Bullet Train (2022)

Nářez jako wasabi. Skvěle gradující a ani jedinou minutu nenudící podívaná, s nenápadnými detaily. Svérázný, trochu Tarantinovský, styl vyprávění s úžasnou kombinací humoru a skvěle vybrané hudby. „Takže švestky se zlobí na farmáře? Sbohem Beruško.“

Elvis (2022)

Krásný pocit přijít z kina a přemýšlet, jak zhodnotit takový epos. Baz Luhrmann se neskutečně vyřádil jak ve vizuálu, tak hudbě. Skvěle zvolený Austin Butler, který doufám bude nominován na zlatého plešouna, dal do výkonu všechno. Ve stínu nepostává ani zajímavě namaskovaný Tom Hanks. Dvakrát v kině a nepřestává mě to bavit.

Film roku (2021)

Nemohu si pomoct, ale cítím z toho Almodóvara šmrncnutého velkou dávkou absurdity. Šílená satira, kterou si všichni herci neskutečně užívají.

Černý telefon (2021)

„Víš co jsem ti řekl? Jo, že se musím podívat na texaský masakr motorovou pilou.“ Příjemné retro osmdesátých let s temnou atmosférou a nádechem Stephena Kinga. Jen jsem čekal, že Ethan Hawke dostane více prostoru, ale i z toho mála momentů z něj šel strach.

Transamerika (2005)

Jak to, že mi takový road movie klenot, unikal tak dlouho. Zoufalá manželka F. Huffman a její one wo(man) show.

Krásný únik (2017)

„Já chci kafe hned! Tak si ho udělej, nejsi přece žádný invalida. Taky že si ho udělám. Zlato? Nemáš chuť na kafe?“

Čarodějky (1996)

Trochu průměrnější, ale i přesto koukatelný čarodějnický snímeček.

Na prahu temnot (1987)

Pro upíry musela být 80. a 90. léta nejlepším obdobím. Libovolně krást auta, všechno zapalovat, pozabíjet celou hospodu, sem tam zakousnout stopaře... Řádně temná podívaná s úžasným výběrem hudby a neotřelými nápady.

Vše o mé matce (1999)

Můj třetí film od Almodóvara a taková síla. Krásný příběh, ikdyž s trochu předvídatelným koncem, ale i tak si ho užijete naplno.

Mimořádná událost (2022)

Neskutečná krasojízda. Našlapané absurdními momenty a neskutečně hrajícími herci. Ale jelen byl top.