi to bude tím, že jsem nikdy nešňupal. :) Snímek sice zaujal, ale nanadchnul. Ale herecké výkony jsou výborné. 60%

John Wick (2014)

John Wick (Keanu Reeves) je bývalý zabiják, který se po smrti své milované ženy snaží žít v klidu. Po incidentu na benzínové stanici s partou rusů se mu tito agresoři v noci vloupají do domu, brutálně Johna zbijí, ukradnou mu auto a zabijí jeho psa. To v Johnovi probudí spícího zabijáka, opět vytáhne svůj arzenál zbraní a začne hledat muže, který mu ublížil. Brzy zjistí, že se jedná o syna svého bývalého šéfa. Ten ale odmítne svého syna Johnovi vydat a tak se musí všichni gangsteři připravit na krvavou pomstu...No začátek byl hodně hustý a trochu mi připomínal Equalizer. Pak ale Keanu začne mydlit jednoho rusáka po druhém a začne z toho být pořádná řezničina. Bohužel ale na úkor příběhu. Mrtvých přibývá jak na běžícím pásu, ale děj stagnuje a ve finále nejde o nic jiného než jen o to zabít co nejvíce lumpů a to nejlépe jednou ranou, což mi ve filmu rok výroby 2014 hrozně moc vadilo. Když to shrnu, po dobré začátku nastala hrozná bum prásk nuda. 40%