Baron Prášil (1961)

Krásne efekty!!! Majú oveľa vačšie čaro ako tie dnešné počítačové. Človek má z toho pocit, že na tom ľudia naozaj dlho pracovali, vymýšlali ako čo spraviť (lebo možnosti boli podstatne menšie a obmedzené), hrali sa s tým a robili to z lásky k filmu. Je len veľká škoda toho, že je to príliš pomalé a príbeh dosť slabý. 6/10

Pepek námořník (1960) (seriál)

I'm Popeye the sailor man!!! Mal som to veľmi rád. Špenát však rád nemám. Tu túúúúúúú!

Sedm statečných (1960)

Calvera: Kolik si vás najali? Chris: Dost...... Môj úplne najviac najoblúbenejší western s najparádnejšou hrdinskou hudbou všetkých čias.

A Cowboy Needs a Horse (1956)

Krátky animák o dobrodružných snoch malého chlapca na divokom západe. Veľmi vhodné ako večerníček pre deti. Nádherná a veľmi chytľavá hudba. Mal som to veľmi rád a stále to má svoje čaro.

Lady a Tramp (1955)

Veľmi jednoduchý dej pre najmenších a slabo vypointovaný humor (každý jeden klasický diel Toma a Jerryho bol zábavnejší). Za zmienku stojí len pekná animácia.

Byl jednou jeden král... (1954)

Chce se mi spát. Chce se mi spát. Chce se mi spát. Chce se mi spát. Chce se mi spát! Spát se mi chce. Co se mi chce? Spát. Spát se mi co? Chce. Komu se chce spát? Mně ne. Já neusnu a neusnu...... Najlepšia a najkrajšia rozprávka! Milý humor, skvelí herci a pekný príbeh. Klasika, ktorá nikdy neomrzí a hravo prekonáva vačšinu západnej produkcie aj dnes (o tej domácej ani radšej nevravím).

Father's Lion (1952)

Prvýkrát, čo postava Goofyho spomína na svoje predošlé dobrodružstvá. Našťastie (aj keď to je zaujímavý nápad) len krátko. Spolu so synom sa vyberú stanovať, ale rovno do územia okupované pumou. Nové dobrodružstvo sa teda môže začať. P.S.: Jedná sa viacmenej o kópiu častí Donald vs. puma (tie sú vtipnejšie).

Jak se stát detektivem (1952)

Záverečná scéna s autami je nezabudnuteľná. Inak sa však jedná o priemernú záležitosť.

Pistolník Goofy (1952)

Zaujímavý westernový námet, ale Goofy ako hrdina? Nefunguje to. Najlepšou postavou je hrobár.

Two Weeks Vacation (1952)

Vždy som vravel, že sa ľudia v base vôbec nemajú tak zle...Scéna so stopárom zabavila najviac.