• Fantasy

Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)

Tak toto bol kvalitný odpál. Úplné má to pohltilo a užil som si to sakra na plno. Každá postava mala svoj účel, nikto tam nebol zbytočný, žiadne zbytočné ani trápne scény neboli proste krutoprísne fantasy ako ho mám rád. V tejto sérii proste boli tak dokonalé napísané charaktery, že nikoho sa nedalo nemať rád aj záporné postavy boli proste top, človek ani nevie komu fandiť. A samozrejme sountrack bol boží a ako fanúšik Imagine Dragons som sa veľmi potešil keď som zistil, že naspievali titulnú pieseň ku každej epizóde a dokonca sa aj objavili v jednej scéne v bare kde spievali ten song a to ma extrémne odpálilo. Najviac som si asi obľúbil asi Caitlyn, proste veľmi sympatická postava ktorú dúfam, že uvidíme aj počas druhej série ale na ostatné postavy ako Vi, Jinx a zbytok partie. A veľmi sa teším na ďalšiu sériu, už teraz sa neviem dočkať a s určitosťou viem povedať, že asi najlepší seriálový počin v roku 2021. (Hru som nehral ale seriál ma chytil).

Arrow - Jak dál? (2020) (epizoda)

A po ôsmich sériach je tu koniec. Dôstojne zakončenie celého seriálu. Veľmi ma potešilo, že sa v tejto finálnej epizóde ukázali takmer všetky dôležité postavy a prišli sa rozlúčiť s legendou. Arrow mi bude veľmi chýbať. Oliver, rest in peace.

Avatar (2009)

Umelecké dielo. Hudba, akcia, efekty, prostredie, vlastne všetko nikdy neomrzí. Ale už aby tu boli tie sľúbené pokračovania lebo som nedočkavý a veľmi zvedavý na aký level sa to posunie a zmení to tak chod kinematografie ako to bolo u prvého dokonalého filmu

Avatar: The Way of Water (2022)

Pohltilo ma to. Ten vizuál bol neuveriteľný až dychberúci. Podvodné scény boli také skvelé a tak ma pohltili, že som sa až pristihol ako sa snažím nedýchať s nimi a robím s nimi tréning. Oplatilo sa počkať a v malo prípadoch sa pokračovanie takto vydarí. Klobúk dole pred James Cameron opäť raz posunul kinematografiu na iný level. A už teraz sa teším na pokračovanie, snáď príde už čoskoro a nebude to nekonečné čakanie.

Avengers: Infinity War (2018)

No ako by som to len zhrnul. Bol to perfektný film. Vyplatilo sa čakať. Taký epicky film som snáď ani nevidel. V podstate všetko čo sa vo filme stalo skoro nič z toho som nečakal. Ten koniec bol taký nečakaný že čakať rok na pokračovanie má zabije. Na to že tam bolo plno hviezd veľa postáv všetko bolo dokonalé zasadené do deja. Určite si to pôjdem pozrieť ešte raz minimálne. Toto vyvrcholenie 10 ročnej cesty filmov od marvelu bolo perfektne. Thanos tak ten bol dokonalý zaporak. Dávam 5* 100% lebo niet čo vytknúť. No proste paráda!!!!

Black Adam (2022)

Black Adam sa mi osobne dosť páčil. Ako vždy príbeh priamočiary, hlavný hrdina si šiel celý film svoje nenechal sa prakticky nikým ovplyvniť ani zmeniť. The Rock si tú rolu užíval každú sekundu na plátne a podľa mňa podal dobrý výkon a Adama zahral skvelo. Čo sa mi ale najviac páčilo bol soundtrack, ten bol geniálny. A kupodivu aj efekty boli dobré a nebol v tom bordel. Nebojím sa tomu dať plný počet hviezd lebo fakt som sa bavil bolo to temnejšie ale občas padla aj skvelá hláška, na ktorej som sa schuti zasmial.

Black Panther (2018)

Další podarený film zo sveta marvel. Black Panter sa po udalostiach v CW vracia späť do rodnej Wakandy aby sa stal kráľom. Príbeh nám približuje ako Wakanda vlastne vznikla a ako sa zrodil prvý Black Panter. Wakanda sa vďaka vibrániu rozvíjala neuveriteľnou rýchlosťou a ostatný svet predbehla v technológií. Filmu nechýbala akcia, humor, celkom dobre súboje boli a efekty boli fakt neskutočné. Ale ako sa trochu čakalo že dá vo filme objaví posledný Infinity stone a vďaka nemu je Wakanda tak vyspelá tak nie na posledný Infinity stone si ešte počkáme zrejme sa objaví až v IW. Celkový film sa mne osobne veľmi páčil záporák bol celkom dobrý. A niektoré situácie boli až veľmi predvídateľne ale nevadí. A finálny boj prekvapil nadmieru. Martin Freeman bol tiež super. A oplatí dá počkať aj na poditilkové scény. Filmu dávam 5* lebo aj tá hudba bola dobrá. Snáď bude viac filmov o Black Panterovi lebo tá postava sa mi dosť zapáčila. Len tak ďalej Marvel.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Druhý Black Panther sa niesol v celkom smutnej atmosfére. Bola to taká rozlúčka s Chadwickom Bosemanom, ktorému je aj celý film venovaný. Osobne tu veľmi chýbal, česť jeho pamiatke. Film ako taký bol dobrý a patril k tým lepším vo štvrtej fáze. Jednička bola ale pre mňa osobne lepšia. Ale dvojka mala čo ponúknuť a to od Silnej myšlienky až cez zaujímavý dej až po skvelý soundtrack. Film som si celkom užil páčilo sa mi podmorské kráľovstvo, rovnako aj Namor bol skvelý to fakt, opäť sme videli nejakú novú kultúru, ktorá ma v budúcnosti ešte čo ponúknuť tak ako aj Wakanda, ktorá ešte nepovedala posledné slovo. Všetko bolo v tom filme super až na finálny súboj tam mi osobne vadilo pár veci, pre ktoré nedám plný počet ale pre spojlery si ich nechám pre seba. Wakanda Forever.

Black Widow (2021)

Tak po dlhej pauze tu opäť máme film z dielne MCU. Na Black Widow som sa fakt tešil lebo Nataša patrí medzi moje obľúbené Marvel postavy tak som mal veľké očakávania no musím povedať, že som z kina odišiel trošku sklamaný. Samotný film zbehol neskutočne rýchlo to som mal pocit, že to bolo len pol hodinu od začiatku po titulky. Takto v tomto filme sa nič extra napínavé neudialo čo by ma oprelo do stoličky tak že až a čumel by som na to ako vyoraná myš, toto bola skôr taká pohodovka. Niektoré akcie boli aj na MCU moc prehnané a na to, že tam neboli praktický nijaký bohovia lebo super vojaci okrem jedného tak tie postavy boli až veľmi nesmrteľné. Idem teraz chváliť. Samotná akcia ako súboje boli dobré, vizuál ako vždy perfektný tam niet čo vytknúť, hudba skvelá, sympatické postavy a chémia medzi mini bola skvelá, nenútený a ľahký humor so super hláškami ktoré dokonale pasovali všade a nebolo to na silu ale také prirodzené. Čo sa týka finále zbehlo moc rýchlo ale bolo dobré inak. Len ma trápi, že Taskmaster nebol to čo som úplne očakával taký nemastný neslaný. Nebol využitý jeho plný potenciál čo je veľká škoda. Som zvedavý čo bude ďalej s postavami z toho filmu a či resp. kedy ich opäť uvidíme. A škoda, že viac nepovedali o Budapešti len niečo málo ale aspoň už niečo viac vieme čo tam Nataša a Clint robili aj keď nevieme celý príbeh. Oplatí sa počkať aj na podtitulkovú scénu lebo tá ma fakt zaskočila a prekvapila a naladila na seriál Hawkeye na ktorý sa tiež teším a som zvedavý koľko postáv sa tam z toho filmu ukáže lebo BW je s Hawkeyeom dosť dlho prepojená. Hodnotím 80%, 4*.

Bullet Train (2022)

To bola jazda doslova. Celý film sa vlastne odohrával vo vysokorychlosnom modernom japonskom vlaku. Osobne som do teraz podobný film nevidel ale tu sa sakra bavil. Film mal gule, skvelých hercov, ktorý sypali hlášky jedna radosť a bavil som celú dobu na tom. Dej pomerne jednoduchý ale dobrý, akcia a súboje skvelé. Nemám čo vytknúť.