Admirál (2015)

Promineme-li filmu dost okaté CGI efekty a délku tak se jedná o slušný snímek na nedělní odpoledne. Velké námořní bitvy a sympatická hlavní postava hovoří pro, proti nevýrazné tempo filmu na souši, patos a jistá zkratkovitost na míru šitá většinovému publiku. Celkově za 3.

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

Skvělá adaptace mistrovské klasiky - model psychologického dramatu na ostrově kde není úniku - ve prapodivné společnosti. Závěr je hezky zpracován a i když chybí epilog (v knižní předloze přítomný) tak celý příběh vyzní silně. Zpracování, jak se na BBC sluší je profesionální a rozhodně vše táhne Charles Dance v roli Soudce Wargrava. Silné 4!

Pod černou vlajkou - Krvavý soud (2015) (epizoda)

Naprosto dokonalé vyvrcholení 2.série! Pointa, akční finále a prostor pro sezónu třetí jsou v dokonalém koktejlu smíchány v poměru vyváženém tak akorát!

Obhájce (2011)

Matthew McConaughey září a role mu vyložené sedí! Hraje postavu zcela uvěřitelně a myslím, že celou partu okolo Brada Furmana to muselo bavit. Na filmu je to vidět. Necelé dvě hodiny utíkají jako voda, díky skvěle vystavěné pointě a srozumitelně odvyprávěnému příběhu. Neváhejte ani v případě, že Vás filmy s právnickou tématikou nelákají - Obhájce za shlédnutí stojí a věřím, že nebudete litovat!

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Prázdné a dlouhé aneb jak najít odpověď na základní otázku Života, Vesmíru a vůbec v 134 úmorných minutách. Pouze pro fanoušky Julie Roberts. Po skončení filmu mi běželo v hlavě jediné slovo - vyprázdněnost - jedna hvězda za italskou kuchyni, druhá za přírodu na Bali.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Vizuálně úchvatná eko-agitka, po jejímž shlédnutí ihned začnete třídit odpad a hledat obnovitelné zdroje energie. A teď vážně - záběry jsou úchvatné, leč útok na city a místy vlezlý komentář zbytečně sráží hodnocení. Ve výsledku stojí za shlédnutí už jen kvůli působivým vizuálům.

Highlander: The Search for Vengeance (2007)

Poctivé 3 hvězdy. Pokud máte rádi vizuální styl, budete spokojeni . Souboje jsou slušně zpracovány, jedinou vážně skřípající věcí je scénář. Je plytký a člověk si těžko vybuduje vztah k hlavním hrdinům. Problesky do dob minulých spíše ruší zážitek. Pokud to pro Vás je první film z podobného soudku - rozhodně doporučím Džubei a umění...(skvělý hlavní hrdina a neskutečně dobře zpracované souboje) nebo Vampire Hunter D (scénář a opět silný hlavní hrdina.

Match Point - Hra osudu (2005)

Kriminálně laděné drama, jehož konec šroubuje hodnocení o hvězdičku výše - film je do samotného závěru předvídatelný a svým způsobem plochý - všechny postavy jsou ve svých škatulkách a téměř jako by se bály vývoje. Závěr však dává filmu zcela jiný nádech a už jen pro to, bych tohoto Allena doporučil ke shlédnutí. Z pohledu celé jeho tvorby se jedná o průměrný kus.

Džúbei a umění nindžucu (1993)

Vrchol žánru - naprosto skvělý (ač přímočarý) děj, který ukazuje osamělou cestu potulného bojovníka Džubei. Precizní, ruční animace, přehledná choreografie soubojů, zajimaví nepřátelé a padnoucí anglický dabing! Za mě rozhodně skvělý úvod do manga žánru a pravděpodobně pro mnohé i vrchol. U mne na sdíleném prvním místě s Ghost in the Shell a Vampire Hunter D. Jediná výtka může jít směrem k přilišné brutalitě ale nemohu si pomoci - filmu to sedne a násilí není samoúčelné.

Bullittův případ (1968)

Kriminální drama, které zcela ovládá legendární Steve McQeen. Opanuje s přehledem obrazovku a postava poručíka Franka Bullita mu sedne jako ulitá! Jeho chladný a racionální přístup, slunečné San Francisco a tmavě zelený Ford Mustang v opravdu dlouhé honičce míchají koktejl, který neztrácí s léty břink.