• Western

Fraška (1992)

Bohužel, moc chaotické a v konverzaci jakoby neustále nedotažené. Jsou lepší frašky.

Madame Sans-Géne (1971) (TV film)

Výborná konverzační inscenace ukazuje jak i prostou a chytrou vévodkyni, tak i taktiky a intriky okruhu kolem císaře.

Corpus Christi (2019)

Jasně svatokrádežný film, a to rafinovaně a promyšleně.! Profesionálně natočené svinstvo, o tom, jak se trestanec vydává za kněze. Hvězdička za filmové řemeslo, jinak odpad. Dobrý komentář např. Una111... -Není divu, že přemyšlský biskup Adam Szal nesouhlasil s natáčením tohoto filmu v kostele. Scénář označil za protikřesťanský, protiklerikální a zaujatý, protože jednoznačně znehodnocuje kněžství a úřady s ním spojené.

Vlastníci (2019)

Přiznám se, že tento film mne dostal. Nechtěl jsem přijít ani o jediné slovo. To byl herecký koncert!!! Samozřejmě Lábus, Veškrnová, ale doslova mne ohromil výkon Terezy Voříškové-Ramba. To nemělo chybu!!! I Polák v roli homosexuála či David Novotný v roli malého českého primitiva.  Uvažoval bych i o pěti hvězdičkách, ale v tom mi brání pro mne nesrozumitelný závěr se záchranářskými zásahy. Závěr je jednoznačně beznadějný, což může být. Film určitě stojí za opakované zhlédnutí. Tak realistický, až téměř absurdní, a právě proto tím tak skvěle realistický!

Atentát (1964)

Film s plochými postavami, bez podání souvislostí, mimo jiné také zcela pomíjí, jak se atentátníci dostali do pravoslavného kostela. Chybí mi tu především prokreslení lidských stránek jednotlivců (ve smyslu "odkud a jaký který kluk byl"). Podle mého názoru po roce 1989 přeceňovaný film. Vávrovo "Sokolovo" (odhlédneme-li od nestydaté komoušské propagandy) je umělecky na vyšší úrovni.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Nebýt roztomilé Audrey Hepburnové, byl by to propadák. Ten film není ani humorný ani romantický...

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Kvalitní, nemorální film. Každý divák si může učinit závěr sám podle svých zásad a hodnot.

Vše pro dámu (1999) (TV film)

Pohodové a příjemné k mírnému usmívání se po celou dobu. Excelentní výkon Jiřiny Bohdalové a nádherný prototyp burana v Pavlu Landovském.

Madame de... (1953)

Kvalitní filmařina, nádherná výprava, kostýmy, herectví. Jedna malá lež spouští řetězec lží dalších až k tragickému konci.