Spartakus (2004) (TV film)

Spartakus (Goran Visnjic) je otrok, který pracuje v dolech. Zde napadne střážící vojáky a je tak odsouzen k smrti. Před popravou jej zachrání Lentulus Batiatus (an McNeice), muž vlastnící nejlepší školu gladiátorů v Římě. Ze Spartaka vycvičí nejlepšího svého gladiátora a ten se mu za to odvděčuje parádními výkony v aréně. Spartakus si v domě Batiata najde ženu Varinii ( Rhona Mitra) se kterou se hodlá oženit. Nadále tak již nechcou žít jako otroci a tak Spartakus vymyslí útěk, který se vyhrotí v největší vzpouru v dějinách...Televizní Spartakus nebyl vůbec špatný, ale i přes svou délku bylo všechno příliš uspěchané. Raději doporučuji novějšího seriálového Spartaka, který má vše co tento starší televizní film nemá. 60%

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Gladiátor Gannicus (Dustin Clare) je šampiónem v domě lanisty Batiata (John Hannah) a jeho manželky Lucretie (Lucy Lawless). Oba dva touží po slávě, penězích a po moci. Dosáhnout toho mohou pouze pokud se dostanou na hry do zcela nové arény. To ovšem nebude tak jednoduché, protože Batiatus má zvnětlivou povahu. Pomoci mu může zcela nový otrok Crixus (Manu Bennett), který se jeví jako dobrý bojovník ale také přítelkyně Lucretie, krásná Gaia (Jaime Murray)...Druhá série je prequel. Tvůrci to zvládli na výbornou. Uvidíme ještě více krve, sexu a násilí. Děj nám ukáže, jak to vše bylo předtím než do domu Batiata vstoupil Spartakus. HBO kraluje!!! 75%

Spolubydlící (2011)

Sara (Minka Kelly) přijíždí na vysokoškolskou kolej a zanedlouho vítá svou novou spolubydlící Rebeccu (Leighton Meester). Ta začne být na Sáru dosti vyxovaná a okolí z ní začne strach. Po návštěvě rodičů Rebeccy navíc Sára zjistí, že její nová spolubydlící trpí schizofrenií a že bude nejlepší se od ní držet co nejdál. Rebecca to ale nenechá jen tak...Nová variace na téma slušňačka a magor. Sympatické slečny a zajímavá i když několikrát obehraná zápletka tady bezpochyby je, ale primitivní konec srazil slušný thriller na průměr. 55%

Spoušť (2005)

Alison a Emily jsou nejlepší kamarádky z té nejbohatší čtvrti Beverly Hills. Mají vše na co si vzpomenou, ale to jim nestačí. Při kupování kokainu v té nejdrsnější čtvrti, zatouží obě dívky stát se členy pouličního gangu. Podmínky přijetí jsou ale tvrdší, než si obě mysleli... Drsný příběh,dobrá hudba, pěkné holky v čele s Anne Hathaway, ale bohužel nedotažený konec, díky kterému jsem jednu hvězdu ubral. Ale jinak slušné. 55%

Správci osudu (2011)

David Norris (Matt Damon) je nejmladším politikem, který úspěšně míří do senátu. Jeho kariéru však přibrzdí setkání se sympatickou tanečnicí Elise (Emily Bunt). Oba tito mladí lidé si okamžitě padnou do oka. V tuto chvíli ale zasáhnou nadpřirozené síly, tzv. Strážci osudu se snaží vysvětlit Davidovi, že budoucnost s Elise není v plánu a snaží se jejich rozvíjející vztah překazit. I když se jim to částečně daří, David se nenechá zastavit a o dalším setkání se svou vyvolenou začne tvrdě bojovat...Dobře se rozvíjející příběh a nápad tvrdě kazí americké klišé a jasně se rýsující happyend. Sympatická ale průměrná zábava. 60%

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Graeme (Simon Pegg) a Clive (Nick Frost) jsou dva kamarádi, kteří přijeli z Anglie do USA pozorovat UFO. Při jízdě karavanem za dalšími nevysvětlitelnými úkazi skutečně narazí na mimozemšťana, který si říká Paul. Zanedlouho se z nich stanou nerozluční přátelé a oba hrdinové musejí Paula uchránit před šílenými agenty, kteří Paula chtějí dostat za každou cenu...Trošičku zklamání byl pro mě Paul. Ufounek je sice krásný a vtipný ale od Pegga a Frosta jsem čekal víc. Co se týče jejich tvorby, tak Soumrak mrtvých pro mě zůstává i nadále nepřekonatelný. 60%

Srbský film (2010)

Miloš (Srdjan Todorovic) je bývalý pornoherec, který nemá momentálně do čeho píchnout. A protože má dospívajícího syna a krásnou manželku, rozhodne se příjmout velmi lukrativní nabídku na natáčení, o kterém ale ve smlouvě není ani zmínka. Již první den v nové práci se mu zdá vše velmi znepokojující, protože natáčení je poněkud násilné a hodlá proto od smlouvy odstoupit. Tvůrci však Miloše proti jeho vůli zdrogují a Miloš se opět vrhá do natáčení, které bude mít pro něj i jeho rodinu katastrofální důsledky...Tak v prvé řadě musím říct, že film opravdu není pro slabé povahy, ba ani pro ty kapánek otrlejší. Děj není bůhvíjaká sláva a celkově je to vlastně blbost, ale scény jaké ve filmu uvidíte zejména v jeho druhé polovině (samozřejmě musíte vidět plnou verzi filmu), jsou více než šokující. Na hodnocení jsem přidal jen díky tomu, že jsem netušil, že něco takového v životě uvidím. 35%

Srdce v Atlantidě (2001)

Chlapec Bobby Garfield (Anton Yelchin) právě slaví 11-té narozeniny když do domu jeho matky přijíždí tajemný nájemník Ted (Anthony Hopkins). Mezi ním a Bobbym vzniká neobyčejné přátelství, které navždy setrvá v jeho srdci....Docela nudné zpracování novely Stephena Kinga. Knihu sem nečetl, takže nemůžu srovnávat. 40%

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Agent 007 James Bond (Sean Connery) tentokrát míří do Turecka na přání krásné ruské agentky Tatiany Romanovové (Daniela Bianchi), která má ve svých rukou velmi vzácné dešifrovací zařízení a chce aby ji Bond doprovodil do Londýna, kde by zařízení předala patřičným úřadům. Bond ovšem netuší, že je na něj najat profesionální zabiják, který má Bonda zlikvidovat a pomstít smrt Dr. No...V pořadí druhý film o Jamesi Bondovi jede ve stejné koleji jako první film. Přibylo sice trochu akce ale oproti Dr. No už tam není tak silný a napínavý konec. Zase nejsme ochuzeni o krásnou bondgirl a tak tento Bond určitě stojí za shlédnutí. 60%

Stag Night (2008)

Parta mladých lidí náhodou vystoupí z metra mimo stanici a zjistí, že dostat se odtud nebude vůbec jednoduché. Už tak sloužitou situaci ještě více zkomplikují tři podivíni, kteří začnou v podzemních tunelech skupinku nahánět za jednoznačným účelem - všechny co nejrychleji povraždit. Čtyři muži a dvě ženy se rázem ocitají ve smrtelném nebezpečí a že poteče krev je téměř jisté...Americké horory jsou v novodobé historii téměř doslova a do písmene stejné. Vytvoří se skupina mladých lidí, mrsknou se do nějaké nepříjmné situace a než se vše stačí vyřešit objeví se na scéně někdo nebo něco, kdo se je stačí zlikvidovat. Že uvidíme spoustu nahotinek a ještě více krve je téměř stoprocentní. Stag Night není vyjímkou, i když těch nahotinek je pro tentokrát míň. Přidejme si k tomu spletité uličky podzemních tunelů a výjde vám v celku kvalitní a napínavý horor, který ovšem až tak moc nad ostatními nevyniká. Bonusem jsou celkem sympatičtí herci. 70%