Expres (2008)

Nebudem porovnávať tento snímok ani s jedným, ktorý má podobný žáner... Ernie Davis ako hrdina a vzor mládeže, skvelé drama inšpirované skutočnou udalosťou. Ako chlapec som futbal "žral" a "žeriem" ho aj teraz! Momentálne som trochu väčší chlapec, avšak neverím že sa to zmení. 8/10

P.S. Miluji Tě (2007)

To bol ten Leonidas z 300...? a Hilary Swank je taká kočka? No čo k tomu dodať, myslel som, že Leonidas zomrie násilnou hrdinskou smrťou a nie rakovinou ku.va.., avšak to by to asi nestihol tak naplanovať takže musím súhlasiť. Čo ja viem, bolo to až tak "romantické?" Musím konštatovať, že ide o romantickú "sračku", ktorá to všetko berie takpovediac z nadhľadom a preto má u mňa veľké bezvýznamné plus. Ešte viac som sa utvrdil v názore, že 100% LOVE neexistuje a láska je vrátka, postupom času dokonca ochabne... o.m.g - s týmto pocitom asi ťažko zaspím... 6/10 P.S: Veľmi povrchné...

Zlo mezi námi (2003)

"Švédsky Gándhí" ma trochu sklamal, pravdupovediac som čakal oveľa viac pästných súbojov, avšak hodnotí sa film a nie očakávania. Príbeh teenegera, ktorému šlo po celú dobu len o pokoj a rešpekt v internátnej škole. Snímok rozhodne nenudí, ale taktiež nejde o "nič extra"... 8/10

Náš vůdce (2008)

"Die neue Deutsche Welle..." Na chvíľu som si vážne začinál myslieť, že aj "Der Revolutionsfuhrer" tomu všetkému podľahol, avšak nestalo sa... tzv. "vlna" ako "manifest fašizmu" ma zaujala a čo to mi dokonca možno aj dala a preto 8/10

RocknRolla (2008)

Štýlová RocknRolla... Yeah to bola jazda! Ritchie a jeho nezabudnuteľný rukopis... romantické "sračky" mu nejdu, avšak poriadný "nárez" zvláda... Londýnske polia, emigranti, feťáci, nevšedná zápletka a nakoniec pravý RocknRolla. Symbolické zobrazenie Ritchieho starosti ohľadom rodnej zeme... nepriame odhalenie tzv. "pravdy"... :D Snatch to síce nieje, ale 9/10 je!

Pod kůží (2008)

"Macgyver, sociopat a akčná priateľka" bojujú proti tzv. jednobunkovému parazitovi, ktorého láka len teplo domova... Snímok je z radov B, avšak ani tuna veľmi vyskakovať nemôže. Chaotické prevedenie Splintera z 50.rokov minulého storočia ma vážne neoslovilo. 4/10

Odpor (2008)

Kvalitný snímok, ktorého "skutočné pozadie" dostáva až na piedestal... Klasický štýl Edwarda Zwicka, zaznamenal som miestami trošku klišé a duté miesta v scénari, avšak ako celok silné dielo. Židovksí bratia si ma získali a mrazivé scény dostali... 8/10

Wrestler (2008)

Wrestler ma neskutočne zaujal... Mickey Rourke je "týpek", ktorý sa vracia na filmové plátno vo veľkom štýle a nielen svojou postavou vzbudzuje rešpekt! 9/10

Hrdost a sláva (2008)

Takže ako tradične dobrý a zlý policajt, avšak v tomto prípade nedržia spolu... mali by, ale ee. Edward Norton je slušňák a doposiaľ len ustupoval... v tejto úlohe mi vôbec nesedí a na ten nevinný ksicht ja neskočím. A ani Colin nebol žiaden drsňák... mali si to asi vymeniť. Pride and Glory je "rodinné drama" a nie akčné krimi... Neviem, ale podľa mňa dosť chabé! Je pravdou, že som sa nenudil a 125 minút ubehlo ako voda, ale aj napriek tomu 6/10

Che Guevara (2008)

Soderbergh si zdá sa nepotrpí na celistvosti čo sa tohto diela týka, avšak "Che" sa stará o celkový dojem. Snímok pôsobí chaoticky, divák sa miestami stráca a celé je to nejaké nie príliš jednotné... ale charizmatický vodca spája a velí ako sa na revolucionára patrí. 7/10