Na návštěvě (2015)

Hra na schovávanou s prarodiči? Po tomhle skvělém Found Footage kousku radši ne. Neotřelé, znepokojující, atmosférické.

Menu (2022)

Svěží satirická pekelná kuchyně Ralpha Fiennese. Kdo si dá dezert?

Avatar: The Way of Water (2022)

Po Elvisovi určitě největší kino zážitek roku. James Cameron stále umí.

Divoké historky (2014)

Matadorský twister Pedra Almodóvara závislého na drogách aneb pořádně divoká komediální řežba.

Wednesday (2022) (seriál)

„To tak normálně strašíš lidi? Je to spíš hobby.“ Tim Burton je zpět ve svém morbidně gotickém stylu a zcela ctí základy Addamsových. Stvůra, vražda, zmatek... zábava.

Barbar (2022)

Pak že v hororovém žánru už nejde nic vymyslet. Od začátku budovaná atmosféra, skvělý Bill Skarsgård ve vedlejší roli, známá hororová klišé (nechoď tam!, okamžitě odjeď!) a jeden zajímavý sklep s ještě zajímavějším tajemstvím. Skvělé jump scare scény, mě připomínající španělský REC, po kterých se budete bát jít do temnějšího koutu sklepa pro marmeládu.

Jan Žižka (2022)

Když opomenu některé scény, které mi do filmu vůbec nepasovaly (jde vidět snaha o Hollywoodský trhák, ale některé momenty film sráží), že Vávrův Žižka je pro mě unikát, tak musím přiznat, že to nebylo špatné. Stačily mi scény vozové hradby a moment v jeskyni, u kterého se lekl nejeden člověk v kině. „Bude potřeba víc kůlů“.

Monstrum (2022) (seriál)

Od Murphyho lze očekávat hodně věcí. Skvělý výlet do hlavy Jeffreyho Dahmera. A Evan Peters? To byl výkon! Hlavní kandidát na televizní ceny. Za zmínku stojí i herci "vedlejších" rolí. Nevadila mi ani celková délka seriálu a zakončení. Murphy a Brennan nám naservírovali, aspoň pro mě, jeden z nejlepších seriálů roku.

Srdcerváči (2022) (seriál)

Milé, pohodové. Vyprávění svým způsobem, bez dávky deprese jako v Euforii. Opravdu ukázka toho, že homosexualita a témata LGBT jsou normální součástí života. V nenucené formě. Velmi potěšila Olivia Colman ve vedlejší roli.

Švadlena (2015)

Málo filmů si jde zapamatovat díky jedné větě, která by shrnula celý ten filmový zážitek. Ale tady se to povedlo: „Jsem zpátky, parchanti.“