• Krátkometrážní

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Příjemný oldschool, dvacetiletý horor se vším všudy. Hláška malého Gage na konci mě totálně rozesmála.

Jezero smrti (2008)

Scénář podprůměrný, dabing mi na zážitku z dialogů moc nepřidal. Ale o rozhovory jde v tomto snímku nejméně. Agrese dětí už začíná přerůstat určitou hranici, autentickou hnusotu si "užijete" plným douškem a happyend opravdu nečekejte.

U mě dobrý (2008)

Pomalé tempo, humor pro odrostlejší a výborná zápletka. Kvalita Pelíšků už nikdy nepřijde, ale i tyto pokusy se počítají.

Šípková Růženka (1959)

Před padesáti lety tvůrci lidem nelezli do ctěného zadku jako dnes, natočili co chtěli a kvalitní výsledek byl na světě. Zkrátka se na to dobře dívá.

Propast (1989)

Co mohl Cameron natočit v proluce mezi Vetřelci a pokračováním Terminátora? Nic menšího, než toto nádherné dílko. Atmosferické, propracované, revoluční. Jako téměř každý Cameronův film. Závěr moralistický, i přesto monumentální. Special edition.

Život podle Dana (2007)

Další zasunutý filmeček, který se dočkal českého názvu asi po třech letech, ale předčí většinu romantických snímků, které nám distributoři cpou na talíř. Velmi skromný, velmi milý. Výborné herecké výkony.

Ali (2001)

Film o jednom z největších sportovců všech dob. Někomu se bude zdát tempo pomalé, ale v tom je celá genialita Mannovy režie. Natočil film o obrovské personě svým komorním stylem. Jakoby byl celý snímek jen projevem Aliho duše. Proto jsem ke konci neměl pocit, že sleduji film, ale že poslouchám Mannovu báseň.

Zkažená mládež (2007)

Děti a mládež nejsou ničím jiným než upřímným obrazem povrchních dospělých. Dokáží ublížit natolik, že odezva je ještě o stupeň přehnanější. Průměrná režie, pár logických zádrhelů, ale skvělá gradace a závěr? Nenávist v syrové podobě.

Svatý boj (2001)

Nějaké poselství se film snaží přinést, ale na silnější snímek by musel být silnější scénář. Takto pozorujeme rozkol židovského mladíka, který je servírován až příliš okatě.

Jak na věc (2002)

Klučina je nepříliš sympatický, ale to se dá překousnout. Celkově není na snímku nic extra, ale dohromady tvoří velmi milou záležitost. I díky Rachel Weisz.