wader

wader

Jan Pšenčík

okres Kroměříž

20 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

  Takže... Teď, po shlédnutí prozatímní 5. série se opovažuji považovat Dextera (zcela objektivně) za nejlepší seriál, který jsem kdy viděl, a myslím, že jsem jich neviděl málo. Samozřejmě, že je skvělý samotný nápad - námět, ale co mě opravdu dostávalo po celou dobu seriálu, bylo zpracování psychologie postav a hlavně vztahy mezi nimi. To jsem prostě a jednoduše nikdy nikde jinde neviděl. Pro mě je to tím pádem nanejvýš unikátní, a jasná jednička mezi seriály.

 • poster

  Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

  V případě, že bych bral jednotlivé díly jako samostatné filmy, jednalo by se o nejrealističtěší filmové zpracování druhé světové války z pohledu americké strany. Někdy se sice ztrácím v tom množství jmen vojáků, kteří se pořád na scénách střídají, doplňují a umírají, ale přesně to nám umožňuje sledovat ty úžasné životní příběhy jednotlivých postav a z tohoto důvodu si k tomuto seriálu získáte osobní vztah.Osobně je mi trochu proti srsti, že to celé produkovala příliš komerční HBO, ale musím uznat, že možná právě díky ní dosáhlo Bratrstvo takových megalomanských rozměrů a v konečném důsledku obrovské divácké podpory a popularity.

 • poster

  Lovci duchů (TV seriál) (2005)

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

  Je to pěkná výplň volného odpoledne, když nemáte co jiného na práci (a co jiného sledovat), ale že by to byl nějaký sitcomový zázrak se říct nedá. Je to takový mix "Přátel" a "HIMYM", který se nepovedl tak jako jeho předchůdci (nebo předlohy?) V BBT je takovou postavou z "druhé strany" Sheldon, v HIMYM je to Barney... Vím, že to je téměř ve všech seriálech a hlavně sitcomech, ale tady mi to připadá stráááášně kýčovité. A sice lokace. Klasika: ústřední byt ve kterém se odehrává většina příběhů, univerzitní kantýna, chodba mezi byty atd., ALE! Přátelé mají svoji kavárnu, HIMYM mají svůj bar, ale tohle bystro či co to je, je opravdu nejapné. Asi nejvíc mi na celkovém dojmu z BBT vadí vizuální zpracování (VŠECHNO je v pastelových barvách) a nenávaznost příběhu jednotlivých epizod. Je to prostě záležitost čistě na zabití času. Ale ne špatná :-)

 • poster

  Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

  It is Ledžendery! True story. :-)

 • poster

  M*A*S*H (TV seriál) (1972)

 • poster

  Black Books (TV seriál) (2000)

  ten všem známý anglický suchý humor nebyl nikdy vtipnější

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

 • poster

  Brána smrti (TV seriál) (2015)