Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Je to podle mého názoru tak na 3 a třičtvrtě, ale prostě mě tam chyběl nějaký silnější závěr a proto dávám jen 3. Dobře zahrané a zajímavý nápad nechat film černobílý.

Vrána (1994)

Ideální oddechovka u které se skutečně nemusí přemýšlet. Dobře vykreslená ponurá atmosféra a dobrý herecký výkon (bohužel životní) Brandona Leeho.

Skafandr a motýl (2007)

Bohužel u mě jen 3 * námět je výborný a provedení také, ale nějakým způsobem mě ten film prostě "nedostal"

Poslední pokušení Krista (1988)

Hodně netradiční pojetí života Ježíše Krista a hodně netradiční pohled na Jidáše. Jako ateista jsem čekal 3 hodiny nudy, ale film mě skutečně mile překvapil a zaslouží si 5*. Dokonalé herectví Williema Dafoea.

W. (2008)

3 a půl podle mého názoru. Solidně zahrané od Joshe Brolina a zajímavý nápad udělat z George Bushe ml. člověka, který má své problémy a je stejný jako kdokoli jiný, ale bohužel on drží otěže směřování USA a potažmo celého západního světa.

Dexter (2006) (seriál)

Sice výborný seriál...ale upřímně jsem čekal více, když o něm celé mé okolí básnilo. Seriál hodnotím po shlédnutí všech doposud odvysílaných sérií (3). Dobré herecké výkony, zajímavý scénaristický počin, dobrá hudba. První série začíná skutečně dosti pozvolna, dle mého názoru začne být zajímavá tak od 6 dílů a do konce je poté jen lepší a lepší. Druhá série začíná vcelku slibně, ale jako se říká přísloví "Kam nechodí slunce, tam chodí lékař", tak u seriálů naprosto platí "Kam nemůže čert, nastrčí ženskou" scénaristi nevědí kam dál, tak uděláme zápletku, která seriál natáhne. Sice představitelka Jaimme Murray je dokonalá, ale dějově seriál upadá. Ke konci druhé řady, kdy pátrání přituhne se seriál opět rozjíždí, ale 10 dílů by stačilo jinak je to opět nastavovaná kaše. Třetí série je celá taková neutrální. Zde scénaristům odešla žena, takže si vypomůžem těhotenstvím...Žádný vysloveně špatný díl, ale ani opačně. Ve čtvrté sérii se scénaristi jistě chytí čerstvě narozeného dítěte takže seriál bude pokračovat dále a dále. U mě celkově za 4* Ps. hlavní představitel má samozřejmě po jakékoli další filmové kariéře, zde se takřka dokonale zaškatulkoval.. :)

Všichni dobří rodáci (1968)

Tenhle film mě totálně odrovnal. A to hlavně tím, kdy byl natočen a že to prošlo....sice 68, ale stejně....nádherný film se všemi českými filmovými esy, dokonalou atmosférou násilné kolektivizace venkova, rozkreslenost psychologičnosti jednotlivých postav je takřka dokonalá. Je zbytečné vychvalovat toho či onoho herce, protože všichni si zaslouží absolutorium. Jasných 5* pro Vojtěcha Jasného.

Sedm životů (2008)

Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu a proto jsem dost nadšen...příjemná hudba a zajímavý děj i herecké obsazení...větší prostor mohl dostat Evra, Woodyho docela můžu...a překvapivě dlouho mě trvalo, než jsem objevil pointu filmu o to více jsem potěšen. První film, který jsem od tohoto režiséra viděl a určitě ne poslední...

Apokalypsa (1979)

Po prvních 90 minutách jsem byl absolutně rozhodnutý pro 5* a v této době i když by se nemělo srovnávat, nad Četou film jasně vedl, ale v druhé polovině (tež. sestřih) je spousty hluchých míst, že to film sráží o hvězdu dolů...a to i za to jak zde vypadal Marlon Brando...130 kg vepřík, který je v záběru 5 minut? Dobře vydělané peníze...