• Fantasy

Malí rošťáci (2006)

Celkom príjemná vianočná komédia. Dalo sa na tom zasmiať aj zabaviť len typickí Slováci tomu museli dať názov úplne od veci aj keď to so sám doma nemá nič spoločné. Ďalší marketingový ťah ako nalákať divákov. Ale čo už šak markíza, inač film pobavil.

Zlatý věk formule 1 (2013)

Perfektný dokument o vývoji formule 1 od samého začiatku až po súčasnosť. Dokument zachytáva vývoj monopostov ako od rozlinganého auta (na tú dobu to bolo ako super) až po súčasné bezpečné monoposty. Dokument zachytáva najväčšie udalosti ale aj najväčšie tragédie F1. Taktiež reálne legendy tohto športu nám rozprávajú svoje pocity aké to je byť na trati a ísť na hranici možného a nebáť sa o život. Ísť zatáčku 270km/h si ani nevieme predstaviť, plus nie to sa ešte vybúrať. Tý jazdci museli mať neskutočnú odvahu si sadnúť do formuly, ale ako sami jazdci vraveli bez ich odvahy by nebolo motoristických športov. Aj keď teraz je už bezpečnosť na inej úrovni ako na začiatku stále to chce odvahu ísť na trať a pretekať na hranici možností. Klobúk dole. A česť pamiatke pretekárom, ktorí položili život na trati. Dokument sám o sebe trochu dlhý ale stále bolo na čo pozerať miestami až zimomriavky.

Skrytá čísla (2016)

Životopisne filmy moc nemusím ale keď má nejaký zaujme tak si ho musím pozrieť a tento film má veľmi zaujal. Film podľa skutočnej udalosti skryte čísla o pokuse byt prvý vo vesmíre bol excelentný. Dramaticky dej odľahčil ľahký ale fungujúci humor ktorý tam veľmi pasoval. Hans Zimmer a spol dali tomu filmu skvelý soundrtuck. Herecké obsadenie má jednicku. Jim Parsons bude Sheldon už vždy aj tu mi ho veľmi pripomínal najpr len on má pravdu ale potom sa začal meniť k dobrú a tri afroamerické ženy obrátia NASA hore nohami a ukážu že nie su žiadne sucharky a budú bojovať za svoje práva ukáže sa že bez nich sa do vesmíru nepoletí a ani najmodernejšie stroje nenahradia ľudskú myseľ.

Smrtelné stroje (2018)

Mortal machines boli také mierne sklamanie. Čakal som viac veľkých miest na kolesách viac bojov medzi mestami na kolesách. O 60 minútovej vojne nám prakticky nič nepovedali, že prečo kto a ako no proste minimum informácií. Vizuálne efekty boli veľkolepé to sa musí nechať ale dej rýchly, odfláknutý a suchý. Ale aj tak som si film celkom užil no dalo sa na to pozerať ale miestami ma to nudilo. Na svet postapokaliptický film a svet málo čo ukázali. Aj také filmy a seriály dosť zbožňujem. Ale tu no nič moc. Čiže za myšlienku a vizuálne efekty a jasne aj tie mestá ktoré nám ukázali dávam 60%.

Inferno (2016)

Z doterajšej trilógie o profesorovi Langtonovi bol tento film najslabší. Už zo začiatku bol viditeľný pokles deja. Neskôr to nabralo na obrátkach a nečakaných zvratkoch ktoré trochu pridali na napinavosti. Tom Hanks ako vždy svoju postavu zahral excelentne. Film nebol zlý ale bolo vydno že nápady dochádzali ale aj tak verím že vznikne aj štvrtý diel dakedy lebo predošlé dva filmy boli dosť dobre tak verím že profesora mytológie a symboliky ešte uvidíme v novom dobrodružstve.

Srdce z oceli (2017)

Nie nie Jackiemu takéto filmy nepasujú. On je majster kung-fu a nie sci-fi agent. Film sám o sebe nebol zlý začiatok nebol nič moc ale potom to nabralo trochu lepší smer a prišiel aj humor. Čo má prijemne prekvapilo boli efekty ktoré neboli vôbec zlé. Ale Jackie je už na take bohu žiaľ starý tak snáď už take niečo nenatočí a hlavne on sa do krvavou nehodí a miešať triler a komédiu to nie je najlepšie buď jedno alebo druhé a k tomu ešte sci-fi ako nemám nič proti ale nie je to môj štýl tak 65% prostredie Austrálie a naháňačky to zachránili no aj kung-fu a aj ten humor len toľko krvi mi v tom filme prekážalo k Jackiemu sa to nehodí.

Na Hromnice o den více (1993)

Vynikajúca komédia o tom, čo všetko sa dá zažiť v jeden deň, čo všetko sa dá naučiť a ako sa človek dokáže zmeniť. Aj keď vies, že zajtrajšok nepríde tak dnešok využiješ ako sa len dá necháš sa naháňať policajtmi, ukradneš peniaze alebo sa rovno zabiješ. Bill Murry to zahral perferktne. Hrať jeden a ten istý deň dokola to chce gule a Bill ich má klobúk dole. Filmu nechýbali perfektne hlásky, sountrucky na jedničku a ako to u komédii býva aj romantika musí byť. No keď sa dostaneš do časovej smyčky tak asi s tebou nie je niečo v poriadku a ty to musíš zmeniť alebo ty sa musíš zmeniť!!

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Spider-man FFH má dosť prekvapil. Osobne môžem povedať, že tento film bol s pomedzi všetkých doterajších sólo spider-man filmoch najlepší. Chémia medzi postavami fungovala perfektne. Jake ako Mysterio bol úplne top. A dufam, sa snim ešte stretneme ako s majstrom ilúzii, lebo bola by škoda ho dať len do jedného filmu a nevyužiť jeho potenciál ďalej. Efekty vo filme boli peckove, soundtruky tiež nesklamali. Tom ako spider-mar je asi najlepši. Fury ako vždy nesklamal. Sypal hlásky ako vždy. Pocta Tonymu Starkovy má dosť dojala. Čiže úplne dôstojne ukončenie jednej dlhej cesty MCU a Infinity ságy. A už sa serim na 4. fázu mcu a na niečo úplne nové a tak isto má zaujíma ako to bude so spider-manom ďalej lebo teraz no nebude mat vôbec ľahké a som zvedavy ako sa s tým popasuje a ci odhalia pravdu taká aká skutočne je.

Agenti S.H.I.E.L.D. - Kolizní kurz (2. část) (2019) (epizoda)

Ten koniec ma riadne rozsekal. Teším sa už ďalej ako sa tu bude ďalej vyvíjať. Táto séria je top u väčšine seriálov kvalita klesá pri nových sériach ale tu nie tu je to čím ďalej tým lepšie. Šiesta séria zatiaľ úplne najlepšia a najkvalitnejšia. TOP.

Agenti S.H.I.E.L.D. - Druhá věc (2019) (epizoda)

Fajn epizóda. Šiesta seria zatiaľ na kvalite neklesá. A dufam, že to tak aj ostane. A verím že posádka Zephyru sa ešte vráti do hlbokého vesmírnu lebo tie časti má bavia najviac. A sú to naj časti z celého seriálu. Nové rasy, nové planéty, iná kultúra. Stred mliečnej drahý no topka čo dodať.