Pat a Mat - Tělocvična (1983) (epizoda)

Pat a Mat se rozhodnou udělat něco pro své ochablé svalstvo a začnou cvičit. Tihle dva stihnou za necelých deset minut prostřídat tolik sportů, kolik jich za čtrnáct dní Olympiády neodvysílají ani ČT2 s Eurosportem dohromady. Epizoda ve které je hodně akce, ale není nijak zvlášť zábavná.

Pat a Mat - Tapety (1979) (epizoda)

Pat a Mat vědí, že socialistické konzervy něco vydrží a tak se na ně musí jedině s kladivem a dlátem (srp se k tomu moc nehodí). Takové otvírání však mívá jeden nepříjemný vedlejší efekt. Proto se naši hrdinové pouští do tapetování bytu a při tom vyzdobí kusy papíru i sebe. Další nezapomenutelná klasika s dobrým vtipem na konec. btw: Opravdu bych nechtěl být v jejich bytě až se ten guláš a vajíčka na stěnách začnou čichově projevovat.

Pat a Mat - Klíč (1989) (epizoda)

Pat a Mat mají potíže jak se dostat přes zamčená vrátka. Klíč jim spadl do stoky a budou se muset hodně snažit, aby tu prokletou věc a následně i sebe dostali ven. V tomhle dílu lezou pořád jenom do kanálu a ven a to mě moc nebavilo.

Pat a Mat - Světlo (1979) (epizoda)

Pat a Mat si užívají zaslouženého odpočinku u partie šachu, když tu náhle vypoví službu žárovka, která osvětlovala jejich rozehranou hru. Co na tom, že má náhradní zářivka zcela odlišnou velikost objímky stačí pár drátů a hned vše pasuje. Ve všech směrech průměrný díl, který moc nepobaví ani svou pointou.

Pat a Mat - Stůňou (2003) (epizoda)

Pat a Mat si už poradili v různých situacích, ale se zákeřnou virózou jim nářadí ani jejich zručnost asi moc nepomůžou (hlavní slabina tohoto dílu). S chorobou se nejlépe bojuje v posteli a to vědí i tihle dva pošukové. Epizoda je dost ubohá celou dobu jen sledujeme, jak se Mat snaží ze své nemoci vypotit.

Pat a Mat - Střecha (1990) (epizoda)

Pat a Mat mají těžkou hlavu z díry ve střeše, kterou se do bytu valí litry a litry dešťové vody. Hrdinové se jí snaží všemožně ucpat, ale nakonec rezignují a řinoucí se kapalinu využijí k ryze praktickým účelům. Zajímavé řešení problému už nemůže moc napravit špatný dojem z roztahaného úvodu a nepříliš zajímavého opravování poškozené střechy.

Pat a Mat - Stěhování (1982) (epizoda)

Pat a Mat se stěhují a do puntíku naplňují přísloví o tom, že to už je lepší vyhořet. Co tihle šikulové nevymyslí, aby poskládali všechny věci do auta a nemuseli jezdit nadvakrát, se jen tak nevidí. Výroba provizorního vozíku byla naprosto úchvatná stejně jako náprava škody, kterou způsobili na veřejném majetku. Díl je přímo napěchovaný skvělými nápady.

Pat a Mat - Skokani (1982) (epizoda)

Pat a Mat riskují své životy ve snaze vznést se tam, kam jen ptáci mohou. K tomuto cíli jim má pomoci vlastnoručně vyrobený kluzák a skokanský můstek vybavený tak, že by v Harrachově jen tiše záviděli. Epizoda má podobný námět jako novější Pat a Mat: Rogalo, ale u téhle jsem se bavil mnohem více.

Pat a Mat - Skleník (2003) (epizoda)

Pat a Mat objeví v časopise luxusním skleník ze zavařovaček a tak se hned pustí do jeho výstavby. Během práce však narazí na několik problémů - nedostatkem materiálu počínaje a zatvrdlým betonem konče. Po důkladné přestavbě míchačky přeci jen skleněný domek dokončí, ale radují se z něho jen pár minut. Průměrný díl s pěknou destrukční scénou na závěr.

Pat a Mat - Sekačka (1990) (epizoda)

Pat a Mat udržují okolí svých příbytků v naprostém pořádku, a proto je pro ně rozbitá sekačka nepředstavitelná katastrofa. Nejprve vytáhnou do boje proti bujné vegetaci s obyčejnou kosou, pak s nůžkami a nakonec jejich šikovné ručičky vyprodukují jeden z nejgeniálnějších výtvorů celého seriálu. Díl na který se nedá zapomenout