Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Vizuálně úchvatná eko-agitka, po jejímž shlédnutí ihned začnete třídit odpad a hledat obnovitelné zdroje energie. A teď vážně - záběry jsou úchvatné, leč útok na city a místy vlezlý komentář zbytečně sráží hodnocení. Ve výsledku stojí za shlédnutí už jen kvůli působivým vizuálům.

Pohádky pro Emu (2016)

Příjemně stravitelná Vánoční komedie, které člověk rád promine méně uvěřitelné hlavní role - hlavní trio jako by se celý film hledalo. Ve výsledku přesně 3 hvězdičky a podruhé netřeba.

Pod černou vlajkou - Krvavý soud (2015) (epizoda)

Naprosto dokonalé vyvrcholení 2.série! Pointa, akční finále a prostor pro sezónu třetí jsou v dokonalém koktejlu smíchány v poměru vyváženém tak akorát!

Půlnoční láska (2018)

Romantický film, rozhodně neurazí a ve výsledku za poctivé 3! Váhal jsem chvíli mezi 4 ale převážily naprosto a zcela zidealizované postavy. Ale ty asi k žánru patří...takže máte-li chuť na něco, co pohladí a nevadí Vám, že druhý den na to zcela zapomenete, tak hurá do toho!

Psí ostrov (2018)

Fascinace detailem hraničí až s posedlostí - film je vymazlen z každého myslitelného pohledu - přiběh, hudba, postavy, kombinace jazyků....přesto cílí do kategorie "rodinný film". A zde nevím proč, ale neexceluje. Jedná se o příjemnou podívanou, ale k druhému shlédnutí mne neláká.

The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society (2018)

Poctivý romantický film, jehož jediná bolístka je přílišná délka. Sestříhat jej o 20mimut tak je to za plný počet. Nádherné kostýmy a precizně vybraní herci jsou spolu s detektivně vyprávěným příběhem hlavní klady.

John Wick 2 (2017)

Kritizovat scénář či dej - obé slabé jako několikrát vylouhovany čaj by bylo zbytečné. Lépe se raději zaměřit na brilantní akci, geniální choreografii a střih který přehledně ukazuje spoustu detailu. Akce je svizna, nápaditá a film si zaslouží druhé shlédnutí.. Pro milovníky akce povinnost!

Labyrint - Série 3 (2018) (série)

Po lehce mdlé druhé sérii přichází návrat k poctivému řemeslu! Rukopis Jirky Stracha čiší z každého záběru a řemeslná poctivost provází seriál po celou dobu. Naprostá většina postav své party hraje přesvědčivě a jediný, kdo by si zasloužil vystřídat je vyžilý Miroslav Donutil. Mezi klady rozhodně řadím zápletku, která si krásně poradí s mystičnem a vyvrcholení nabízí opravdu smysluplné vysvětlení - které podá s lehkostí až neuvěřitelnou.Jen tak dále!

Obhájce (2011)

Matthew McConaughey září a role mu vyložené sedí! Hraje postavu zcela uvěřitelně a myslím, že celou partu okolo Brada Furmana to muselo bavit. Na filmu je to vidět. Necelé dvě hodiny utíkají jako voda, díky skvěle vystavěné pointě a srozumitelně odvyprávěnému příběhu. Neváhejte ani v případě, že Vás filmy s právnickou tématikou nelákají - Obhájce za shlédnutí stojí a věřím, že nebudete litovat!

Můj strýček Archimedes (2018) (TV film)

Zajimavé téma a vynikající herecká dvojice neutáhne slabý scénář a omezený rozpočet. A kadence vtipů 1 za hodinu neustojí ani jinak příjemná 90 minutová délka. Škoda, potenciál tam byl. Pro tentokrát nevyužitý...a film je pouhou výplní na jedno deštivé odpoledne, kdy druhý den už nebudete vědět o co šlo.